LAND ROVER’IN YENİ REIMAGINE STRATEJİSİ

LAND ROVER’IN YENİ REIMAGINE STRATEJİSİ

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu lüks otomotivin liderlerinden Land Rover, geleceğini inşa edecek yeni stratejisini açıkladı. Sürdürülebilirlik ve elektrikli mobiliteyi odak noktası olarak belirleyen İngiliz otomotiv üreticisi, “Reimagine” stratejisi kapsamında, 2039 yılına kadar tüm Land Rover modellerini tamamen elektrikliye dönüştürmeyi planlıyor.

Kalıcı bir sürdürülebilirlik hedefiyle yola çıkan Land Rover, dünyanın en çok arzu edilen lüks otomobillerinin çevreye olan etkisini minimuma indirecek. 2030 yılına kadar Land Rover satışlarının yüzde 60’ını tamamen elektrikli modellerden oluşturacak şekilde yeniden yapılanan Land Rover, 2039 yılına kadar tedarik zincirinden, ürünlerine ve operasyonlarına kadar tüm alanlarda karbon nötr olmayı amaçlıyor. Stratejiyi hayata geçirebilmek için yıllık 2,5 milyar sterlin harcayacak olan Land Rover, bütçeyi başta elektrifikasyon teknolojileri olmak üzere bağlantılı hizmetler ve veri merkezli ekosistemin oluşturulmasında kullanacak.

Yeniden yapılanma kararını dijital bir basın toplantısıyla duyuran Land Rover CEO’su Thierry Bolloré, Reimagine stratejisinin markanın rakipsiz olduğu özelliklerini geliştirmeye imkan tanıdığına işaret etti. Reimagine yaklaşımıyla mevcut fikir ve teknolojiler için bir sıçrama gerçekleştirme hedeflediklerini belirten Bolloré, çevik bir organizasyon yapısıyla her alanda verimliliklerini de yükselteceklerini sözlerine ekledi.

İlk Tamamen Elektrikli Land Rover 2024’de Yollarla Buluşacak
Lüks SUV segmentinin tartışmasız lideri Land Rover araçlarının 2 yeni platform üzerinde elektrikleneceğini belirten CEO, Reimagine stratejisi kapsamında ilki 2024 yılında yollarla buluşmak üzere önümüzdeki 5 yıl içinde tamamen elektrikli 6 Land Rover modelini pazara sunacaklarını söyledi.

Kalite ve verimlilik
Yeni modernize lüks anlayışı yaratmanın hedeflendiği Reimagine stratejisi kapsamında, Land Rover için en son teknoloji elektrifikasyon altyapısını destekleyen iki ayrı platform inşa edilecek. Land Rover platformları hem elektrik destekli içten yanmalı motor, hem de tamamen elektrikli modellere uygun şekilde "Modüler Boylamsal Mimari (MLA)"yi kullanacak.