Land Rover ve Teknolojİ Devİ NVIDIA
Otonom Araçlar İçİn Güçlerİnİ Bİrleştİrdİ

Land Rover, “Reimagine” stratejisinin parçası olarak lider teknoloji firması NVIDIA ile iş birliği yaptı.
Land Rover ve Teknolojİ Devİ NVIDIA <br> Otonom Araçlar İçİn Güçlerİnİ Bİrleştİrdİ

Kalite, teknoloji ve sürdürülebilirlikte yeni ölçütler belirlemek için çok önemli bir adım olan bu stratejik ortaklıkla Land Rover markaları, müşterilerine otonom sürüş ile yapay zekâ destekli hizmetler sunacak.


Sürdürülebilirlik ve elektrikli mobiliteyi odak noktasına alan Land Rover, NVIDIA ile gerçekleştirdiği birlikteliğin ilk sonuçlarını 2025 yılında almayı hedefliyor. NVIDIA DRIVETM yazılımının tanımlı olduğu platform üzerine inşa edilecek yeni Land Rover modelleri; geniş aktif güvenlik sistemi, otonom sürüş ve otomatik park etme özelliklerinin yanı sıra sürücü destek sistemlerini de sunmaya başlayacak. Sistem, araç içinde sürücü ve yolcu izlemeye ek olarak araç içi ortamın gelişmiş görselleştirmesini de üstün yapay zekâ özellikleriyle bünyesinde barındıracak.


Reimagine stratejisi ile kalıcı bir sürdürülebilirlik hedefleyen Land Rover, böylece araçların çevreye yansıyan negatif etkisini minimuma indirirken, bağlantılı hizmetler ve veri merkezli ekosistemin oluşturulmasını da odağına alacak. Bu yeni iş birliği ile birlikte Land Rover araçlarında kullanılacak bilgisayar destekli sistemi, NVIDIA DRIVE HyperionTM tabanlı DRIVE OrinTM olarak tanımlıyor. DRIVE AV ve DRIVE IX yazılımları aracın emniyet, güvenlik ve ağ sistemlerini kontrol edecek. DRIVE OrinTM aracın yapay zekâ beyni olarak Land Rover İşletim Sistemini çalıştırırken Drive HyperionTM ise merkezi sinir sistemi niteliğinde bir görev üstleniyor olacak.


NVIDIA ve Land Rover ortaklığı tüm bu öncü teknolojik gelişmelere ek olarak AI tabanlı yazılımları geliştirmek için de çalışacak. NVIDIA DGXTM ve gerçek zamanlı fiziksel simülasyon olan NVIDIA OmniverseTM üzerine kurulu DRIVE Sim yazılımı, kurum içi geliştirilen veri merkezi çözümlerinden en üst seviyede yararlanacak. Land Rover'ın yazılım tanımlı özellikleri ve uçtan uca doğrulama mimarisi araçlara kablosuz olarak yazılım güncelleme imkânı sunacak.


Endüstri lideri NVIDIA ile işbirliği ve bilgi paylaşımı, kalite, teknoloji ve sürdürülebilirlikte yeni ölçütler belirleyen Reimagine stratejimizi gerçekleştirmek için çok önemlidir.

Land Rover, en seçici müşteriler için dünyanın en çok arzu edilen lüks araçlarının ve hizmetlerinin yaratıcısı olacak. NVIDIA ile uzun vadeli stratejik ortaklığımız, dijital bir güç merkezine dönüşmeye devam ederken, gelecekteki araçlarımız için bir potansiyel dünyasının kilidini açacak.THİERRY BOLLORÉ
JAGUAR LAND ROVER'DA İCRA KURULU BAŞKANI

Yeni nesil otomobiller, otomotivi en büyük ve en ileri teknoloji endüstrilerinden birine dönüştürecek. Yazılım tanımlı, programlanabilir araç filoları, araçların ömrü boyunca yeni işlevler ve hizmetler sunacak. Ulaşımın geleceğini yeniden tasavvur etmek ve en gelişmiş arabaları yaratmak için Land Rover ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.JENSEN HUANG
NVIDIA KURUCUSU VE CEO'SU

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LAND ROVER, HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ BİR DEFENDER PROTOTİPİ GELİŞTİRECEK

LAND ROVER, HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ BİR DEFENDER PROTOTİPİ GELİŞTİRECEK

Land Rover, yeni Defender temel alınarak tasarlanan hidrojen yakıt hücreli bir elektrikli araç (FCEV) prototipi geliştiriyor. Testlerin de bu yıl içinde başlaması planlanıyor.
GELİŞMİŞ KOMPOZİTLER PROJESİ

GELİŞMİŞ KOMPOZİTLER PROJESİ

Land Rover; daha fazla menzil, daha yüksek performans ve daha dinamik bir sürüş sağlamaya yardımcı olacak gelişmiş hafif kompozit araştırmasıyla geleceğin elektrikli araçları için hazırlanıyor.
ARAÇ TUTMASINA KARŞI GELİŞME

ARAÇ TUTMASINA KARŞI GELİŞME

Land Rover, sürücüsüz araçlara, araçta yaşanan mide bulantısını azaltacak yöntemler öğretiyor.