RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY:
LÜKSÜN TARİHİNİ YENİDEN YAZAN 21 YIL

Range Rover ailesinin zirvesinde yer alan Autobiography serisinin Land Rover tarafından duyurulmasının 21. yıl dönümü kutladı.
RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY:  <br> LÜKSÜN TARİHİNİ YENİDEN YAZAN 21 YIL

Land Rover’a özgü tasarım ve lüksün en üst düzey kombinasyonunu yirmi yıldır temsil eden Autobiography, premium SUV segmentinin zirvesindeki yerini korumak üzere kendinin müşterilerin değişen zevklerine ve tercihlerine adapte ediyor.


İlk kez 1993 yılında Londra Otomobil Fuarında görücüye çıkan Autobiography, müşterileriyle ertesi yıl buluştu. O tarihten bu yana modelin sorumluluğunu incelikle işlenmiş becerilerini kullanarak en küçük detaya bile özen gösteren özel bir ekip üstleniyor.


İlk Range Rover Autobiography modelleri, müşterilere sınırsız renk ve iç tasarım seçenekleri ile kendi zevklerini yansıtma fırsatı veren tamamen ısmarlama araçlardan oluşuyordu. Araca gösterilen talebin inanılmaz boyutlara gelmesi nedeniyle Land Rover, Autobiography serisini uzun aks aralığına sahip LSE modellerinde kullanılan daha büyük motorlara yer veren ve ayırt edici iç/dış tasarım renklerinin kullanıldığı sınırlı sayıda üretilen bir Range Rover versiyonu olarak revize etme yolunu seçti. Bu kapsamda, aracın markanın duayenleri arasındaki son derece ayrıcalıklı statüsünü korumak için ilk etapta yalnızca 25 araç üretildi.


Land Rover, ayrıcalık hissini ve müşterilerin arzusunu korumak için Autobiography modellerinde daima en son teknolojik özelliklere yer verdi. Arka konsola bir faks makinesi yerleştirilebiliyor olması, kitlelerin orijinal araçla ilgili olarak hayran kaldıkları özelliklerin başında geliyordu. O tarihten bu yana, Range Rover Autobiography teknolojik gelişim konusundaki öncülüğünü devam ettirerek 1997 yılından itibaren uydu navigasyonu, televizyon ve video sistemi gibi özelliklere yer veren ilk isimlerden biri oldu.


2002 yılında piyasaya sürülen üçüncü nesil Range Rover, konser salonu kalitesindeki ses sistemi paketleri ve çok diskli DVD oynatıcı sistemi gibi özellikleri ile müşterilerin giderek daha sofistike hale gelen haber/eğlence zevklerine mükemmel bir karşılık veriyordu. Müşteriler, koyun derisi paspasların renginden kabin kaplamalarında kullanılan ahşabın türüne kadar pek çok detayı kendi tercihlerine göre belirleyebiliyordu. Daha ayrıcalıklı bir şeyler isteyen pek çok kişi sunulan seçeneklerden faydalanıyordu.


2011 yılına geldiğimizde, Land Rover o güne kadar piyasaya sunulan en pahalı Range Rover’ı, yani 500 Autobiography modelini tanıttı. 120.000 sterlinden başlayan fiyat aralığı ile şoför kullanan kitle hedeflendi ve araç, 2013 yılında piyasaya sunulacak dördüncü nesil Land Rover’a kadar lüks yaşamın zirve noktasını temsil etmeye devam etti.


Gelişmiş hafif alüminyum yapıya sahip güncel model, Range Rover Autobiography Black ile Autobiography konseptinde kendine özgü bir konsept benimsiyor. Bu modelin hazırlık aşaması, en ayrıcalıklı Land Rover araçlarının mühendislik ve üretim aşamalarından sorumlu olan ve başkanlığını John Edwards’ın üstlendiği Özel Araç Operasyonları tarafından yönetiliyor.


Yüksek kaliteli derinin yanı sıra son derece modern ve özgün bir tasarım için bir araya getirilen malzemelerin kullanıldığı araç, Range Rover’ın günümüzde temsil ettiği değerlerin canlı bir kanıtını teşkil ediyor. Araç ile sunulan özellikler arasında boydan boya uzanan panoramik tavan, entegre klima kontrolüne ve masaj fonksiyonuna sahip koltuklar, USB bağlantısı içeren genişletilmiş bir merkez konsolun yer aldığı opsiyonel ikiz arka koltuk tasarımı, 10,2 inçlik bağımsız ekranlara sahip sofistike bir haber/eğlence sistemi ve elektrikli olarak açılan deri kaplamalı masalar yer alıyor.


Land Rover Özel Operasyonlar İdari Müdürü John Edwards, konu hakkında şu açıklamalarda bulunuyor: “Autobiography, 21 yıldır müşterilerimize en lüks Range Rover modelinin tasarımını kendi zevklerine ve isteklerine göre belirleme fırsatı sunuyor. Bu geleneğe Özel Araç Operasyonları çatısı altında devam ediyoruz. Yeni Autobiography Black ile her zamankinden daha yoğun ve gelişmiş bir lüks deneyiminin yanı sıra kişiselleştirme için çok daha fazla fırsat sunuyoruz.”


Güncel modelin yanı sıra gelecekteki Autobiography modelleri de yeni teknik merkezine taşınan Özel Araç Operasyonları ekibi tarafından hayata geçirilecek. Bu sürece, özel tasarım hizmetler ve birinci sınıf kişiselleştirme için müşteri iletişim paketi, esnek atölye çalışmaları ve tamamen otomatikleştirilen bir boyama tesisi dahil edilecek. 


Autobiography ile özdeşleşen lüks anlayışı, Land Rover serisinde Range Rover Evoque modeline ve son olarak ikonik Defender modeline kadar genişletilmiş bulunuyor. Bu modeller, her zamankinden daha yüksek performans, lüks ve konfor vadeden üst düzey Autobiography modelleri olarak cazibelerini pekiştiriyor.