ISSIZ DOĞADA BİR GECE

ISSIZ DOĞADA BİR GECE

Mikromacera ile şehirden dinginliğe.

Günlük işlerinizi bitirdikten sonra, Mikromacera yaşamaya ne dersiniz? Koşuşturmayı bırakıp şehrin hemen dışında sakin ve sessiz bir ormana yolculuğa çıkmak akla gelen en hızlı çözüm olabilir. Bu içeriğimizde, doğada eğlenceli ve heyecan verici bir Mikromacera’ya çıkmanın ne kadar kolay olduğunu öğrenebilirsiniz.


Bir Mikromacera için hazırlık aşaması aslında çok da zorlu değildir. İster arkadaşlarınızla ister ailenizle birlikte olun, olasılıklar sonsuzdur. Doğada yürüyüş yaptıktan sonra kamp ateşi etrafında akşam yemeği yiyebilir ya da günü dağda bisiklet sürerek geçirdikten sonra arkadaşlarınızla gün batımını izleyebilirsiniz.


Discovery ile mikromacera deneyimizini daha da kolaylaştırabilirsiniz. Doğaya çekilmek için yola çıkmadan önce, aracın koltuklarını Akıllı Koltuk Katlama Sistemi ile konfigüre edebilir; böylece ihtiyaçları olan tüm kamp malzemelerini sığdırabilirsiniz.


Parlak şehir ışıklarından uzaklaşıp, ormanın yoluna ilk giriş yaptığınızda, kamp alanına giden rotada çamurlu yollar ile karşılaşabilirsiniz. Discovery’nin Terrain Response 2 off-road sistemini ile her türlü zemin koşulunun rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz. Böylelikle gece için mükemmel bir yer bulmak uzun sürmeyecektir.


İyi bir Mikromacera'nın anahtarı, çevreden en iyi şekilde yararlanmaktır. İlk görev ise gece için kamp kurmak. Bu amaçla aileniz ve arkadaşlarınız ile kütük, dal ve yaprak aramaya koyulabilirsiniz. Gece uyumak için çadır kullanmak yerine bir sığınak yapmayı deneyebilirsiniz. Bir Mikromacera'nın güzel yanı da bu; her türlü ekipmanın olması gerekmiyor, sadece sahip olduklarınız ve çevrenizden en iyi şekilde yararlanmanız yeter.


Sığınağı inşa etmek için mükemmel bir yer bulunur

Sığınağı inşa etmek için mükemmel bir yer bulunur.

Son birkaç dal sığınağa eklenir

Son birkaç dal sığınağa eklenir.


Şehir ışıklarından uzak olmanın başka bir avantajı daha var, o da açık ve yıldızlı bir gökyüzü. Artık hava kararırken, ateş yakmak için odun bulmaya çıktığınızda, ormanın etrafında kısa bir yürüyüş yapmak yıldızları seyretmek için mükemmel bir fırsat. Tüm iyi kamp gezileri iyi bir kamp ateşi ister. Ateşte yumuşak şekerlemelerinizi kızartmak, aileniz ve arkadaşlarınızla anılarınızı ve hikayelerinizi paylaşmak ve korkunç hikayeler anlatmak da cabası. Çocukların hemen fark edeceği üzere yumuşak şekerlemelerinizi ateşte çok uzun süre tutmak iyi bir fikir değil...


Kamp ateşi başında aile fotoğrafı

Sabah uyandığınızda ve Mikromacera'nızın bitmesine sadece birkaç saat kala güne yumurta ve pastırmalı ile başlayabilirsiniz. Lezzetli kokunun kamp alanını saracak olması herkesin hızlı bir şekilde uyanmasını sağlayacaktır.


Şehre dönmeden önce, listede son bir etkinlik var; sabah yüzmek. Güzel bir sisle kaplı suda güvenli ve uygun bir yer bulduktan sonra, aile veya arkadaşlarınızla serin göle kendinizi atabilirsiniz. Yüzdükten sonra, Discovery’nin bagajında yer alan oturma yerinde kurulanabilirsiniz.


Güne sabah 06:00’da gölde yüzerek başlanır

Güne sabah 06:00’da gölde yüzerek başlanır.

Discovery'nin bagaj kapısında kurulanma

Discovery'nin bagaj kapısında kurulanma.


Saat 09:00’a yaklaşıyor ve bir iş günü daha yeniden başlamak üzere. Ormandaki sessizliğin yerini şehrin gürültüsü alıyor. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla birlikte olun, sınırlı bir zamanınız olsa bile, bir Mikromacera kısa bir yolculuk kadar yakınınızda.


Mikromacera’yı sorumlu bir şekilde yaşamayı da unutmayın.


Discovery

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MİKROMACERA REHBERİ

MİKROMACERA REHBERİ

İlk Mikromacera’nızı yaşamaya hazır mısınız? Mikromacera’nıza başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli detayı aşağıdaki içeriğimizde okuyabilirsiniz.
BİRİ “İMKANSIZ YOLCULUK” MU DEDİ?

BİRİ “İMKANSIZ YOLCULUK” MU DEDİ?

1955'te altı İngiliz öğrenci iki Land Rover Series I ile destansı bir keşfe çıktı. Hedef Singapur, ödül ise tarihte bir ilki başarmaktı. Bir ekip üyesi bu keşiften en güzel anlarını paylaşıyor.
ORİJİNAL DEFENDER

ORİJİNAL DEFENDER

“Bir Efsanenin Geçmişi” serisi bizi orijinal Land Rover’ın zengin ve benzersiz kökenine taşıyor. Bu bölümde Orijinal Defender’ın detaylarına yer veriyor olacağız.