FUTURE ENERGY LAB TESİSİNİ

JLR, ELEKTRİKLİ ARAÇLARA ÖZEL FUTURE ENERGY LAB TESİSİNİ TANITIYOR

TEKNOLOJİLER

elektrikli araba alt takım kontrol eden usta

JLR, ELEKTRİKLİ ARAÇLARA ÖZEL FUTURE ENERGY LAB TESİSİNİ TANITIYOR

2030 yılına kadar tamamen elektrikli dokuz lüks modeli pazara sunmaya hazırlanan JLR bugün 250 milyon İngiliz sterlini değerinde, son teknolojiye sahip elektrikli araç (EV) test tesisi olan yeni Future Energy Lab’i tanıttı.
land rover

LAND ROVER YENİ TESİSİ İLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Land Rover, yeni nesil araçları elektrik ve radyo paraziti açısından test etmek üzere açılışını yaptığı tesisiyle yeni bir elektrikli sürüş ve bağlantı çağına doğru bir adım daha attı.
range rover

Land Rover ve Teknolojİ Devİ NVIDIA Otonom Araçlar İçİn Güçlerİnİ Bİrleştİrdİ

Land Rover, “Reimagine” stratejisinin parçası olarak lider teknoloji firması NVIDIA ile iş birliği yaptı.
land rover

KÖPEĞİNİZİN SICAK BİR ARAÇ İÇİNDE SERİN KALMASINI NASIL SAĞLAYABİLİRSİNİZ: FAYDALI İPUÇLARI

Köpeğinizin sıcak bir araç içindeyken serin kalması büyük önem taşır. Hatalı kararların alınması oldukça üzücü sonuçlara neden olabilir. İşte yapmanız gerekenler:
land rover

SÜRÜŞ ESNASINDA NASIL UYANIK KALABİLİRİZ?

Pek çoğumuz bir noktada yorgunken araç kullanmak durumunda kalıyoruz. Üzerinize çöken yorgunlukla beraber araç kullanmanın ne denli zorlaştığını bilmeyenimiz yoktur.
Doğru Sürüş Pozisyonu

ARACINIZDA NASIL OTURMALISINIZ: DOĞRU SÜRÜŞ POZİSYONU

Aracınızda doğru pozisyonda oturmak bel ağrılarını önlemeye veya bel ağrısından şikayetçiyseniz ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir.
discovery

ÜÇÜNCÜ SIRA KOLTUK SEÇENEĞİNE SAHİP LAND ROVER MODELLERİ

Üçüncü sıra koltuk sayesinde yedi veya sekiz kişilik oturma kapasitesi sunabilen, daha fazla esnekliğe ve pratik kullanıma sahip lüks bir SUV arayışındaysanız Land Rover tam size göre bir çözüm.
güvenli sürüş

ÇOCUK KOLTUĞU SEÇİMİ: LAND ROVER’DA BİR BEBEKLE SEYAHAT

Baştan özetlemek gerekirse, seçiminiz bulunduğunuz yerdeki yasal düzenlemelere, çocuğunuzun yaşına, ne kadar hızlı büyüdüğüne ve aracınızda ISOFIX ya da benzeri bir montaj tasarımı bulunup bulunmadığına bağlı olacaktır.
defender

LAND ROVER, HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ BİR
DEFENDER PROTOTİPİ GELİŞTİRECEK

Land Rover, yeni Defender temel alınarak tasarlanan hidrojen yakıt hücreli bir elektrikli araç (FCEV) prototipi geliştiriyor. Testlerin de bu yıl içinde başlaması planlanıyor.
GELİŞMİŞ KOMPOZİTLER

GELİŞMİŞ KOMPOZİTLER PROJESİ

Land Rover; daha fazla menzil, daha yüksek performans ve daha dinamik bir sürüş sağlamaya yardımcı olacak gelişmiş hafif kompozit araştırmasıyla geleceğin elektrikli araçları için hazırlanıyor.
discovery

DISCOVERY PROJESİ

Land Rover'ın 7 bin küresel katılımcıyla gerçekleştirdiği Project Discovery araştırmasının sonuçları, geride bıraktığımız 12 ayda aile bağlarına, meraka ve yeni keşiflere daha yakın olmanın katılımcıları daha dayanıklı kıldığını ortaya koyuyor.
defender

SUDAN GEÇME PROGRAMI

Yeni Defender, yenilikçi sudan geçme modunu sunar. Land Rover’ın Terrain Response sisteminde çalışan mod tek bir düğmeye dokunulduğunda aracı sudan geçecek şekilde ayarlar.
range rover evoque

YENİ RANGE ROVER EVOQUE'TA NELER DEĞİŞTİ?

