DEFENDER TEKNİK ÖZELLİKLER

DEFENDER TEKNİK ÖZELLİKLER
DEFENDER 90 HARD TOP
3.0 D200 OTOMATİK
STANDART***

STANDART***

3.0 D200 OTOMATİK

PERFORMANS
Maksimum hız (km/sa) 175
Hızlanma (saniye) 0-100 km/sa 9,8
YAKIT TÜKETİMİ
GÜÇ AKTARIM ELEMANLARI
AĞIRLIK
RÖMORK ÇEKME
TAVAN TAŞIMA
BOYUTLAR
TAVAN MESAFESİ
DİZ MESAFESİ
YÜK ALANI KAPASİTESİ
YERDEN YÜKSEKLİK - STANDART
YERDEN YÜKSEKLİK - OFF ROAD
SUDAN GEÇME DERİNLİĞİ
DÖNÜŞ ÇAPI

KEŞFEDİN

OPSİYONEL DONANIMLAR VE AKSESUARLAR

OPSİYONEL DONANIMLAR VE AKSESUARLAR

Bir dizi seçenek ve aksesuar arasından seçim yapın.
DEFENDER MODELLERİ

DEFENDER MODELLERİ

Tüm modelleri görüntüleyin.
OPSİYONEL DONANIMLAR VE AKSESUARLAR

OPSİYONEL DONANIMLAR VE AKSESUARLAR

Bir dizi seçenek ve aksesuar arasından seçim yapın.
DEFENDER MODELLERİ

DEFENDER MODELLERİ

Tüm modelleri görüntüleyin.

*WLTP, binek araçlar için standart hale getirilmiş yakıt tüketimi ve CO2 rakamlarının hesaplanmasında kullanılan yeni resmi AB testidir. Yakıt, enerji tüketimi, menzil ve emisyonu ölçer. Gerçek kullanım koşullarına daha yakın rakamlar vermek üzere tasarlanmıştır. Araçları opsiyonel donanımla birlikte daha zorlu bir test prosedürü ve sürüş profiline göre test eder.

Gösterilen TEL (Düşük Test Enerjisi) ve TEH (Yüksek Test Enerjisi) rakamları WLTP test ölçümleri dahilindeki aralıktır. TEL en düşük/en ekonomik rakamları ifade eder (en düşük seviye donanımla birlikte). TEH en yüksek/en az ekonomik olan rakamları ifade eder (en üst seviye donanımla birlikte). WLTP mevzuatına göre TEL ve TEH arasında 5g CO2 farkı bulunması gerekir, yalnızca TEH belirtilir.


**Römork çekme halkası çıkarılabilir.


22 inç jantlar takılı olduğunda maksimum hız 209 km/sa’tir.

20 inç jantlar takılı olduğunda maksimum hız 191 km/sa’tir.

‡‡Elektrikli motorla birlikte.

75 kg ağırlığa sahip sürücü, tüm sıvılar ve %90 dolu depo dahil.

Tüm sıvılar ve %90 dolu depo dahil.

Off-road lastikler ve Expedition Port Bagaj takıldığında dinamik tavan yükü olarak 118kg/168kg’a (90/110 ve 130) kadar izin verilir. Statik tavan yükü 300 kg’a kadardır.

Hard Top için 1. sıra arkası rakamları yük alanı bölmesinin arkası için geçerlidir.

Kuru: VDA uyumlu katı bloklarla ölçülen hacim (200 mm x 50 mm x 100 mm). Hard Tavan modeller: Zemin altı saklama alanı dahil, kriko ve aletler hariçtir.

Islak: Yük alanının sıvıyla dolu olarak simüle edilmesiyle ölçülen hacim. Hard Tavan modeller: Zemin altı saklama alanı dahil, kriko ve aletler hariçtir.

Ağırlıklar, standart teknik özelliklere sahip araçlar için geçerlidir. Opsiyonel özellikler ağırlığı artırır. Opsiyonel özellikler ve kullanılabilirlik durumu aracın teknik özelliklerine (model ve güç aktarım elemanları) göre değişiklik gösterebilir ya da montaj için başka özelliklerin de eklenmesi gerekebilir. Daha fazla bilgi için yetkili satıcınızla iletişime geçebilir ya da aracınızı online olarak tasarlayabilirsiniz.


Yarı iletkenler ve parça tedariki ile ilgili olarak global ölçekte yaşanan sıkıntı, şu anda araç üretimiyle ilgili teknik verileri, opsiyonların kullanılabilirlik durumunu ve üretim sürelerini etkilemektedir. Üretime bağlı olarak anlık değişiklikler meydana gelebileceği için internet sitesinde gösterilen görsellerde özellikler, opsiyonlar, donanım paketleri ve renk temaları tam olarak yansıtılamayabilir. Mevcut kısıtlamalar ve araç teslim süreleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen Borusan Otomotiv Yetkili Satıcınıza danışın.

***TİCARİ ARAÇ STATÜSÜNÜN KORUNMASI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME


Defender 90 Hard Top aracın; esasen yük taşımak için tasarlanmış ticari nitelikte ve birçok yönden binek motorlu araçlardan farklı ve daha sıkı mevzuat, kural ve şartlara tabi olan bir araç olduğuna dikkatinizi çekmek isteriz.

Bu aracı satın almanız halinde, söz konusu aracın;
- münhasıran yük taşımaya mahsus ticari bir araç niteliğiyle üretilip ithal edilerek ve bu ticari araç statüsüyle, ilgili mevzuatın kısıtlama ve kurallarına uygun ve tabi olarak satın ve teslim alınmış olacağını,
- yük taşıma dışında insan taşımaya mahsus veya sair surette herhangi bir modifikasyon işlemine uygun olmadığını,
- alıcısının aksi yöndeki her türlü iş ve işleminden doğacak hukuki, mali, vergisel ve sair her türlü sorumluluğun, bu aracı, alıcısı, sonradan elden çıkarsa ve/veya 3. bir kişinin zilyetliğine bıraksa dahi, Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’ye, üreticiye, yetkili satıcıya ve bu satışla ilgili başkaca kişilere karşı, anılanlardan her biri tarafından, aracın alıcısına ait kabul edilebileceğini,
bilmekte ve onaylamaktasınız.