DEFENDER,
DÜNYANIN EN ZORLU MACERA YARIŞINI DESTEKLİYOR

32 yarışmacının katılımıyla gerçekleşen ve doğa yürüyüşü, ultra maraton, dağ tırmanışı ve yamaç paraşütü sporlarını bir araya getirerek insanoğlunun dayanıklılığını ve gücünü gerçek anlamda sınayan bu yarışta Defender 110 araçlarından oluşan bir filo sporcuları, tıbbi personeli ve destek ekibini Alp Dağlarının zorlu coğrafyasında 1.238 kilometrelik bir parkur boyunca taşıdı.
DEFENDER, <br>DÜNYANIN EN ZORLU MACERA YARIŞINI DESTEKLİYOR

Ödüllü Land Rover Defender, destek aracı olarak görev aldığı Red Bull X-Alps ekstrem yarışında yeteneklerini ve dayanıklılığını sergiledi. Yarışın resmi araç partneri olan Land Rover, dünyanın en zorlu macera yarışını Defender 110 araçlarından oluşan bir filo ile destekledi.


Red Bull X-Alps yarışına katılan sporcular, 20 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında 12 gün boyunca zorlu Alp Dağları coğrafyasında 1.200 kilometreden fazla yol kat etti. 32 yarışmacının tamamı, insanoğlunun dayanıklılığını ve gücünü gerçek anlamda sınayan bu yarışta doğa yürüyüşü, ultra maraton, dağ tırmanışı ve yamaç paraşütü sporlarını bir arada sergiledi. Bir yarış gününde, sporcular 5.000 metreye varan dikey tırmanışlarla 50 kilometreden fazla doğa yürüyüşü yaptılar ve yaklaşık olarak 6.000 kalori yaktılar.


Red Bull X-Alps ekstrem yarışı

Land Rover’ın en yetenekli ve dayanıklı 4x4 aracı ise hem temel ihtiyaç malzemelerini ve ekipmanlarını taşıdı hem de durmak bilmeden ilerleyerek sürekli değişen hava koşullarına karşı bir sığınak görevi üstlendi. Autohome Araç Üstü Çadırlarla birlikte yola çıkan dayanıklı 4x4, bu sayede sporculara ve ekip üyelerine ihtiyaç duydukları dinlenme koşullarını sağlamak için güvenli ve konforlu bir ortam sundu.


Aralarında Red Bull X-Alps yarışını altı kez kazanan İsviçreli sporcu Christian Maurer’in de bulunduğu yedi sporcu Land Rover tarafından desteklendi. Bu isimler arasında Red Bull X-Alps yarışına 11 kez katılmış olan deneyimli sporcular Paul Guschlbauer (Avusturya), Gavin McClurg (ABD), Tobias Grossrubatscher (İtalya) ve Markus Anders (Almanya) yer aldı. Diğer #TeamLandRover üyeleri ise yarışa ilk kez katılan Laurie Genovese (Fransa) ve Théo de Blic (Fransa) oldu.


Resmi araç sponsoru Land Rover Defender

Dayanıklılık ve macera ile özdeşleşmiş Land Rover markasının Defender modeli, yarışçıları ve organizatörleri 1.238 kilometrelik parkur boyunca destekleyerek Red Bull X-Alps yarışında önemli bir rol üstlenecek. Durdurulamaz yetenekleri ve pratik kullanıma sahip kabini ile araç, 12 günlük etkinlik boyunca katılımcıları her türlü koşulda koruyacak bir sığınak olacak.


ULRICH GRILL
YARIŞ ORGANİZATÖRÜ


Land Rover Defender

Ekip üyeleri, Defender’ın yeteneklerini keşif yolculuğu boyunca zorladı. 900 kilogramlık maksimum yük kapasitesinin yanı sıra dinamik ve statik tavan yükü kapasiteleri sırasıyla 168 ve 300 kilogram olan araçlardan her biri ekipmanları ve ihtiyaç malzemelerini taşıdı. Dünyanın ilk Konfigüre Edilebilir Zemin Kontrolünü içeren Terrain Response 2 teknolojisi, sürücülerin aracı kendi sürüş tercihlerine ve arazi koşullarına göre ayarlamasına olanak tanıdı.Taşınabilir Durulama Sistemi, Yan Gövdeye Monte Edilen Taşıyıcı ve Entegre Hava Kompresörünü içeren Land Rover aksesuarlarının yanı sıra Defender’ın entegre 4G WiFi bağlantısı ve Autohome’un Araç Üstü Çadırları bir araya gelerek katılımcılara her günün sonunda dinlenmek için ihtiyaç duydukları olanakları sunarak ve bu destansı yarışı tamamlamalarına yardımcı oldu.Land Rover Defender

İlk kez 2019 yılında Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılan Defender, bu tarihten itibaren 58’den fazla uluslararası ödül kazanmayı başardı. Bu ödüller arasında, her yıl düzenlenen Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri kapsamında verilen 2021 Dünyada Yılın Tasarımı ödülü de bulunuyor.Land Rover, Mild Hybrid Elektrikli Araç (MHEV) teknolojisine sahip güçlü ve verimli sıralı altı silindirli Ingenium dizel motor yelpazesini ve 43 kilometreye kadar tamamen elektrikli menzil ve 74 g/km** gibi düşük CO2 emisyonu sunan gelişmiş P400e Plug-in Hybrid Elektrikli Araç (PHEV) modelini de tanıtmış bulunmakta.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜRKİYE’NİN ADRENALİN DOLU ROTALARI

TÜRKİYE’NİN ADRENALİN DOLU ROTALARI

Müziğin sesini biraz kısıp yola odaklanmanız gereken Türkiye’nin adrenalin dolu rotalarını ve daha fazlasını One Life Blog’ta okuyabilirsiniz.
İKİ HİKÂYE, BİR İDEAL: UZAY

İKİ HİKÂYE, BİR İDEAL: UZAY

"Çevresine karşı keskin ve çok yönlü dikkati onu meslektaşlarından ayırıyor; hayal gücü iyi gelişmiş; tepkileri hızlı; azimli, faaliyetleri ve eğitim egzersizleri için kendisini özenle hazırlıyor. Gök mekaniği ve matematiğinin üstesinden kolaylıkla geliyor ve yüksek matematikle başarılı."
2021 DAKAR RALLİSİ VE DEFENDER

2021 DAKAR RALLİSİ VE DEFENDER

Land Rover, 2021’de Dakar’a Dönerken Yeni Defender Önemli Bir Rol Oynamaya Hazırlanıyor.