YARDIMSEVERLER GÖREV BAŞINDA

YARDIMSEVERLER GÖREV BAŞINDA

KRİZ YILINDA SAHADA

İtalyan Red Cross ekipleri, Covid-19 karantinası soğuk ve yağışlı kış aylarında Roma’daki evsizler için hayatı daha da zorlaştırdığında Defender’a güvendi.   


Ekip, sıcak yemekler, kalın giysiler ve tıbbi malzemelerle dolu Defender 110 araçlarıyla yardıma hazırdı. Tüm şehri dolaşarak ara sokaklarda ve mağazaların kapılarında toplanmış insanlara yardım eli uzattılar.  


Roma’daki evsizlere sağlanan bu yardım, Defender'ın dünya genelinde benzeri görülmemiş zorluklarla dolu bir yılda yerel Red Cross ekiplerinin etki yaratmasına yardımcı olduğu durumlardan yalnızca biriydi.


İlham veren insani yardım ekipleri kriz anında üç kıtada sahada görev alarak doğal afetler, Covid kısıtlamaları ve tıbbi acil durumlarla mücadele etti.

İtalyan Red Cross

Red Cross, Avustralya'da yıkıcı orman yangınlarının ardından bir yardım programıyla 36.000’den fazla kişiye destek sağladı. Defender araçlar, Red Cross ekibinin insanları gelecekteki acil durumlara hazırlamak için tatbikatlar yapmalarına ve pandemi sırasında zorunlu otel karantinasında olanlara psikolojik destek sağlamalarına yardımcı oldu.


Meksika'da ise acil servislere erişimi olmayan, çok uzakta yaşayan topluluklara hayat kurtarıcı eğitimler verdi. Gönüllüler ve personel, hayati önem taşıyan ilk yardım bilgisi ve ekipmanı sağlamak için zorlu arazilerde günde 400 km yol kat etti.

Defender
Defender

Birleşik Krallık’taki Defender araçlar, Covid sırasında uzak yerlerde karantina altında olan ailelere gıda kutuları ulaştırdı. Ayrıca İskoçya ana karası açıklarında kişisel koruyucu ekipman dağıtımında görev alan araçlar ülke genelinde aşı uygulamalarına da destek sağladı.  


Bu esnada Red Cross ekipleri Birleşik Krallık’taki ev yangınları, kış fırtınasının yol açtığı hasar ve su baskını gibi acil durumlara müdahale etmeye devam etti.  


JLR, dünya genelinde Covid-19’la mücadeleye yardımcı olmak için 267 Defender aracın yanı sıra başka araçlar da sağladı.

KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

DEFENDER 110

DEFENDER 110

Eşyalarınızı topladığınızda istediğiniz yere gitmeye hazırsınız. Opsiyonel üçüncü koltuk sırası ve ciddi bir kapasite.
KIZILHAÇ UZMANLARI TARAFINDAN TEST EDİLDİ

KIZILHAÇ UZMANLARI TARAFINDAN TEST EDİLDİ

Yardımseverleri her yerde desteklemeye hazır.