Top Gear “Yılın Otomobİlİ” ve “Durdurulamaz Güç” Ödülü
Yenİ Defender’ın

beyaz land rover defender model araba

ARALIK 2020

Land Rover’ın bugüne kadar ürettiği en yetenekli 4x4 modeli Yeni Defender, dünyanın en prestijli otomotiv dergilerinden TopGear’ın “Yılın Otomobili” (Car of The Year) ve “Durdurulamaz Güç” (Unstoppable Force) ödüllerini kazandı.

İkonik Defender efsanesini daha da ileriye taşıyarak modern çağın dinamiklerine uyum sağlayan Yeni Defender, Top Gear dergisi editörleri tarafından Namibya Çölü ve Londra şehir trafiği olmak üzere farklı yol koşullarında test edildi. Üstün arazi yeteneklerinin yanında şehirde sunduğu konforlu, pratik ve güvenli sürüş özellikleriyle en yüksek notları toplayan Yeni Defender ayrıca derginin “Durdurulamaz Güç” ödülüne de layık görüldü.

yeni model land rover defender araba

Top Gear ile Land Rover “Durdurulamaz Güç” ve “Yılın Otomobili” ödüllerini kutlamak için sıra dışı bir etkinlik organize ettiler. 3 Yeni Defender, çekme demirlerinden vince asılarak 60 metre yükseklikte 8 tondan fazla bir çekim gücüne karşı koydu. Yeni D7x alüminyum platformunun mukavemet gücünü bir kez daha kanıtlayan Yeni Defender her yönüyle 21. yüzyılın aracı olduğunu göstermiş oldu.

defender model araba

Yeni Defender 2020 yılında, aralarında “Motortrend SUV of The Year”, “Autocar Best SUV 2020” ve “Parker’s Best Off-roader” gibi otomotiv dünyasının en önemli değerlendirmelerinin yer aldığı 30'dan fazla küresel ödüle layık görüldü.