PLUG-IN HYBRID ARACIN ŞARJ EDİLMESİ (PHEV)

PLUG-IN HYBRID ARACIN ŞARJ EDİLMESİ
(PHEV)

EV GİBİSİ YOK

Land Rover plug-in hybrid (PHEV) araç ile şarj işleminizin çoğunu evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.Bu genellikle aracınızı şarj etmenin en ucuz ve en uygun yoludur; telefonunuzu şarj etmek için fişe takmak kadar kolaydır. Ayrıca şehir içindeki kısa yolculuklarınız için yakıt istasyonlarını ziyaret etmenize gerek kalmaz.

EVDE ŞARJ CİHAZI İLE HIZLI ŞARJ İŞLEMİ

EVDE ŞARJ CİHAZI İLE HIZLI ŞARJ İŞLEMİ

PHEV aracınızı evde şarj etmenin en hızlı yolu, profesyonel olarak kurulmuş bir evde şarj cihazıdır. Hükümetin Elektrikli Araç Evde Şarj Programı, kurulum maliyetinizi desteklemeye yardımcı olabilir.
HAVA ŞARTLARI NE OLURSA OLSUN GÜVENLİ ŞARJ

HAVA ŞARTLARI NE OLURSA OLSUN GÜVENLİ ŞARJ

Önerilen ev tipi şarj cihazlarımız her türlü hava koşulunda güvenle kullanılabilir. Hava ister yağmurlu ister güneşli olsun, her zaman elektrikli sürüşe hazır olacaksınız.

EVDE ŞARJ İLE TASARRUF EDEBİLİRSİNİZ

Aracınızı şarj etmek son derece rahat olmasının yanı sıra her gün benzinli veya dizel araç kullanmaktan daha ucuzdur. Ayrıca evde şarj işlemi ile genellikle ev dışı şarja göre daha fazla tasarruf edersiniz. Yoğun olmayan saatlerde elektrik tarifesi kullanmak maliyetlerinizi daha da azaltabilir.
EVDE ŞARJ İLE TASARRUF EDEBİLİRSİNİZ

EV DIŞI ŞARJ

ARACINIZI BİR SONRAKİ İSTASYONDA ŞARJ EDİN

Devamlı büyüyen ev dışı şarj altyapısı sayesinde artık PHEV aracınızı ev dışında rahatlıkla şarj edebileceğiniz daha fazla yer var.

Birçok halka açık otoparkta, alışveriş merkezinde ve otoban servis istasyonlarında bulunan şarj noktaları, aracınız park halindeyken şarj etmeyi kolaylaştırır. Ofiste birkaç saatiniz varsa iş yerinde şarj işlemi öğle arasına kadar aracınızın tamamen şarj olmasını sağlayabilir.

Kasaba ve şehirlerdeki ev dışı şarj noktalarının çoğunda, kendi şarj kablonuzu kullanmanız gerekir. Bu kablo Land Rover PHEV aracınızla standart olarak sunulur. Evde olduğu gibi, tüm hava şartlarında kullanılabilir.
ARACINIZI BİR SONRAKİ İSTASYONDA ŞARJ EDİN

ŞARJ İLERLEME DURUMUNU HER YERDEN TAKİP EDİN

TELEFONUNUZDAN İZLEME VE KONTROL

Fişi prize takıp uzaklaştığınızda, Land Rover'ınızın InControl Uygulaması şarj durumunuzu düzgün bir1 şekilde cep telefonunuza gönderir. Böylece nerede olursanız olun, zamanınızı verimli bir şekilde planlayabilir ve aracınızın tekrar sürüşe hazır olduğundan emin olabilirsiniz.

Evdeyken uygulamanızın zaman ayarlı şarj özelliğini elektrik kullanımının yoğun olmadığı bir saat aralığında birçok ev enerji sağlayıcısı tarafından sunulan çok daha ucuz elektrikli araç (EV) tarifelerine ayarlayacak şekilde kullanabilirsiniz.
TELEFONUNUZDAN İZLEME VE KONTROL

PHEV ARAÇ İÇİN ŞARJ SÜRELERİ

Genellikle otoban servis istasyonlarında ve ana yollarda bulunan hızlı DC şarj noktaları için rakamlarımız %80'e kadar şarj seviyesi için belirtilmiştir. Bunun nedeni, bataryayı korumak ve ömrünü optimize etmek için şarj hızının %80'in üzerinde önemli ölçüde yavaşlamasıdır.

Araç Maksimum elektrikli menzil AC evde ve ev dışı şarj (7kW) %0 – %100 Hızlı DC şarj (50kW) %0 – %80
Yeni Range Rover PHEV 113 km'ye (70 mil) kadar EV menzili‡ †† 5 saatten itibaren2 60 dakikadan itibaren2
Yeni Range Rover Sport PHEV 113 km'ye (70 mil) kadar EV menzili‡ †† 5 saatten itibaren2 40 dakikadan itibaren2
Range Rover Velar PHEV 61 km'ye (38 mil) kadar EV menzili‡ †† 2 saat 16 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2
Range Rover Evoque PHEV 62 km'ye (39 mil) kadar EV menzili‡ †† 2 saat 12 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2
Discovery Sport PHEV 60 km’ye (37 mil) kadar EV menzili‡ †† 2 saat 12 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2
Defender PHEV Yaklaşık 43 km (27 mil) EV menzili‡ †† 2 saat 30 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2

EV TİPİ PRİZLER EK GÜVENCE SAĞLAR

Aracınızdan daha uzun süre boyunca ayrılacaksanız ve evde şarj cihazınız yoksa, elektrikli ev aletleri için kullanılan standart ev tipi prizinizde de aracınızı çok daha düşük bir hızda şarj edebilirsiniz. Aracınızın %0’dan %100 şarj seviyesine ulaşması genellikle en az 7 saat sürecektir.

Aracınızı ev tipi priz kullanarak şarj etmek için ayrı olarak satılan isteğe bağlı bir Mod 2 kablosu mevcuttur.
EV TİPİ PRİZLER EK GÜVENCE SAĞLAR

ELEKTRİKLİ SÜRÜŞÜ KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

ARACINIZ İÇİN EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

ARACINIZ İÇİN EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

Kurulumu profesyonel şekilde yapılmış evde şarj cihazı, her güne tam şarjla başlamanın en pratik ve uygun maliyetli yoludur.
EV DIŞI ŞARJ

EV DIŞI ŞARJ

Varış noktasında şarj, ev dışında aracınızı zamanında şarj etmenin harika bir yoludur. Bu şarj işlemini nerede yapacağınızı ve nasıl ödeme yapacağınızı öğrenin.

1Yalnızca uyumlu akıllı telefonlar. Üçüncü taraf sağlayıcı platformlarının pazarda bulunabilirliğine ve cep telefonu sinyaline bağlıdır.

2Gösterilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.