BEŞİNCİ NESİL YENİ RANGE ROVER’IN
DÜNYA LANSMANI

BEŞİNCİ NESİL YENİ RANGE ROVER’IN <br> DÜNYA LANSMANI <br>

Yeni Range Rover’ın tanıtımı Londra’daki Royal Opera House’da gerçekleştirildi. Daha gelişmiş özelliklerin yanı sıra müşteriler için daha fazla seçenek ve kişiselleştirme imkanı sunan beşinci nesil araç, tasarımı ile modern lüks kavramını yeniden tanımlıyor.

Yeni Range Rover, en seçkin müşteriler için dünyanın en çok arzu edilen lüks araçlarını yaratma vizyonumuzun mükemmel bir ifadesidir. Yeni Range Rover, 51 yıllık köklü tarihinin ayırt edici özelliği olan öncü teknolojileriyle lüks araç sınıfında yeni bir dönem başlatmaya hazır


Jaguar Land Rover CEO’su
Thierry Bolloré

Yeni Range Rover

Lüks SUV konseptinin gerçek yaratıcısı Range Rover, huzur veren bir konfor anlayışını rakipsiz bir kapasite ile bir araya getirerek örnek araç statüsünü 50 yıldan bu yana koruyor. Nefes kesici modernliği ve estetik zarafeti üstün teknolojik özellikler ve kesintisiz bağlantı ile zahmetsizce birleştiren Yeni Range Rover, tarihinde ilk kez yedi yetişkine kadar oturma kapasitesi sunuyor ve günümüze kadar üretilmiş modeller arasından en arzu edileni olarak öne çıkıyor.


Lüks SUV modelinin beşinci nesli, muhteşem bir tasarım yaratmak üzere aracın alameti farikası haline gelen profilini çağdaş bir yorumla şekillendirerek Land Rover’ın modernist tasarım felsefesini bir sonraki seviyeye taşıyor.


Alkışlayan insanlar

Köklü tarihinize saygı duymanız ve yine de ileriye dönük adımlar atmanız mümkündür ve biz de bunu yaptık. Modern tasarım felsefemizin doğası, modayı veya trendleri takip etmez. Yeni Range Rover, gözü yormayan, yalın ve modern bir görüntü sunarken aynı zamanda sofistike detayları nefes kesen zarafetiyle birleşerek duygulara hitap ediyor. Yeni Range Rover, şimdiye kadar üretilmiş en çok arzu edilen Range Rover.


Prof Gerry McGovern OBE
Jaguar Land Rover Kreatif Direktörü

Yeni Range Rover Lansmanı

Arkaya doğru eğimli tavan çizgisi, yatay vurgulara sahip güçlü bel hattı ve arkaya doğru yükselen alt konturu ile Yeni Range Rover’ı biçimlendiren özelliklerin izlerini önceki nesillere kadar takip etmek mümkün.Karakteristik kısa ön çıkıntısı, kendine özgü ön ucu, dik ön camı ve bir tekne kuyruğunu andıran ayırt edici arka bölümü, Range Rover’ın orantılarını tanımlayan ve eşsiz duruşunu aktaran kilit unsurlar olarak öne çıkıyor.Yeni Range Rover’ın ayırt edici özelliklerini pürüzsüz yüzeyler ve titiz toleranslar oluştururken tasarıma yön veren teknolojiler, aracın girintisiz camları, gizlenmiş cam rayı kaplaması ve lazerle kaynaklanmış tavan bağlantılarını hayata taşıyarak sofistike görünümüne katkıda bulunuyor. Tasarımın başarısında, Range Rover’ın bir imzası haline gelmesi beklenen gizlenmiş alt ışıklar da önemli bir rol oynuyor.Yine Kraliyet Opera Binasında tanıtılan Yeni Range Rover SV, 2022 yılında satışa sunulduğunda müşterilere gerçekten bireysel bir araç yaratmaları için daha da fazla alan sunacak.


