RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY İLE
DAİMA BİRİNCİ SINIFTA SEYAHAT EDİN

Uzun aks aralığı ile sunulan dördüncü nesil Range Rover SVAutobiography, lüks seyahat deneyiminin zirvesini özetliyor
RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY İLE <br> DAİMA BİRİNCİ SINIFTA SEYAHAT EDİN

Dördüncü nesil Range Rover SVAutobiography modelinin tanıtılmasının ardından lüks SUV segmentinde çıta bir kademe daha yükseldi.


İşçilik ve teknolojinin eşsiz bir kombinasyonunu sunarak sürücü veya yolcu koltuğunda olmanız fark etmeksizin tüm seyahatleri muhteşem bir deneyime dönüştüren model, Range Rover’ın temsil ettiği lüks seyahat deneyiminin zirvesini özetliyor.


Uzun aks aralığı ile sunulan dördüncü nesil Range Rover SVAutobiography, yeni ve gelişmiş konfor özelliklerini bir araya getiriyor. Bu özellikler arasında, aynı zamanda mobil teknoloji merkezi niteliğindeki bir rahatlama alanı yaratmak için tek düğme dokunuşuyla kapanan arka kapılar da yer alıyor.


Range Rover SVAutobiography

Kapsamlı güç aktarım elemanı seçenekleri, 51 km’ye kadar elektrikli menzil sunan yeni ve gelişmiş bir plug-in hybrid motorun yanı sıra 565 beygir gücünde yükseltilmiş bir kapasiteye sahip V8 süperşarjlı benzinli motoru içeriyor.


Yönetici Sınıfı arka koltuklar, baştan aşağıya lüks kullanıma odaklanılarak tasarlanan yeni modelin cazibe merkeziæçni oluşturuyor. Koltuklar, uzun aks aralığı ile kombine edildiğinde 1,2 metrenin üzerinde diz boşluğuna olanak tanıyor ve konfor için tasarlanmış yeni iç katmanlara sahip derin koltuk dolguları yolcuların rahatını yeni bir seviyeye taşıyor. Elektrikli olarak 40 derecelik açıyla geri yatabilen ve aynı zamanda sıcak taş masajı fonksiyonuna, ısıtmalı alt bacak ve ayak dayamalarına ve 22 kademede ayarlanma özelliğine sahip koltuklar sayesinde arka kabin benzersiz bir yolcu deneyimi vadediyor.


Kabinin tamamı boyunca sabit bir merkez konsol uzanıyor ve ayrıca yeni model, yolcuların arka konsola pratik bir şekilde entegre edilmiş düğmeleri kullanarak arka kapıları kapatmalarına olanak sağlıyor.


Range Rover SVAutobiography iç tasarımı

Arka bölümde yer alan elektrikli olarak açılabilen masalar ve entegre eğlence ekranları ile müşteriler 4G WiFi bağlantısını kullanarak konfor içinde çalışıp rahatlayabiliyor. Ayrıca, arkadaki ikiz koltukların arasına gizlenmiş soğutucu bölmesinde iki şişe şarap veya 600 ml kapasiteli dört şişe saklanabiliyor. Arka koltuğun sağ bölümü, uzun eşyaların kolayca yerleştirilebilmesi için katlanabiliyor ve müşteriler ilk kez bagajın daha kolay yüklenip boşaltılmasını sağlayan Elektrikli Açılabilir Kaplamalı Yük Alanı Zemini opsiyonunu tercih etme fırsatını yakalıyor.


Range Rover SVAutobiography iç tasarımı

Birinci sınıf müşteri deneyimi sağlayan konfor özelliklerinde ayrıntılara gösterilen özen tamamen yeni bir deneyim seviyesi sunuyor. Arka bölümdeki merkez konsol üzerinde, Elite 6150 modelinden esinlenen yeni ve ayrıcalıklı bir Zenith saat yer alıyor. Saatin tırtıklı çerçevesi Start/Stop düğmesinde, vites seçim kolunda ve pedallarda kullanılan yüzey işlemini mükemmel şekilde tamamlıyor.


Range Rover SVAutobiography start stop butonu

Jaguar Land Rover’ın şık ve sezgisel Touch Pro Duo haber/eğlence sistemi, yüksek çözünürlüklü ikiz dokunmatik ekranlarıyla 21. yüzyıla mükemmel biçimde uyum sağlayan dijital bir yardımcı olarak öne çıkıyor. Bilgilerin bir ekrandan diğerine kaydırma hareketi ile aktarılmasına olanak tanıyan sistem benzersiz işlevsellik ve kullanım kolaylığı sunuyor.


Range Rover SVAutobiography

Amiral gemimiz olan Range Rover’ı daha üstün hale getirmeye devam ediyoruz. İngiliz anlayışının benzersiz bir kombinasyonunu sunan oldukça sofistike Range Rover SVAutobiography, Range Rover’ın emsalsiz mükemmellik statüsünü pekiştiriyor.


