DİZEL Mİ? BENZİNLİ Mİ? HİBRİT Mİ?

SİZE EN UYGUN OLANI HANGİSİ?

SEÇİM SİZİN
DİZEL
Land Rover’ın şimdiye kadarki en çevre dostu, yeni dizel motorları, araziye ve römork çekmeye uygun tork özellikleri ile iyileştirilmiş yakıt verimliliği sunar. Bu, gerçek anlamda güvenilir bir uzun mesafe performansı sunan bir bileşimdir.
BENZİNLİ
Dinamik ve çevik bir sürüş sağlayan yeni benzinli motorlarımız, Land Rover’ın ikonik hızlı tepki verme özelliğini sunarak geleneği sürdürür. Yeni benzinli motorlar, etkileyici düzeyde düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sunar.
PHEV
Plug-In Hybrid (PHEV) araçlar, daha düşük hızlarda tamamen elektrik performansı ve daha uzun yolculuklarda klasik içten yanmalı motor performansı sunmak üzere klasik motorla elektrikli motoru benzersiz şekilde bir araya getirir.
DİZEL, BENZİNLİ VE HİBRİT ARAÇLARIN AVANTAJLARI
DİZEL
BENZİNLİ
PHEV
DÜŞÜK CO<sub>2</sub> EMİSYONU
Land Rover’ın yeni dizel motorları, benzinli motorlara kıyasla yaklaşık %20 daha düşük CO2 emisyonu üretir. 2002’den bu yana dizel motorlu araçları tercih eden alıcılar, yaklaşık 3 milyon ton CO2’nin atmosfere girmesini önlediler.
EU6d-TEMP VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE) UYUMLU
Land Rover’ın yeni dizel araçları, EU6d-Temp ve Gerçek Sürüş Emisyonuna (RDE) uyumludur; her türlü sürüş koşulunda emisyon değerlerini belirgin biçimde düşürürler.
DAHA AZ NİTROJEN OKSİT EMİSYONU (NO<sub>x</sub>)
Eylül 2015’ten bu yana Land Rover’ın tüm yeni dizel motorları, NOx emisyonunu önemli düzeyde azaltmaya yardımcı olan gelişmiş Seçimli Katalitik İndirgeme (SCR) egzoz son işlem sistemine (ör. AdBlue) sahiptir.
ADBLUE SIVISI NEDİR?
GELİŞMİŞ YAKIT VERİMLİLİĞİ
Dizel motorlar, benzinli motorlara kıyasla yaklaşık %20 daha iyi yakıt ekonomisi sunar. Bu nedenle bir yıl içinde sıklıkla 19.000 km veya üzeri yol katediyorsanız, sizin için en maliyet etkin seçim bu olacaktır.
EU6d-TEMP VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE) UYUMLU
Land Rover’ın yeni benzinli araçları, EU6d-Temp ve Gerçek Sürüş Emisyonuna (RDE) uyumludur; her türlü sürüş koşulunda emisyon değerlerini belirgin biçimde düşürürler.
DİNAMİK SÜRÜŞ DENEYİMİ
Land Rover’ın benzinli motorları, kesintisiz ve hızlı tepki veren bir güç aktarımı ile en dinamik sürüş deneyimlerini sunar. Benzinli motorlar, tüm hızlarda zahmetsiz performans ve heyecan verici sesleri olağanüstü bir biçimde bir araya getirir.
DAHA AZ PARTİKÜL
En yeni benzinli motorlarımız, egzoz gazları salınımı sırasında oldukça ince partikülleri yakalamak ve depolamak için son derece verimli filtrelerle sunulur. Bu, atmosfere salınan egzoz emisyonu miktarının azaltılmasına yardımcı olur.
DAHA DÜŞÜK ÖN ÖDEME ÜCRETLERİ
Dizel motorlar genellikle daha fazla yakıt verimliliği sunuyor olsa da daha kısa yolculuklara çıkarak az kilometre kateden sürücüler için eşdeğer benzinli motorlar da daha düşük ön ödeme ücretleri sunduğundan bu akıllıca bir seçim olabilir.
ULTRA DÜŞÜK EMİSYON
Land Rover’ın etkileyici şekilde sıfır emisyon sunan PHEV araçları, daha ekonomik olmanın yanı sıra benzinli eşdeğerlerine göre çok daha çevre dostudur; ekolojik ayak izinizi büyük ölçüde azaltır.
ÖDÜN VERMEYEN KAPASİTE
PHEV ile Land Rover’dan beklediğiniz off-road kapasitesinden ödün verilmez. Örneğin Range Rover’ın sudan geçme derinliği, klasik içten yanmalı motorlu bir araçla tamamen aynıdır; ayrıca elektrikli motor tarafından sunulan ek tork da off-road sürüşte bir avantajdır.
DAHA HASSAS BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ
Şimdiye kadarki en sessiz sürüş deneyimini sunan PHEV, benzinli motor ve elektrikli motor arasında kesintisiz bir geçiş sağlayarak ideal bir hassasiyet sağlar ve iç mekandaki konfor miktarını artırırken, daha sessiz bir yolculuk yapmanızı sağlar.
DÜŞÜK İŞLETİM MALİYETLERİ
Elektrikli motorların benzinli ve dizel motorlara kıyasla nispeten daha düşük maliyetlere sahip olması, PHEV araçların yakıt maliyetlerinin daha düşük olmasından kaynaklanır. Ayrıca, hareketli güç aktarım organları sayı olarak daha az olduğundan bu araçların bakımı da daha ekonomiktir.
SIK SORULAN SORULAR
Güç aktarım elemanları nelerdir?

