OTONOM ARAÇ TEKNOLOJİSİ İÇİN AKILLI ŞEHİR MERKEZİ

LAND ROVER, OTONOM ARAÇ TEKNOLOJİSİNİ TEST ETMEK İÇİN AKILLI ŞEHİR MERKEZİ GELİŞTİRİYOR
OTONOM ARAÇ TEKNOLOJİSİ İÇİN AKILLI ŞEHİR MERKEZİ

Land Rover, otonom araçların caddeleri araçlar, yayalar ve bisikletçilerle paylaştığı bağlantılı teknolojinin gerçek koşullarda test edilmesine olanak sağlayacak bir akıllı şehir merkezi oluşturmak için global yazılım, mobilite ve telekom şirketleriyle iş birliği yapıyor.

Future Mobility Campus Ireland (FMCI), 12 km'lik halka açık yollarıyla değerli sensör verilerinden yararlanma, çeşitli yol koşullarını ve trafik senaryolarını simüle etme ve yeni teknolojileri test etme imkanı sunan tesisler ve uzmanlık sağlayarak, iş birliğine dayalı bir test ortamı haline gelecek.

Bu test ortamı, Land Rover’ın öncü teknolojiyle toplumları daha güvenli ve daha sağlıklı hale getirme taahhüdünün önemli bir parçası olan otonom, bağlantılı, elektrikli ve paylaşımlı araçlar konusundaki araştırmasını ilerletecek.

"Akıllı şehir bölgesi, global şirketlerin birlikte çalışarak otonom araçlardan bağlantılı altyapıya kadar dünya çapında öncü teknolojiler geliştirmesi için birinci sınıf bir tesis sağlıyor. Test ortamı, gerçek koşullarda test imkanı sunmasının yanı sıra mobilitenin geleceğiyle ilgili bazı sorulara iş birliği içinde verimli şekilde cevap bulunmasına yardımcı oluyor."


RUSSELL VICKERS/FMCI CEO’SU

Sensörler ile donatılacak olan gerçek yaşam tesisinde ayrıca yüksek hassasiyetli konum sistemleri, bir veri yönetim ve kontrol merkezi ve prototip otonom araçlar yer alacak. Bu tesis, akıllı kavşaklar, bağlantılı yollar, otonom park ve elektrikli araç şarj istasyonlarının yanı sıra, 450 km uzunluğundaki bir bağlantılı otoyola ve İrlanda'da Shannon Halici boyunca Shannon havalimanından insansız hava araçları (İHA'lar) için yönetilen bir hava trafik koridoruna bağlantılar içerecek.

FMCI'nin baş ortağı olan Land Rover, tesisi geliştirmek için Cisco, Seagate, Renovo, Red Hat, Valeo ve Mergon dahil olmak üzere bir dizi diğer global teknoloji şirketiyle iş birliği yapacak. Genel olarak bu tür test sahaları denizaşırı ülkelerde kuruluyor. FMCI, mevcut bir tesisin yanında önemli bir araştırma tesisi olan Shannon yazılım merkezini Land Rover'ın kullanımına sunuyor.

"FMCI ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği bize gelişmekte olan otonom, bağlantılı, elektrikli ve paylaşımlı teknolojimizi stratejik bir konumda test etmek için gerçek yaşam koşulları sunan bir tesis sağlıyor. Önde gelen yazılım şirketleriyle iş birliği yapmak, gelecekteki sistemlerimizi daha verimli şekilde geliştirmemize olanak sunacak."


JOHN CORMICAN/JAGUAR LAND ROVER, İRLANDA, SHANNON GENEL MÜDÜRÜ

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LAND ROVER, BAKTERİ VE VİRÜSLERLE SAVAŞMAYA YARDIMCI OLMAK İÇİN TEMASSIZ DOKUNMATİK EKRAN GELİŞTİRİYOR

LAND ROVER, BAKTERİ VE VİRÜSLERLE SAVAŞMAYA YARDIMCI OLMAK İÇİN TEMASSIZ DOKUNMATİK EKRAN GELİŞTİRİYOR

Land Rover ve University of Cambridge iş birliği ile geliştirilen yeni temassız dokunmatik ekran teknolojisi, COVID-19 salgınından sonraki dünyada bakteri ve virüslerin yayılımını azaltmaya ve sürücülerin gözlerini yoldan ayırmamasına yardımcı olacak.
DÖRT DAKİKADA LAND ROVER’IN PHEV TEKNOLOJİSİ

DÖRT DAKİKADA LAND ROVER’IN PHEV TEKNOLOJİSİ

Eylül 2017’de Land Rover hem Range Rover hem de Range Rover Sport modellerinin Plug-In Hybrid elektrikli (PHEV) motor seçeneğiyle sunulacağını duyurdu. Bu, tüm Land Rover araçları için bir ilk oldu.
YENİ DEFENDER'IN DAYANIKLILIK TESTİ

YENİ DEFENDER'IN DAYANIKLILIK TESTİ

Land Rover, Labrador Yogi ve Yeni Defender'ın da katkıları ile, mühendislere geleceğin araçlarının dayanıklılığını değerlendirmelerine yardımcı olacak benzersiz bir 3D çıktısı köpek patisi geliştirdi.