RANGE ROVER VELAR, DÜNYANIN EN GÜZEL OTOMOBİLİ UNVANINI KAZANDI

Range Rover Velar, 2018 Dünya Otomobil Ödüllerinde Dünyada Yılın En İyi Tasarımına Sahip Otomobili ödülünü kazanarak en güzel tasarıma sahip otomobili olarak değerlendirildi.

Range Rover Velar

Range Rover ailesine ışıltı, modern görünüm ve şıklık getiren Velar, tasarım mükemmelliği ve bütünsel mühendisliğin benzersiz bir kombinasyonunu meydana getiriyor.

“Range Rover Velar olağanüstü, üstün bir SUV. Modern görünümü, göz alıcı bir tasarım, yenilikçi Touch Pro Duo haber/eğlence teknolojisi ve sürdürülebilirliğe odaklanan bir yaklaşımla bir araya getiriyor. F-TYPE, Evoque, F-PACE ve şimdi de Range Rover Velar Dünyada Yılın Otomobil Tasarımı ödülünü kazanarak zaten kendisini ifade ediyor. Bundan büyük onur duyuyorum ve duydukları güven ve Land Rover ekibini bu benzersiz yolda ilerlemeye yönelik teşvik ettikleri için jüri üyelerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Aynı zamanda tutkulu çalışma ve bağlılık sergileyerek olağanüstü çözümler ortaya koymak üzere sınırları zorlayan Velar ekibimize de teşekkürlerimi sunuyorum"


DR RALF SPETH
JAGUAR LAND ROVER CEO’SU
“Tasarım felsefemizin sürekli evrimi müşterilerimizin yaşam boyu hoşlanacakları son derece arzu edilir araçlar yaratma konusuna odaklanmamızla paralel ilerliyor. Range Rover Velar, aracı kullanmayı ve araçla yolculuk yapmayı bir keyif haline getiren birçok yenilikçi teknolojiyle Range Rover ailesine yeni bir modern boyut getiriyor. Jürinin tasarımcılarımız ve mühendislerimizin arzu edilen bir araç yaratmak üzere dikkat çekici bir tasarım, özel teknoloji ve bununla ilişkili yenilikler sunmaya yönelik bitmez tükenmez gayretlerini takdir etmesinden onur duyduk."


GERRY MCGOVERN
BAŞ TASARIM DİREKTÖRÜ, LAND ROVER


Lüks SUV 24 ülkeden önde gelen 82 otomotiv yazarından oluşan Dünya Otomobil Ödülleri jürisi tarafından yapılan oylamada Dünyada Yılın Otomobil Tasarımı ödülünde Volvo XC60 ve Lexus LC 500’ü geride bıraktı.


Velar’ın başarısı 2017’de Jaguar F-PACE’in gerçekleştirdiği çifte başarının ardından geliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan ve 1960’ların sonlarındaki orijinal konsept Range Rover araçlarının kod adını alan Velar, Range Rover Evoque ve Range Rover Sport arasındaki boşluğu dolduruyor.


Temiz ve hızlı tepki veren 180BG 2,0 litre Ingenium dizel motordan, güçlü 380BG supercharged 3,0 litre V6 benzinli motora kadar altı motor tipiyle birlikte sunuluyor.


Birleşik Krallık’ta tasarlanan, mühendisliği gerçekleştirilen ve üretimi yapılan Velar, Range Rover ailesinden beklenen pratik kullanım, bağlantı ve kapasiteyi sunuyor. En son teknoloji ve daha sürdürülebilir malzemelerin eklenmesiyle bu lüks SUV markanın “Above and Beyond” sloganıyla yolculuğuna devam ediyor.

Range Rover Velar