YENİ DEFENDER, JAMES BOND FİLMİ “NO TIME TO DIE” İÇİN EN ZORLU TESTLERLE KARŞI KARŞIYA GELİYOR

LAND ROVER, EON PRODUCTIONS’LA DEVAM EDEN ORTAKLIĞINI DUYURMAK ÜZERE HAZIRLANAN TANITIM VIDEOSUNDA 25. RESMI JAMES BOND FILMI “NO TIME TO DIE” SETINDE HAYRANLARINI YENI DEFENDER’IN DIREKSIYONUNUN BAŞINA GEÇIRIYOR. No Time To Die


Filmin çekimleri sırasında alınan görüntülerde, dublör koordinatörü Lee Morrison ve dublör sürücü Jess Hawkins’in daha önce görülmemiş sahne arkası anları kameralara yansıyor. Efsanevi Yeni Defender’ın ilk filmi, James Bond serisinin son filmi olan No Time To Die oldu. Yeni Defender, 007’nin uzman dublör ekibi tarafından en zorlu off-road koşullarında test edildi ve dizginlenemez doğasını gösterdi.


“Bond serisi için aksiyon sahnelerinin tasarımı ve koordinasyonu, hiçbir konuda taviz vermeyen bir bakış açısı gerektiriyor. Hava koşullarına, dik inişlere ve nehir geçişlerine karşı koyacak durdurulamaz bir araca ihtiyacımız vardı, bu yüzden Yeni Defender’ı seçtik. Defender’ın geri dönmesi bir yana, çok çok daha iyi bir şekilde geri dönmesinden son derece etkilendim!”


Lee Morrison, James Bond Dublör Koordinatörü


Lee Morrison, James Bond Dublör Koordinatörü


Yeni Defender, 291 mm yerden yükseklik ve birinci sınıf off-road geometrisi sunarken, Defender 110 sırasıyla 38, 28 ve 40 derecelik yaklaşma, tepe ve çıkış açıları (off-road yüksekliği) sağlıyor. 900 mm’lik sudan geçme derinliği, Terrain Response 2 sistemine dahil olan yeni Sudan Geçme programı tarafından destekleniyor. Böylelikle sürücüler hiç tereddüt etmeden derin sulardan geçebiliyor.


Land Rover’ın tasarım ekibi, filmde yer alan Defender’ın teknik özellikleri konusunda Özel Efektler ve Aksiyon Araçları Sorumlusu Chris Corbould ile yakın temas halinde çalıştı. Santorini Black renkte, koyu renkli koruma plakaları, 20 inç koyu renkli jantlar ve profesyonel off-road lastikleriyle Defender X modelini temel alan araçlar, Jaguar Land Rover’ın Nitra, Slovakya’daki yeni üretim tesislerinde üretilen ilk Defender araçlarıydı.


Son James Bond filmi “No Time To Die”, dudak uçuklatan araç kovalama sahnelerinde Yeni Defender’ın kapasitesini sergilemek için harika bir fırsattı. EON Productions ile ortaklığımızı sürdürmek ve görkemli sahneler yaratmak için birlikte çalışmak son derece heyecan verici.


RICHARD AGNEW


RICHARD AGNEW


İngiltere’nin en büyük araç üreticisi Land Rover’ın, EON Productions ile Bond filmlerinde, köklü bir geçmişe sahip ortaklığı bulunuyor. Bu ortaklık 1983’te Octopussy filmindeki Range Rover Convertible modelinden bu yana devam ediyor.


No Time To Die filminde Defender’ın yanı sıra Range Rover Sport SVR, Series III Land Rover ve Range Rover Classic modelleri de yer alıyor.


No Time To Die filminin yönetmen koltuğunda Cary Joji Fukunaga oturuyor. Ian Fleming’in yarattığı kahraman James Bond 007 olarak başrolde ise bu rolde beşinci kez yer alacak olan Daniel Craig var.


No Time To Die