GERRY MCGOVERN
LAND ROVER BAŞ TASARIM SORUMLUSU

Range Rover SVAutobiography

SVR ve SVX adları nasıl en güçlü ve en kapasiteli versiyonları tanımlıyorsa SVAutobiography adını da en lüks araçlarımızı tanımlamak için kullanıyoruz. Artık daha gelişmiş olan Range Rover SVAutobiography, SV ailesinin benzersiz lüks segmentinin gücüne güç katıyor.


JOHN EDWARDS
JAGUAR LAND ROVER ÖZEL OPERASYONLAR İDARİ MÜDÜRÜ

Teknoloji, Range Rover’ın bir sonraki büyük adımını plug-in hybrid elektrikli sistemle şekillendirerek aracın çekiciliğini desteklemek üzere sürdürülebilir lüksü verimlilik ve kapasite konusunda yeni açılımlarla bir araya getiriyor.


300 BG (221 kW) kapasiteli 2,0 litrelik dört silindirli Ingenium benzinli motoru 116 BG (85 kW) kapasiteli elektrikli bir motorla kombine eden oldukça verimli yeni Range Rover P400e sürdürülebilir bir performans sunuyor. Dört çekişli sistem üzerinden sağlanan toplam 404 BG (297 kW) motor kapasitesi [1] 220 km/saatlik azami hızın yanı sıra 0’dan 100 km/sa hıza 6,8 saniyede ulaşmayı mümkün kılıyor.


Range Rover P400e, elektrikli güç aktarım elemanları sayesinde NEDC ortalama test döngüsüne göre yalnızca 64 g/km emisyon yayıyor ve Ingenium benzinli motor çalışmadığında tamamen elektrikli modda 51 km’ye varan bir menzil sunuyor. Land Rover’ın amiral gemisi SUV modelini tercih eden müşteriler ilk kez sıfır emisyonla sürüşün keyfini çıkarıyor.


Mutlak off-road performansı ve fısıltı kadar sessiz bir sürüş deneyimi sunan P400e, hava kalitesi kısıtlamalarına ve trafik sıkışıklığı ücretine tabi olan bölgelere de giriş imkanı sağlıyor.


Range Rover SVAutobiography

Yeni PHEV modelini tercih eden sürücüler iki sürüş modu arasında seçim yapabiliyor:


1. Paralel Hybrid 

modu (varsayılan sürüş modu) – Benzinli ve elektrikli kullanımı kombine eder. Sürücü, iki şarj yönetimi fonksiyonundan birini kullanarak batarya şarjını veya yakıt ekonomisini optimize edebilir:


    > SAVE fonksiyonu – Batarya şarjının önceden seçilen seviyenin altına düşmesini önler


    > Öngörülü Enerji Optimizasyonu (PEO) fonksiyonu – Aracın navigasyon sistemine varış noktası girilerek devreye alınan bu özellik, yakıt ekonomisini maksimum seviyeye çıkarmak üzere seçilen güzergah için yerleşik GPS’ten alınan rakım verilerini kullanarak elektrikli motor ve benzinli motor arasında akıllıca geçiş yapar


2. EV (Elektrikli Araç) modu – Aracın bataryada depolanan enerjiyi kullanarak yalnızca elektrikli motor ile çalışmasını sağlar; sessiz ve emisyonsuz yolculuklar için ideal bir seçimdir


13,1 kWsa kapasiteli yüksek gerimli lityum-iyon batarya, 32 amperlik özel bir Wallbox kurulumu ile evde hızlı şarj edildiğinde yalnızca 2 saat 45 dakikada tam şarja ulaşabiliyor. Batarya, standart olarak sunulan 10 amperlik ev tipi şarj kablosu kullanılarak 7 saat 30 dakika içinde tamamen şarj edilebiliyor. Range Rover’ın bataryası sekiz yıllık (100.000 mil) bir %70 şarj sağlığı garantisi ile korunuyor.


Range Rover’ın 2,0 litrelik Ingenium benzinli motoru uzunlamasına monte edilirken 85 kW kapasiteli elektrikli motor, 7 kW kapasiteli yerleşik şarj aygıtıyla beraber aracın merkezindeki sekiz ileri ZF otomatik şanzıman kutusunda yer alıyor. Şarj kablosunun erişim noktası aracın ön bölümünde bulunuyor, prizmatik hücreli lityum-iyon batarya ise arka bölümde bagaj zeminin altında konumlanıyor. P400e hem standart hem de uzun aks aralıklı gövde stilleri ile sunuluyor.


[1] İçten yanmalı motor ile elektrikli motorun pik gücü aynı motor devrinde sağlanmamaktadır