New Land Rover Lansman

Range Rover ile özdeşleşen lüksün ve kişiselleştirmenin seçkin bir yorumu niteliğindeki SV modeli, olağanüstü bir işçiliği temsil ediyor. Ayrıcalıklı Range Rover SV’nin tasarım ayrıntılarında kullanılan malzemeler arasında göz alıcı kaplamalarla sunulan metaller, pürüzsüz seramikler ve sofistike mozaiklerin yanı sıra yüksek kaliteli deri seçenekleri veya sürdürülebilir Ultrafabrics™ döşeme yer alıyor. SV Serenity ve SV Intrepid gibi ek tasarım temaları, önden arkaya doğru kontrastlı geçişe sahip iki tonlu iç tasarım renkleri sunarken dört kişilik görkemli SV Signature Suite, elektrikli olarak açılan ve Club Table adı verilen masanın yanı sıra buzdolabı gibi fonksiyonel geliştirmeler içeriyor.Bu el yapımı model, yeni seramik SV logosunun yanı sıra yeni adlandırma stratejisinin kullanılacağı ilk araç olacak ve kısaca Range Rover SV olarak adlandırılacak. SV logosu, Özel Araç Operasyonlarının modern lüksü, performansı ve kapasiteyi tasarım ve mühendislik ile birleştiren tutkusunu temsil ediyor. Gelecekte Özel Araç Operasyonları tarafından piyasaya sunulan tüm yeni Land Rover araçlarında SV logosu kullanılacak.


Yeni Land Rover Lansman

Her yolcu için benzersiz bir konfor sağlamak üzere ileri teknolojiyi modern lüksle birleştiren Yeni Range Rover, aynı zamanda Land Rover’ın esneklik sağlayan yeni Boylamasına Modüler Mimarisini (MLA) kullanan ilk model olarak öne çıkıyor.MLA-Flex ile içten yanmalı, plug-in hybrid ve tamamen elektrikli güç aktarım elemanları kullanılabiliyor. Land Rover’ın güç aktarım elemanları için daha fazla esneklik sunma arayışı kapsamında basitleştirdiği mimari stratejisinin yeni adımını temsil eden bu konsept yeni kalite standartları da belirliyor.


Yeni Land Rover

Standart ve uzun aks aralıklı gövde tasarımlarında verimli hafif hybrid ve plug-in hybrid güç aktarım elemanları ve dört, beş veya yedi koltuklu iç tasarım seçenekleriyle sunulan Range Rover’ın tamamen elektrikli bir versiyonun da (tamamen elektrikli ilk Land Rover) 2024 yılında seriye eklenmesi bekleniyor.


Tamamen elektrikli Yeni Range Rover, Land Rover tarafından sunulacak tamamen elektrikli araçlar serisinin ilk üyesi olacak. 2020’li yılların sonuna ulaştığımızda, marka tarafından sunulan tüm modellerin tamamen elektrikli bir versiyonu da olacak. Bu strateji, Jaguar Land Rover’ın 2039 yılına kadar ürünleri, operasyonları ve tedarik zincirinde net sıfır karbon emisyonu hedefine ulaşmasına yardımcı olacak.


Beyaz Yeni Land Rover

Genişletilmiş menzile sahip plug-in hybrid elektrikli araç (PHEV) güç aktarım elemanları, 100 km’ye varan WLTP sertifikalı tamamen elektrikli sürüş menzili ile 30 g/km değerinin altında CO2 emisyonu sağlıyor.1 Bu değerin, gerçek dünya koşullarında 80 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili sunması bekleniyor. Bu menzil ise tipik Range Rover müşterilerinin, yolculuklarının %75’ini yalnızca elektrik gücü kullanarak tamamlaması için yeterli.


Yeni Range Rover’ın benzersiz konforu ve şıklığına bir dizi yenilikçi teknoloji katkıda bulunuyor. Üçüncü nesil yeni Aktif Gürültü Engelleme4 teknolojisi, yol üzerinde rastlayabileceğiniz en sessiz kabinlerden birini sunuyor. Sessizleştirilmiş ve yalıtımlı gövde mimarisi üzerine eklenen bu teknoloji, aracın dışında mikrofonlara ve iç bölümde koltuk başlığı hoparlörlerine yer vererek, tıpkı yüksek kaliteye sahip aktif gürültü önleyici kulaklıklar gibi yolcular için kabinde kişisel sessiz alanlar yaratıyor.


