PLUG-IN HYBRID ARACIN (PHEV)

PLUG-IN HYBRID ARACIN (PHEV) EV DIŞINDA ŞARJ EDİLMESİ

ARACINIZI PARK HALİNDEYKEN ŞARJ EDİN

Evde şarj işleminin sağladığı büyük rahatlık ve maliyet
tasarrufunun ötesinde varış noktanızda zamanında şarj, Land Rover plug-in hybrid (PHEV) aracınızın elektrikli menzilini gün boyunca uzatmanın harika bir yolu olabilir.

Bu, tamamen Elektrikli Araç (EV) modunda sürüş sırasında sıfır egzoz emisyonu sayesinde yakıt maliyetlerinizi ve çevresel ayak izinizi azaltmanıza da yardımcı olacaktır.

EV DIŞINDA ARACIMI NEREDE ŞARJ EDEBİLİRİM?

Alışveriş merkezleri, spor salonları, otoparklar ve hatta iş yeriniz dahil olmak üzere hızla büyüyen şarj noktaları ağıyla, aracınızı park halindeyken şarj etmek için her zamankinden daha fazla fırsat mevcut. Bu şarj noktalarının hepsini bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

ARAÇ İÇİ NAVİGASYONUNUZU KULLANARAK
ŞARJ NOKTALARINI BULUN

Land Rover'ınızın InControl navigasyon sistemi ile binlerce erişilebilir şarj noktasının yanı sıra kapıdan kapıya rota planlama ve canlı trafik izleme özellikleri her zaman elinizin altında.

Araç içi özellikler sürücü tarafından yalnızca güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Aracın tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.
ARAÇ İÇİ NAVİGASYONUNUZU KULLANARAK ŞARJ NOKTALARINI BULUN

EV DIŞINDA ARACIMI NASIL ŞARJ EDEBİLİRİM?

Land Rover PHEV aracınız bir şarj noktasına bağlanırken Birleşik Şarj Sistemini (CCS) kullanır. Bu, daha yavaş AC şarj hızlarıyla ve belirli modellerde hızlı DC şarj hızlarıyla uyumludur. Diğer bazı otomobil üreticileri, şarj için CHAdeMO gibi farklı sistemler kullanır. Bunlar, şarj ağında daha az yaygın olarak kullanılır ve Land Rover PHEV araçlarla uyumlu değildir.Daha yavaş AC şarj noktaları alışveriş merkezleri, spor salonları ve otoparklar gibi yerlerde bulunur. Hızlı DC şarj noktaları ise genellikle otobanlarda ve ana yollarda bulunur.

AC ŞARJ İŞLEMİ

AC ŞARJ İŞLEMİ

Çoğu ev dışı AC şarj noktası kendi kablonuzu kullanmanızı gerektirir, bu nedenle tüm Land Rover PHEV araçlar standart olarak
bir AC şarj kablosuyla sunulur. Bu, evde şarj cihazınız için kullanacağınız ile
aynı kablodur.
HIZLI DC ŞARJ İŞLEMİ

HIZLI DC ŞARJ İŞLEMİ

En hızlı ev dışı şarj işlemi. Hızlı DC şarj noktalarının kendi kabloları takılı olduğundan, aracınızın şarj kablosunu kullanmanıza gerek kalmaz.

ŞARJ İŞLEMİ İÇİN NASIL ÖDEME YAPARIM?

İSTER TEMASSIZ İSTER UYGULAMA İLE KULLANIN

Bazı şarj noktalarının kullanımı ücretsiz olsa da, şarj
noktalarının çoğuna mobil uygulamalar, üyelik hesapları veya
temassız banka kartı gibi pratik anında ödeme yöntemleri aracılığıyla erişilebilir.
Şarj maliyeti genel olarak bir bağlantı ücreti, şarj süresi
(saat başına maliyet) ve/veya kullanılan enerji miktarının
(kWsa başına maliyet) bir birleşimi olacaktır.

Varış noktanızda özellikle de başka bir ülkeyi ziyaret
ederken en iyi kapsam ve ödeme yöntemlerinden yararlanmak için
birden fazla sağlayıcı hakkında bilgi almanızı öneririz.
İSTER TEMASSIZ İSTER UYGULAMA İLE KULLANIN

ELEKTRİKLİ SÜRÜŞÜ KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

PHEV ARACIN ŞARJ EDİLMESİ

PHEV ARACIN ŞARJ EDİLMESİ

Şarj sürelerinden maliyet tasarrufuna kadar, PHEV aracınızı evde veya varış noktanızda şarj etme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.
ARACINIZ İÇİN EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

ARACINIZ İÇİN EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

Kurulumu profesyonel şekilde yapılmış evde şarj cihazı, her güne tam şarjla başlamanın en pratik ve uygun maliyetli yoludur.

1Yalnızca uyumlu akıllı telefonlar. Üçüncü taraf sağlayıcı platformlarının pazarda bulunabilirliğine ve cep telefonu sinyaline bağlıdır.