Land Rover, 2019 senesinde ikinci nesil Range Rover Evoque modelini tanıttı. Bu model, ürün yelpazemizdeki en küçük SUV olmasına rağmen, 2010 yılında yapılan lansmanından bu yana dünya çapında çeyrek milyondan fazla araç satış rakamıyla büyük bir etki yarattı.
range rover

İKİ HİKÂYE, BİR İDEAL: UZAY

"Çevresine karşı keskin ve çok yönlü dikkati onu meslektaşlarından ayırıyor; hayal gücü iyi gelişmiş; tepkileri hızlı; azimli, faaliyetleri ve eğitim egzersizleri için kendisini özenle hazırlıyor. Gök mekaniği ve matematiğinin üstesinden kolaylıkla geliyor ve yüksek matematikle başarılı."
phev

AKILLI ŞEHİRLERDE ULAŞIMIN GELECEĞİ

Yapılan araştırmalar; 2030 yılında dünya nüfusunun %60'ının, 2050 yılında ise %70'inin şehirlerde yaşayacağını öngörüyor.
phev

HİBRİT ARAÇLARIN GELECEĞİ

Daha az yakıt tüketimi, daha az karbon emisyonu, daha yüksek performans, daha iyi bir sürüş deneyimi. Bu başlıkların hepsi son dönemde hibrit otomobillerde birleşiyor.

Land Rover

GEZEGENİMİZİN GELECEĞİ İÇİN TEKNOLOJİ

Yeşil Girişimler: Gezegenin geleceği için teknolojidefender

HAFİF AĞIRLIKLI ARAÇ GELİŞTİRMELERİ

Land Rover, gelecekte hafif araçlar geliştirmek için havacılık teknolojisini kullanıyor.


otonom

OTONOM ARAÇ TEKNOLOJİSİ İÇİN AKILLI ŞEHİR MERKEZİ

Land Rover, otonom araç teknolojisini test etmek için akıllı şehir merkezi geliştiriyor.


land rover

ARAÇ TUTMASINA KARŞI GELİŞME

Land Rover, sürücüsüz araçlara, araçta yaşanan mide bulantısını azaltacak yöntemler öğretiyor.


dokunmatik ekran

TEMAZSIZ DOKUNMATİK EKRAN

Land Rover ve University of Cambridge iş birliği ile geliştirilen yeni temassız dokunmatik ekran teknolojisi, COVID-19 salgınından sonraki dünyada bakteri ve virüslerin yayılımını azaltmaya ve sürücülerin gözlerini yoldan ayırmamasına yardımcı olacak.
defender

YENİ DEFENDER'IN TEKNOLOJİK YENİLİKLERİ

Land Rover’ın Ekstrem Test prosedürlerine dayanabilecek şekilde tasarlanan ve işlevsel D7x mimarisi üzerinden yükselen Yeni Defender’ın bu yeni platformu, en yeni elektrikli güç aktarma organlarını destekliyor.
phev

DÖRT DAKİKADA LAND ROVER’IN PHEV TEKNOLOJİSİ

Eylül 2017’de Land Rover hem Range Rover hem de Range Rover Sport modellerinin Plug-In Hybrid elektrikli (PHEV) motor seçeneğiyle sunulacağını duyurdu. Bu, tüm Land Rover araçları için bir ilk oldu.
defender

YENİ DEFENDER'IN DAYANIKLILIK TESTİ

Land Rover, Labrador Yogi ve Yeni Defender'ın da katkıları ile, mühendislere geleceğin araçlarının dayanıklılığını değerlendirmelerine yardımcı olacak benzersiz bir 3D çıktısı köpek patisi geliştirdi.