HANDE ERÇEL İLE İLHAM VERİCİ BİR SÖYLEŞİ

HANDE ERÇEL İLE İLHAM VERİCİ BİR SÖYLEŞİ

İLHAM VERİCİ HİKAYELER'İN YENİ KONUĞU, HANDE ERÇEL


Hayatta en değerli şeyler nelerdir sizin için?

Hayatta en değerli şeylerin başında ailem geliyor benim için. Mavi’nin büyüme sürecine tanıklık ediyor olmak mesela ve tabii ki sağlıkla huzurla sevdiğim işi yapıyor olmak.


En büyük tutkunuz ve en büyük hayaliniz?

En büyük tutkum aksiyon diyebilirim. Sınırlarımı zorladığım alanlara girmek, yapabildiğime inandığım her şeyi denemek istiyorum. Hayat benim için skydiving yaptığım o anda, o adrenalinde yaşanabilir.


Hande ErçelLand RoverHerkesin farklı bulduğu ama bir türlü vazgeçemediğiniz ve yapmayı sevdiğiniz bir ritüeliniz, alışkanlığınız var mıdır?

Çok mutlu bir haber aldığımda önce kendi içimde sakince sindirmeye çalışırım, yakınlarım bunu bilse de tepkisiz kaldığımı düşünebilirler ama sevincimi haberi sindirdikten sonra ilk kez duymuşum gibi paylaşırım :)


Hayata karşı mottonuz nedir?

Sev, yaşa, şükret… Uzun zamandır mottom ve çok faydasını gördüm.


Hande Erçel

Defalarca kez izleyebileceğiniz film ve dinleyebileceğiniz şarkı?

Defalarca Harry Potter izledim hala izliyorum hep izlerim :) Bambaşka bir evrende hissettiriyor bana çocukluğumdan beri. Şarkı olarak da Whilk&Misky / Clap Your Hands dinlemek bana enerjimi hatırlatıyor. Her zaman dinleyebildiğim bir şarkı.


En sevdiğiniz ülke ve gitmeyi en sevdiğiniz şehir?

En sevdiğim ülke kesinlikle Endonezya. Cennetin dünyadaki karşılığı gibi. Şehirse New York, hayatın hep yüksek tempoda yaşandığı bir şehir.


Hande Erçel

Kullanmayı en sevdiğiniz eşyanız?

Kullanmayı en sevdiğim eşya diyemem belki ama arabam ve ayakkabılarıma çok düşkünüm.


Kendinizi en çok ne yaparken özgür hissedersiniz?

Özgür hissetmek deyince benim ilk düşündüğüm denize girmek oluyor. Daldığım zamanlarda su altında olmak bize ait olmayan bir dünyaya dahil olduğumu ama o dünyanın beni kabul ederek kendi akışına dahil ettiğini hissettiriyor. İnanılmaz bir özgürlük hissi.


Hande Erçel Hande ErçelResim yapmayı sevdiğinizi biliyoruz, ne tip resimler yapmayı seviyorsunuz?

Resim yapmak ruhu doyurmak gibi, neye ihtiyacınız varsa o alanda kendinizin ilacı olabiliyorsunuz. Ben genellikle soyut tercih ediyorum böylelikle çok geniş bir yelpazenin içinde dolaşabiliyorum.


Bir hafta sonu kaçamadığında bavulunuza alacağınız ilk 3 şey ne olur?

Ben çok hızlı bavul yapan biriyim her zaman ilk 3 şeyim hazırdır. Rahat hissettiğim bir taytım, şapkam ve kulaklıklarım.


Doğada mı şehir de mi yaşamak sizin için daha cazip?

Şehirde yaşıyor olsam da hep kendimi doğada hissedeceğim lokasyonlar seçtim. Toprağa basabildiğim, köpeklerimle oynayabildiğim ya da dalından meyvesini aldığım ağaçlarımın olduğu evlerde yaşadım. Yani kesinlikle bir gün tamamen doğada yaşama hayalim var.


Defender Hande Erçel Defender Hande Erçelİlk kez araç kulladığınızda başınıza gelen komik bir hikayeniz var mı? Paylaşır mısınız?

İlk ehliyetimi aldığım dönemde, araba kullanırken bir gün kendimi bir çukurda buldum. Yolun ortasında bir çukura arabam oturmuştu ve içinden çıkmak bile trajikomikti.


Hayatınızla ilgili önemli kararlar alırken, rasyonel mi sezgisel mi davranırsınız?

Ben her zaman sezgilerime güvenirim, Kendimi iyi hissetme biçimim bu şekilde. Tabi gerçekten hayatımı etkileyen büyük kararlarda ekibime, beni tanıyan sevdiklerime danışırım. Mantık o zaman devreye girer.


Defender’ı 3 kelime ile tarif edebilir misiniz?

Defender benim için; Cesaret, Özgüven ve Tutku.


Defender

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | MUSTAFA OTAR

TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | MUSTAFA OTAR

Mustafa Otar’ı doğduğu ve büyüdüğü topraklarda, Antik Yunan’da tanrıların dağı olarak bilinen Kaz Dağları’nda ziyaret ediyoruz. Küçüklüğünde bir izci olan Mustafa ile dört mevsimi bir arada yaşadığımız Defender çekimlerde bivak kurmanın inceliklerinden, iklim krizine, doğayla ilişkisinden, mutfak yönetmenin sırlarına kadar birçok konuyu kamp ateşinde pişirdiği leziz yemek eşliğinde konuştuk.
TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | EBRU DÖŞEKÇİ

TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | EBRU DÖŞEKÇİ

Heykeltraş, Cup of Joy’un kurucu ortağı ve aynı zamanda iki çocuk sahibi bir anne olarak hayatta birçok farklı şapkası bulunan Ebru Döşekçi ile hafta içi İstanbul’un en güzel noktalarından biri olan Bebek sahilinde buluştuk.
TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | CENGİZ KOÇAK

TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | CENGİZ KOÇAK

Tutkuları ile hayatlarına şekil verenler serisinin bir sonraki ismi Cengiz Koçak. Türkiye’de ilk wingsuit atlayışını gerçekleştiren, profesyonel base-jumper sincap adam Cengiz Koçak’ın profesyonel spor hayatı ve korkuları ile nasıl yüzleştiğini ele alan ilham verici röportajı buradan okuyabilirsiniz.