4X4 ARACINIZLA OFF-ROAD SÜRÜŞ

ENGEBELİ EĞİMLERİN VE DERİN SULARDAN GEÇMENİN YALNIZCA UZMANLARIN İŞİ OLDUĞUNU MU DÜŞÜNÜYORSUNUZ? BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN.
GENEL BAKIŞA GERİ DÖN

HER GÜN OFF-ROAD

KASİSLER, TAŞLAR VE KIRSAL YOLLAR: GÜNDEN GÜNE ZORLU YOLLARDA İLERLEMEK İÇİN.
DAHA FAZLA BİLGİ
JANTLARA GÖZ ATIN

DAHA FAZLA BILGI
OFF-ROAD SÜRÜŞ KILAVUZU

TEMEL 4x4 OFF-ROAD KILAVUZUMUZLA YOLDAN ÇIKIN.
KILAVUZU İNDİRİN
GENEL BAKIŞA GERİ DÖN

KILAVUZU İNDİRİN
SİMGE SÜRÜCÜLER

Simgeler bir gecede doğmaz. Bu unvan, ancak uzun bir macerada kazanılır. Tüm Land Rover sürücüleri bunu ilk elden öğrenir. Yolculuklarının bir bölümünde yer aldığımız için gururluyuz. Araç sayfamızı ziyaret edin ve Land Rover 4x4 araçları hakkında bilgi alarak kendi yolculuğunuza çıkın.

TEKNOLOJİ
YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ İŞ BAŞINDA

Land Rover’ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC) zorlu yokuşlarda sabit hızı otomatik olarak koruyarak ve gerektiğinde her tekerleğe ayrı fren uygulayarak araçların kapasitesini artırır ve kontrolün her zaman size olmasını sağlar. Sistemi hareket halinde deneyimleyin ve 360° videomuzda off-road sürüşün zorluklarının üstesinden gelin.

ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Land Rover’ın öncü 4x4 teknolojisi All-Terrain Progress Control bir düğmeyle her türlü zeminde sabit, dengeli bir sürüşü mümkün kılar.

DİNAMİK KAPASİTE

Terrain Response™ teknolojisi motor, şanzıman, diferansiyel ve yürüyen aksamı optimize ederek koşullar ne kadar zorlu olursa olsun aracın dengeli bir performans sunmasını sağlar ve becerisini artırır. Yüzeye uygun modu seçin ve güvenli performansın keyfini çıkarın. Range Rover Evoque Convertible’ın her zemine uygunluk kapasitesini test etmesini izleyin.

OFF-ROAD BECERİSİ

Off-road ortamıyla başa çıkmak üzere hızlı ipuçları ve teknikler

ÇAMURDA SÜRÜŞ
Terrain Response fonksiyonunda Mud and Ruts modunu etkinleştirin. Mevcut şeritte kalmaya çalışın. Tekerlekleri düz tutun ve size kılavuzluk etmesi için bilgi ekranını kullanın.
DAHA FAZLA BİLGİ
KUM ÜZERİNDE SÜRÜŞ
Terrain Response fonksiyonunda Sand modunu etkinleştirin. Kumdan geçmenin sırrı zeminin ne kadar sıkı olduğunu bilmektir. Kum üzerinde araç sürmek ve batmamak için ivmeyi korumanız gerekir.
DAHA FAZLA BİLGİ
SUDAN GEÇİŞ
Suyun ne kadar derin olduğunu anlamaya çalışın. Durgun, daha sığ sularda derinliği ölçmek için ayağınızı ve bir sopa kullanın veya bir başka aracın geçişini izleyin.
DAHA FAZLA BİLGİ
TEPELİK ALANLARDA SÜRÜŞ
Yokuş yukarı çıkarken, tepeye düz yaklaşın ve mümkün olan en yüksek vitesi kullanın. Dik bir eğimde asla aracın yönünü çevirmeyin. Yokuş aşağı giderken Yokuş İniş Kontrolü fonksiyonunu devreye sokun.
DAHA FAZLA BİLGİ
KAYALAR ÜZERİNDE SÜRÜŞ
Kayalar ve küçük taş döküntüleri üzerinden geçmeden aracınızdan çıkın ve riskleri değerlendirin. Terrain Response fonksiyonunda Rock Crawl modunu seçin; bu mod düşük aralıklı vitesleri etkinleştirir.
DAHA FAZLA BİLGİ
TAŞLIK YOLDA SÜRÜŞ
Terrain Response fonksiyonunda Grass/Gravel/Snow modunu etkinleştirin. Taşlık zemin sürekli olarak değişen, tutuşun zayıf olduğu bir zemindir. Bu nedenle her zaman düşük hızda sürün.
DAHA FAZLA BİLGİ
OFF-ROAD SÜRÜŞ KILAVUZU

