ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ

Range Rover

HER YERE GİDEBİLECEĞİNİZİ BİLMENİN GÜVENİ

Macera sizi nereye götürürse götürsün, elektrik gücüyle yaşamın sınırları yoktur.

ŞEHİR İÇİNDE ÜSTÜN ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ

Örneğin, Range Rover Evoque PHEV yaklaşık 68 km (42 mil)† kadar elektrikli menzili sayesinde tek şarj işlemiyle daha kısa günlük yolculuklarınızın çoğunu sıfır egzoz emisyonuyla tamamlamanızı sağlar. Elektrik genellikle kilometre başına daha ucuz olduğundan, yol boyunca maliyetten de tasarruf etmenizi sağlayabilir.
Elektrikli sürüş

ELEKTRİK KULLANARAK NE KADAR MESAFE GİDEBİLİRİM?

En yeni Land Rover PHEV ailesinin elektrikli menzilini keşfedin.

Range rover evoque phev

RANGE ROVER EVOQUE PHEV

En becerikli Land Rover. Yaklaşık 43 km (27 mil) EV menzili * x
discovery sport phev

DISCOVERY SPORT PHEV

Çok yönlü kompakt SUV. 60 km’ye (37 mil) kadar EV menzili* x

GERÇEK ELEKTRİKLİ MENZİL NEDEN GENELLİKLE REKLAMDA BELİRTİLENDEN DAHA KISADIR?

Tanıtımda belirtilen rakamlar, sürücülerin bir aracı aynı koşullarda diğer araçlarla karşılaştırmasını sağlar. Tüm üreticiler, bunu sağlamak amacıyla aynı WLTP'ye (Dünya Çapında Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) göre test yapar ve bu rakamları verir.

WLTP'nin kontrollü koşulları ve sıcaklıkları ile karşılaştırıldığında, gerçek sürüş koşullarında menziliniz hız, dış sıcaklıklar ve taşıdığınız ağırlık gibi faktörlere bağlı olarak farklılık gösterecektir.
range rover

ELEKTRİKLİ ARAÇ MENZİLİMİ NASIL EN ÜST DÜZEYE ÇIKARABİLİRİM?

Tanıtımda belirtilen EV menzilinin yaklaşık %20'si genel olarak gerçek sürüş koşullarından etkilenir. Evde şarja erişim sayesinde menzil, yerel yolculuklar için hiçbir zaman sorun değildir, ancak yine de EV menzilinizi her gün en üst düzeye çıkarmanın bazı basit yolları vardır.

Ön Koşullandırma

ÖN KOŞULLANDIRMA

Ön koşullandırma, Land Rover'ınız şarj edilirken kabininizi ve bataryanızı ısıtma veya soğutma imkanı sağlar. Bunun için şebekeden gelen elektrik kullanılır ve sürüş menzilini en üst düzeye çıkarmak için bataryadaki enerji korunur.
Sürüş hızı

SÜRÜŞ HIZI

Sık ve ani hızlanma yerine sabit bir hızda yolculuk etmek elektrikli menzilinizin korumasına yardımcı olur.
Eco Modu

ECO MODU

Eco Modu, yolculuğunuz sırasında menzilinizi optimize etmenin basit bir yoludur. Kabin sıcaklığı ve hava sirkülasyonu dahil olmak üzere bazı ayarları yaparak enerji tasarrufu sağlar ve menzili en üst düzeye çıkarır.
Fren geri kazanımı

FREN GERİ KAZANIMI

Bir PHEV araçta ayağınızı gaz pedalından kaldırdığınızda, geri kazanım özellikli bir akıllı fren sistemi, üretilen gücü dönüştürürken aracı konforlu bir şekilde yavaşlatarak batarya menzilini optimize eder. Frenleme, toplanan güç miktarını artırır.

ELEKTRİKLİ VE ELEKTRİKLİ HİBRİT SÜRÜŞÜ KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

Defender Araç

ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ

Elektrik gücü, sizi her yere ulaştıracağına güvendiğiniz araçlarda sürdürülebilirlik, kalite ve hızlı tepkiyi yeni bir seviyeye taşıyor.
Beyaz Defender araç

ELEKTRİKLİ VE HİBRİT BATARYA TEKNOLOJİSİ

Bataryalar aracınızın ömründen bile daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır. 
elektrikli araç şarj oluyor

ŞARJ İŞLEMİ

Şarj sürelerinden maliyet tasarrufuna kadar, PHEV aracınızı evde veya varış noktanızda şarj etme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

*EV menzil rakamları standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanır. Ulaşılan menzil araca ve batarya durumuna, yolun fiili durumuna ve çevreye ve sürüş stiline bağlı olarak farklılık gösterir.

Burada verilen rakamlar AB mevzuatına uygun ve tam şarjlı bir batarya ile gerçekleştirilmiş resmi üretici WLTP testlerinden hesaplanan NEDC2 değerleridir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar ve aksesuarlar gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. NEDC2 değerleri, önceki NEDC testinin vereceği değerlere denk gelen WLTP değerleri üzerinden Hükümet tarafından belirlenmiş bir formül kullanılarak hesaplanmıştır. Doğru vergi hesaplaması bunun ardından uygulanabilir.

Gösterilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.