Yeni Land Rover Lansman

Yeni Range Rover’da yerleşik olarak bulunan Amazon Alexa, oldukça sezgisel bir kullanıma sahip sesle kontrol özelliği sunuyor.2 Müşteriler, en sevdikleri haber/eğlence özelliklerinden müzik seçimine, navigasyondan telefon kişilerine kadar her şeyi doğal sesli komutlar aracılığıyla ellerini direksiyondan, gözlerini ise yoldan ayırmadan kontrol edebiliyor.


Yeni Range Rover’ın benzersiz konforu ve şıklığına bir dizi yenilikçi teknoloji katkıda bulunuyor. Üçüncü nesil yeni Aktif Gürültü Engelleme4 teknolojisi, yol üzerinde rastlayabileceğiniz en sessiz kabinlerden birini sunuyor. Sessizleştirilmiş ve yalıtımlı gövde mimarisi üzerine eklenen bu teknoloji, aracın dışında mikrofonlara ve iç bölümde koltuk başlığı hoparlörlerine yer vererek, tıpkı yüksek kaliteye sahip aktif gürültü önleyici kulaklıklar gibi yolcular için kabinde kişisel sessiz alanlar yaratıyor.


Yeni Range Rover’da yerleşik olarak bulunan Amazon Alexa, oldukça sezgisel bir kullanıma sahip sesle kontrol özelliği sunuyor.2 Müşteriler, en sevdikleri haber/eğlence özelliklerinden müzik seçimine, navigasyondan telefon kişilerine kadar her şeyi doğal sesli komutlar aracılığıyla ellerini direksiyondan, gözlerini ise yoldan ayırmadan kontrol edebiliyor.


Range Rover’ın alışık olduğumuz kapasitesi ve hakimiyeti, bu tür bir araçta günümüze kadar kullanılan en kapsamlı şasi teknolojilerini kontrol eden Land Rover’ın öncü Entegre Şasi Kontrol sistemi ile sağlanıyor. Dört Tekerlekten Yönlendirme özelliği yüksek hızlarda daha fazla dengenin yanı sıra tüm Land Rover modelleri arasında en dar dönüş çapını mümkün kılarken gelişmiş Elektronik Havalı Süspansiyon, eHorizon navigasyon verilerini kullanarak önünüzdeki yola önceden tepki veriyor. Yeni Dynamic Response Pro teknolojisi, tüm koşullarda daha gelişmiş bir denge ve çeviklik sunmak üzere hızlı tepki veren elektronik yalpalama kontrolü sağlıyor.


Tasarım, geliştirme ve mühendislik süreci Birleşik Krallık’ta tamamlanan tamamen yeni beşinci nesil Range Rover’ın üretimi, tarihi boyunca Range Rover’a ev sahipliği yapmış olan Land Rover Solihull Tesislerinde, yeni ve son teknoloji ürünü bir üretim hattı kullanılarak özel olarak gerçekleştirilecek. Tesislere yapılan yatırım, montajı aynı hatta gerçekleştirilecek olan verimli hafif hybrid, plug-in hybrid ve tamamen elektrikli Yeni Range Rover versiyonları için üstün kaliteyi garanti altına alacak.


Günümüze kadar piyasaya sunulan en muhteşem model olan Yeni Range Rover, lüks SUV segmentinin zirvesindeki konumunu dünya genelinde korumaya devam edecek.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PARLAK RENKLER

PARLAK RENKLER

Elli yıl önce Range Rover, tüm ihtişamıyla görkemli renklerde dünyaya tanıtıldı. 1970'lerde dönemi yansıtan Lincoln Green'den Masai Red'e kadar sunulan birçok gövde rengi, günümüzde tercih edilen daha yumuşak renkleri çarpıcı biçimde gölgede bırakıyor.
MODERN KLASİK

MODERN KLASİK

Land Rover, Range Rover Velar'ı tanıtarak 1970 yılına ait ilk Range Rover'a saygısını sunuyor. İlk modeller yeniden hayata döndürülerek kendi sınıfının standartlarını belirleyen bir aracın hikayesinde yeni bir sayfa açılıyor.
RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY:   LÜKSÜN TARİHİNİ YENİDEN YAZAN 21 YIL

RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY:
LÜKSÜN TARİHİNİ YENİDEN YAZAN 21 YIL

Range Rover ailesinin zirvesinde yer alan Autobiography serisinin Land Rover tarafından duyurulmasının 21. yıl dönümü kutladı.