007'nİn 60. yılına özel tasarlanan
Bond Defender

JAMES BOND SERİSİNİN AKROBASİ SÜRÜCÜSÜ MARK HIGGINS, 007’NİN
60. YILINI, DEFENDER’IN ÖZEL RALLİ VERSİYONU İLE KUTLADI.
007'nİn 60. yılına özel tasarlanan <br>Bond Defender

Land Rover, James Bond filmleri serisinin 60. yıl dönümünü kutlamak için özel bir Bond Defender aracı tasarladı. 26 Mart’ta gerçekleşen 2022 Bowler Defender Challenge’ın Kuzey Galler ayağı için özel olarak hazırlanan Defender'ın direksiyonuna Mark Higgins geçti.


Bond filmlerde akrobasi sürücüsü olarak yer alan ve Britanya Ralli Şampiyonasında üç zaferi bulunan Higgins, yardımcı pilot Claire Williams ile beraber Kuzey Galler’de ralli yarışına katıldı. Higgins’in James Bond karnesinde Quantum of Solace, Skyfall, Spectre ve No Time to Die olmak üzere dört film bulunuyor.


James Bond Film serisinin 60. Yılına özel Bond Defender Aracı

Bond'un yıl dönümü için özel olarak hazırlanan Defender 90, siyah ve altın sarısı tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Gizemli bir görünüme sahip aracın tavanında ve yan kısımlarında 007’nin özel 60. yıl logoları yer alıyor.


Bond serisinin No Time to Die adlı son filminde de karşımıza çıkan Defender, önceki dört Bond filminde akrobasi sürücüsü olarak görev alan Higgins için oldukça uygun bir seçim anlamına geliyor.


MARK HIGGIN

Yeni Defender, üretim hattından çıktığı andan itibaren oldukça sağlam ve kapasiteli bir araç. Defender’ın “No Time to Die” setinde gerçek anlamda zorlayıcı sahnelerin altından başarıyla kalktığını gördüm. Bowler ekibinin uyguladığı yarış modifikasyonları sayesinde Claire ile birlikte harika bir yarış çıkarttık.


MARK HIGGINS
JAMES BOND AKROBASİ SÜRÜCÜSÜ VE RALLİ ŞAMPİYONU


Yarış için özel olarak hazırlanan Bond Defender, 300BG benzinli Ingenium güç aktarım elemanlarına sahip Defender 90 modelini temel alıyor. Araç, güvenlik kafesinin yanı sıra motor ve şanzıman için geliştirilmiş bir soğutma sistemi, spor egzoz ve yeni arka tavan spoylerinden oluşan bir dizi güvenlik modifikasyonu içeriyor.


Diğer geliştirmeler arasında arazi lastikleri ile birlikte sunulan güçlendirilmiş 18 inçlik Bowler jantların yanı sıra modifiye alt çerçeveleri, yeni yayları ve benzersiz kuleleri ile daha fazla güç için tasarlanan özel süspansiyon sistemi yer alıyor.


Land Rover’ın Bond serisi ile uzun süredir devam eden ortaklığını kutlamak üzere tasarlanan Defender, sağlamlığını ve tüm arazi koşullarına olan uygunluğunu herkese sergileyecek.


FINBAR MCFALL
LAND ROVER MARKA DİREKTÖRÜ


FINBAR MCFALL

Motor Sporları Derneği tarafından düzenlenip Bowler tarafından gerçekleştirilen ve 12 takımın katıldığı 2022 Bowler Defender Challenge, geleneksel Dakar rallisi de dahil olmak üzere global rallikros yarışları için bir alt yarış olarak tasarlandı. Mark ve Claire, 26 Mart tarihinde Dolgellau kasabasında gerçekleşen Kuzey Galler Rallisinin zorlu pistini 55dk 12sn'de tamamlayarak yarışı kazandı.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DAHA DA İLERİ: LAND ROVER, VIRGIN GALACTIC’İN İLK TAM MÜRETTEBATLI UZAY UÇUŞUNU DESTEKLEDİ

DAHA DA İLERİ: LAND ROVER, VIRGIN GALACTIC’İN İLK TAM MÜRETTEBATLI UZAY UÇUŞUNU DESTEKLEDİ

Land Rover, Virgin Galactic tarafından aralarında şirketin kurucusu Richard Branson’ın da yer aldığı dört Misyon Uzmanı ile gerçekleştirilen ilk tam mürettebatlı uzay uçuşunun bir parçası oldu.
LAND ROVER, HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ BİR<br>DEFENDER PROTOTİPİ GELİŞTİRECEK

LAND ROVER, HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ BİR
DEFENDER PROTOTİPİ GELİŞTİRECEK

Land Rover, yeni Defender temel alınarak tasarlanan hidrojen yakıt hücreli bir elektrikli araç (FCEV) prototipi geliştiriyor. Testlerin de bu yıl içinde başlaması planlanıyor.
LAND ROVER SERIES III <br>BİR EFSANENİN GEÇMİŞİ

LAND ROVER SERIES III
BİR EFSANENİN GEÇMİŞİ

Land Rover’ın tarihinin anlatıldığı “Bir Efsanenin Geçmişi” serisinin üçüncü bölümü, Land Rover Series III ile devam ediyor.