Temel 4x4 off-road kılavuzumuzla daha az kullanılan yolları deneyin.

KILAVUZU İNDİRİN
4x4 OFF-ROAD MACERALARI

Islay’den Faroe adalarına kadar Discovery arşivlerinden unutulmaz anlar. Bunlar Land Rover maceraseverlerimizin öyküleridir.

DISCOVERY ANILARI
Korkusuz maceracılar çok sevilen Land Rover Discovery ile en iyi off-road anlarını paylaşıyorlar.
FİLMİ İZLEYİN
yt:xtkxedlFSBY
FAROE ADALARI
Land Rover sürücüsü Moi Torrallardona volkanik kayalar ve yeşil vadilerde Discovery Sport’u test ediyor.
DAHA FAZLA BİLGİ
LAND ROVER İLE MACERA DOLU YOLCULUKLAR

Land Rover'ınızın direksiyonunda dünyada simge haline gelmiş rotaları keşfedin. Abercrombie & Kent aracılığıyla hayalinizdeki off-road macerasına çıkın.

MACERA DOLU YOLCULUKLARI KEŞFEDİN
OFF-ROAD AKSESUARLARI

Lamba koruyucuları ve çamurluk etekliklerinden tam gövde altı korumasına kadar Land Rover Gear Aksesuarları bir sonraki 4x4 off-road maceranız için ihtiyacınız olan her şeyi taşır.

LAMBA KORUYUCULARI
Aerodinamik tasarımlı ve kalıplanmış hafif polimerden oluşan bu lambalar küçük çarpmalara karşı olağanüstü bir koruma sağlar.
DAHA FAZLA BİLGİ
ÇAMURLUK ETEKLİKLERİ
Sıçramaları önler ve boyayı toprak ve taşlara karşı korur. Dış tasarımı tamamlayan çeşitli tasarımlarla, ön ve arka jantlar için sunulur.
DAHA FAZLA BİLGİ
KARGO BARİYERİ
Yolcuları hareketli bir sürüş sırasında yer değiştiren eşyalara karşı korur. Opsiyonel yük alanıyla birlikte yarım veya tam yükseklikte sunulur.
DAHA FAZLA BİLGİ
İNOVASYON
YAPILANDIRILMIŞ LAZER IŞIĞI TEKNOLOJİSİ

Land Rover Innovation Lab bir dizi “Gelişmiş Sensör Teknolojileri” üzerinde çalışıyor. Yapılandırılmış Lazer Işığı, yakın gelecekte kullanılacak olan ve Land Rover araçlarının herhangi bir zeminde konfor sağlamak üzere süspansiyonu otomatik olarak ayarlamasına yardımcı olacak bir teknolojidir. Araç, önündeki zemine bir lazer ışını demeti yansıtır, ışın demetinin biçimini bozan engeller ve çukurlar sistemi uyarır ve sizi aracınızla keyifli bir sürüş deneyimiyle baş başa bırakır. Filmi izleyin veya daha fazla bilgi için Innovation Lab’ı ziyaret edin.

OFF-ROAD EĞİTİMİ

Çamurlu zeminler, kaya tırmanışları ve dik eğimlerin ustası olmak ister misiniz? LRE merkezlerimizden birinde uzman eğitimi için Yarım Gün, Tam Gün veya İleri Deneyim randevunuzu alın.

Land Rover YETKİLİ Satıcısı arayın
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın
BİZE ULAŞIN
Her türlü sorunuz için Land Rover ile iletişime geçin
OFF-ROAD REHBERİNİ İNDİRİN
Land Rover aracınızın efsanevi kapasitesinden yararlanın