YENİ DEFENDER’IN DAYANIKLILIK TESTİ

YENİ DEFENDER’IN DAYANIKLILIK TESTİ

LAND ROVER, DAYANIKLILIK TESTLERİNDE HAYVAN DOSTLARINI DA UNUTMUYOR.


  • Land Rover, dayanıklılık testlerinde kullanılmak üzere 3D yazıcı ile bir köpek patisi yaptı.
  • Bir Labrador cinsi olan Yogi, bu benzersiz projenin köpek denetmeni oldu.
  • "RoboYogi" testleri, boyanın köpek patilerinden kaynaklanan çizilmelere karşı dayanıklılığını kanıtladı.
  • Sonuçlar, Yeni Land Rover Defender tamponunun açık havada on yıldan fazla dayanabileceğini gösterdi.


Land Rover, Labrador Yogi ve Yeni Land Rover Defender'ın da katkıları ile, mühendislere geleceğin araçlarının dayanıklılığını değerlendirmelerine yardımcı olacak benzersiz bir 3D çıktısı köpek patisi geliştirdi.


'RoboYogi' patisi, yürüyüşlerinden önce ve sonra araca binerken ve inerken patilerini arka tampona sürten bir köpeğin darbelerine dayanma kabiliyetini test etmek için kullanıldı. Sonuçlar, Land Rover modellerinin, sahiplerinin yaşam tarzlarının getirdiği talepleri karşılamak için tasarlandığını bir kez daha kanıtlayarak köpeklerle birlikte on yıldan fazla kullanıma dayanabildiğini gösterdi.


Ulusal Kılavuz Köpek Yetiştirme Merkezinde yaşayan bir Labrador cinsi olan Yogi, Yeni Land Rover Defender bagajına girip çıkmakla görevlendirildi. Yogi’nin her adımı basınç haritalama teknolojisi ile kaydedildi. Veriler, orta büyüklükte bir köpeğin aracın içine nasıl tırmandığından patilerin ve ayak tabanlarının uyguladığı basınca kadar pek çok konuda ekibin bu gerçek dünya dış mekan senaryosunu "RoboYogi" ile karşılaştırmasına olanak tanıdı.


Dokuz yaşındaki Yogi'nin patisinin hareketleri 3D olarak modellemek ve yazdırmak için kullanıldı. Kolayca değiştirilebildikleri için yaylı tırnakların uygun maliyetli bir çözüm olduğu da kanıtlandı.


LAND ROVER, DAYANIKLILIK TESTLERİNDE HAYVAN DOSTLARINI DA UNUTMUYOR 1

Gerçek gibi görünen pati artık Land Rover tarafından standart bir 5.000 döngü aşınma testini tamamlamak için kullanılıyor. Test sırasında "RoboYogi" ile panel rastgele on kez çiziliyor, ardından bir tarafa doğrusal bir çizik atılıyor ve işlem tekrarlanıyor.

Yeni Land Rover Defender, farklı bagaj tasarımına sahip diğer Land Rover modellerine kıyasla köpeklerin tırmanabileceği düz bir arka tamponu bulunan ikonik yan menteşeli kapısı nedeniyle ideal bir test ortamı olduğunu kanıtladı.


Yeni yöntem, Land Rover bünyesinde Malzeme Mühendisliği ekibindeki uzmanlar tarafından Katmanlı Üretim ve Robotik Mühendislik ekiplerinin iş birliği ile ortaklaşa geliştirildi.


LAND ROVER, DAYANIKLILIK TESTLERİNDE HAYVAN DOSTLARINI DA UNUTMUYOR 2

Performans testimiz, birçok senaryoyu kapsıyor. Ancak bazen ısmarlama çözümler bulmak için laboratuvarın dışında düşünmemiz gerekiyor. Dünyaca tanınmış araçlar yaratmak demek, müşterilerimizin yaşam tarzlarının gerektirdiği ihtiyaçları karşıladığımızdan emin olmak için belli bir bakış açısını bir ürünün yaşam döngüsünün her aşamasında uygulamak demek. Bu durumda, bir köpek getirerek, bir pati yaparak ve bir robot kullanarak bunu başardık.

JULIE NICHOLLS
MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ÜST DÜZEY MÜHENDİSİ, JAGUAR LAND ROVER

Land Rover Katmanlı Üretim Merkezi, işlevsel prototip oluşturma, tasarım modelleri, imalat montaj aygıtları ve tamamlayıcı parçaları dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için yılda 80.000'den fazla parça üretiyor. Land Rover, ayrıca ürettiği araçlar için 3 boyutlu parça baskısı yapabiliyor.


Evcil bir köpek sahibi iseniz ya da bizim köpeğimizde olduğu gibi evcil hayvanınız hayatınızda daha da hayati bir rol oynuyorsa, araçların hayvan dostlarımızın güvenli bir şekilde taşınmasına uygun olmasını sağlamak için Land Rover gibi sorumluluk sahibi üreticilerle çalışmanın önemini anlıyoruz. Yogi'nin mühendislere bir pati verebilmesinden dolayı çok memnunuz; umarız bu çalışma daha fazla tasarım ekibine köpek dostlarımızın kolay içeri girip çıkabileceği modelleri yapmalarında yardımcı olur.

SUZANNE BOGGAN
KÖPEK BAKIM VE REFAH MÜDÜRÜ, ULUSAL REHBER KÖPEK YETİŞTİRME MERKEZİ

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DÖRT DAKİKADA LAND ROVER’IN PHEV TEKNOLOJİSİ

DÖRT DAKİKADA LAND ROVER’IN PHEV TEKNOLOJİSİ

Eylül 2017’de Land Rover hem Range Rover hem de Range Rover Sport modellerinin Plug-In Hybrid elektrikli (PHEV) motor seçeneğiyle sunulacağını duyurdu. Bu, tüm Land Rover araçları için bir ilk oldu.
MİKROMACERA REHBERİ

MİKROMACERA REHBERİ

İlk Mikromacera’nızı yaşamaya hazır mısınız? Mikromacera’nıza başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli detayı aşağıdaki içeriğimizde okuyabilirsiniz.
DEFENDER 2007-2015

DEFENDER 2007-2015

Defender’ın 2007-2015 yılları arasındaki iz bırakan gelişmeleri keşfedin.