Güç aktarım elemanları, araçta gücü harekete dönüştüren her bir bileşendir. Aks, diferansiyel, tahrik milleri, motor / elektrikli motor, şanzıman güç aktarım elemanları arasında yer alır.

Tipik araç güç aktarım elemanı sistemleri, benzinli, dizel, bataryalı elektrikli araç (BEV) ve plug-in hybrid elektrikli (PHEV) araçtır.

Bir hibrit aracı yeniden şarj etmek ne kadar sürer?

PHEV model yelpazemiz, ev tipi elektrik prizleri veya bir IEC konektörü aracılığıyla, 7,5 saat kadar kısa bir sürede tam şarj olur ve yaklaşık 50 km’ye kadar emisyonsuz menzil sunar. Onaylı wall box tedarikçilerimiz ve montaj hizmeti veren iş ortaklarımızın sağlayacağı bir wall box kurulumu, şarj süresini 2 saat 45 dakikaya kadar kısaltabilir.

Bir hibrit aracın menzili nedir?

Yalnızca elektrikli motor kullanıldığında PHEV araçlarımız, 50 km’ye kadar menzile sahiptir.* Ayrıca PHEV, daha uzun bir menzili desteklemek için diğer içten yanmalı motora sahip araçlarla aynı şekilde çalışan benzinli bir motor da kullanır.

Dizel araçların benzinli araçlara kıyasla avantajları nelerdir?

Dizelin daha yüksek yakıt enerji yoğunluğuna sahip olması ve yanma sırasında enerjinin salınma biçimi dolayısıyla dizel çok daha fazla verimlilik sunabilir. Bir yıl içinde 19.000 km veya üzeri yol katediyorsanız dizel motor sizin için en maliyet etkin seçim olacaktır.

Genellikle bir dizel motor, benzinli motora göre daha fazla tork sunar; bu da arazi ve römork çekme açısından gücünün daha uygun olduğu anlamına gelir.

Jaguar Land Rover, araç emisyonlarını nasıl düşürüyor?

Jaguar Land Rover’da daha verimli bir benzinli ve dizel motor ailesi geliştirebilmek için son teknoloji motor üretim merkezimize 1 milyar Pound’dun üzerinde yatırım yaptık.

Dizel motorlar çevre kirliliği yaratır mı?

Eylül 2018 itibariyle AB ve AEA pazarındaki tüm dizel motorlarımız, sıkı EU6d-Temp ve Gerçek Sürüş Emisyonu (RDE) mevzuatı hükümlerini karşılamaktadır. Bu, yeni dizel motorlarımızın, yüksek seviyede kirlilik üreten araçların sürücülerine para cezası veren Ultra Düşük Emisyon Bölgelerinde özgürce dolaşabilecek kadar çevre dostu olduğu anlamına gelir.

Şimdiye kadarki en çevre dostu motorlarımızı üreterek çevresel etkiyi önemli ölçüde azaltıyoruz.

Dizel Partikül Filtresi (DPF) nedir ve neden önemlidir?

En sıkı emisyon yönetmeliği hükümlerini karşılayabilmek için 2009 yılında tanıtılan tüm yeni dizel araçlar, egzoz filtresi ile birlikte sunulur. Bunlar aynı zamanda Dizel Partikül Filtreleri (DPF) olarak da anılır. DPF’ler, egzoz gazı partiküllerini etkin bir şekilde yakalayıp depolayarak egzoz emisyonunun azaltılmasına yardımcı olur.

LAND ROVER’I KEŞFEDİN
ARAÇLARIMIZ
Size ve yaşam stilinize en uygun aracı seçmeden önce model yelpazemizi keşfedin ve araçlarımızı karşılaştırın.
ARAÇLARIMIZI KEŞFEDİN
SORUMLULUK
Müşterilerimize, şirketimize ve daha kapsamlı bir ekonomiye değer katmak amacıyla işimizi sorumlu ve sürdürülebilir şekilde büyütmeyi görev edindik.
DAHA FAZLA BİLGİ
BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR MERCEK ALTINDA
Dizel motorlar neden eleştiriliyor? Mevzuattaki değişiklik, her gün kullandığınız aracı ne yönde etkileyecek? Dünyanın en popüler iki güç aktarım elemanına ilişkin daha fazla bilgi alın.
DAHA FAZLA BİLGİ
DİZEL MOTORLU BİR ARAÇ SATIN ALMALI MIYIM?
Dizele ilişkin çok sayıda soru işareti mevcuttur; size en uygun aracı bulabilmenize yardımcı olmak üzere her türlü sorunuz için daima yanınızdayız.
DAHA FAZLA BİLGİ
LAND ROVER E-BÜLTENİ
En güncel Land Rover haberleri için kayıt yaptırın
BİZE ULAŞIN
Her türlü sorunuz için Land Rover ile iletişime geçin
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın
BU DENEYİMİ YAŞAMAK İÇİN RANDEVU ALIN
Kendinize meydan okuyun ve bir arazi sürüşüne çıkın.

*Verilen rakamlar, AB düzenlemelerine uygun olarak resmi üreticinin test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek rakamlar farklılık gösterebilir. CO2 ve yakıt ekonomisi rakamları takılan janta ve opsiyonel ekstra özelliklere göre değişiklik gösterebilir.