CASTROL VE LAND ROVER ORTAKLIĞI

Dünyanın önde gelen yağ üreticilerinden Castrol, on yılı aşkın bir süredir Land Rover'ın teknoloji ortağıdır.

FİLMİ İZLEYİN
LAND ROVER’IN TERCİHİ: CASTROL EDGE™ PROFESSIONAL

Castrol® Land Rover'ın global motor yağı çözüm ortağıdır. Böylece her yeni Land Rover motoru içinde Castrol ürünleri kullanılarak üretilir. Land Rover araç sahipleri, bu ortaklık ile birlikte ayrıca bakım ve servis sırasında da Land Rover'ın talep ettiği kalitede yağı kullanmış olurlar.

MOTORUNUZ İÇİN DOĞRU YAĞI GELİŞTİREN İŞBİRLİĞİ

Land Rover mühendisleri ve Castrol teknoloji uzmanları, Land Rover motorları için özel olarak tasarlanan motor yağlarını geliştirmek üzere sıkı bir işbirliği içerisinde çalışmaktadırlar. Ortak mühendislik olarak adlandırılan bu işbirliği yaklaşımı ile Castrol Professional motor yağları, geliştirme aşamasında Land Rover motorlarıyla yoğun bir şekilde test edilir. Böylece motorun çalışması optimize edilir; performansı artar; yakıt ekonomisi sağlanır ve CO2 emisyonları azaltılır.

CASTROL EDGE™ PROFESSIONAL VE LAND ROVER

Castrol ve Land Rover, 24 saat süren Le Mans yarışı için yağ formüle ettikleri 1989 yılından bu yana işbirliği içerisinde çalışmaktadırlar. Castrol, 11 yıldan beri Land Rover'ın resmi yağ ürünleri çözüm ortağıdır ve Land Rover’a özel Castrol Professional ürünlerini üretmektedir. Bu ürünler, Land Rover'ın gereksinimlerine uygun olarak, kapsamlı ürün yelpazesi dahilinde üretilir. Castrol EDGE™ Professional, Land Rover tarafından özel olarak tavsiye edilmektedir.

CASTROL’UN EN GÜÇLÜ YAĞI ARTIK TİTANYUM GÜCÜNDE

Castrol EDGE Professional, yağ filminin gücünü iki katına çıkaran TITANIUM FST™ ile geliştirilmiştir. TITANIUM FST™ teknolojisi ile birlikte yağın oluşturduğu koruyucu tabaka güçlendirilerek metallerin birbirleriyle sürtünmesi azaltılır;, motor performansı en üst seviyeye çıkar. Castrol EDGE Professional, metallerin birbirleriyle temasını azaltma açısından en yakın rakibine göre yüzde 45'e kadar daha güçlüdür* ve her zaman Land Rover araç sahipleri tarafından talep edilen yüksek seviyede performansı sunmaya hazırdır.

DÜNYANIN İLK KARBON NÖTR MOTOR YAĞI
Castrol EDGE Professional dünyanın ilk sertifikalı karbon nötr motor yağıdır ve her litresi en yüksek seviyedeki global standartlara göre karbon nötr olarak üretilmektedir. 2014'te, Castrol'ün ürünlerinin kullanım ömrü boyunca karbon izini azaltma hedefi doğrultusunda global olarak 200.000 ton karbon nötralize edilmiştir. Karbonun azaltılması mümkün olsa da sıfırlanması mümkün değildir. Sıfırlanamayan karbon miktarı, Kenya'daki yeniden ağaçlandırma çalışmaları, Çin'de temiz elektrik üretimi, Ankara’da çöplük yatırımı ve Yeni Kaledonya'da rüzgar çiftlikleri gibi emisyon azaltıcı projelere yapılan yatırımlarla dengelenmektedir.
ONLINE SERVİS RANDEVUSU
Dilediğiniz Land Rover Yetkili Servisi’nden servis randevunuzu hızlıca alın.
E-BROŞÜRLER
Land Rover araçları hakkında daha fazla bilgi
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Size en yakın yetkili satıcı aracılığıyla yolda bir test sürüşü ayarlayın.
BİZE ULAŞIN
Land Rover hakkında yakınınızdaki yetkili satıcıdan bilgi alın.