DISCOVERY

DEVRİM NİTELİĞİNDE TASARIM, AKILLI ÇOK YÖNLÜLÜK VE RAKİPSİZ LAND ROVER KAPASİTESİ.

FİLMİ İZLEYİN
YUKARI
ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış Platformu'nda inceleyin.
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
Land Rover araçları hakkında daha fazla bilgi
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın
TASARIM
YENİ BİR LÜKS ANLAYIŞI
YENİ BİR LÜKS ANLAYIŞI

Biçim, işlev ve örnek düzeydeki lüks hissi, Land Rover’ın şimdiye kadarki en etkileyici araçlarından birini oluşturmak üzere bir araya getirildi. Aracın dış tasarımı, Discovery'nin yeni nesli için devrim yaratacak bir biçimde yeniden yaratıldı ve mükemmel bir biçimde üretilmiş ve biçimlendirilmiş yüzeylerinden de görüldüğü gibi artık yeni bir lüks anlayışını yansıtıyor.


KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN

PREMIUM DETAYLAR
PREMIUM DETAYLAR

Aracın çekici iç tasarımında, ana panelde birleşen güçlü yatay ve dikey çizgilerin çarpıcı kullanımı ile klasik Discovery tasarım öğeleri yeniden yaratıldı. Premium deri, gerçek ahşap ve metal kaplama gibi malzemeler ile, mükemmel işçilik ve hassasiyetle bir araya gelen modern ve kaliteli bir ortam sağlandı.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
RESİMLERİ İNCELEYİN

PANORAMİK TAVAN
PANORAMİK TAVAN

Opsiyonel panoramik tavan, aracın iç mekanında ferahlık hissini artırır ve üçüncü koltuk sırası dahil olmak üzere aracın içerisini doğal ışıkla doldurur. Hepsinden önemlisi, sertleştirilmiş camın koyu rengi, kabin içerisindeki sıcaklığı konforlu bir düzeyde tutar. Elektrikli iç güneşlikler de daha fazla gizlilik veya gölgelik alan sağlamak amacıyla kullanılabilir.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
RESİMLERİ İNCELEYİN

DISCOVERY LANDMARK EDITION

Discovery ailesinin yeni kusursuz üyesi. Discovery Landmark Edition standart olarak Gloss Black 20 inç, 5 kollu Stil 5011 jantlar ve Dynamic Dış Tasarım Paketiyle birlikte sunulur. Bu model aynı zamanda kapı ve gösterge panelinde benzersiz alüminyum kaplamalara da sahiptir.

KEŞFEDİN
ÇOK YÖNLÜLÜK
YEDİ ADET TAM BOYUTLU AKILLI KOLTUK

Discovery’nin yedi tam boyutlu akıllı koltuğu, gerçek anlamda bir konfor ve çok yönlülük örneğidir. Opsiyonel Katlanır Akıllı Koltuk seçeneği, kargo alanındaki düğmeler veya ana Dokunmatik Ekran kullanılarak ikinci ve üçüncü sıradaki koltukların yapılandırılmasını sağlar.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
yt:UJgWpYWiQhs
TEKNOLOJİ
HEAD-UP DISPLAY

İsteğe bağlı Head-up Display4’in geliştirilmiş versiyonu, hız, vites konumu ve navigasyon talimatları gibi temel araç bilgilerini ön cama yansıtır. Gerekli bilgileri kolaylıkla görebilmenizi sağlayan tam renkli, yüksek çözünürlüklü grafikler içerir.

TEKNOLOJİLERİ KEŞFEDİN
LAND ROVER IGUIDE

Land Rover iGuide uygulaması, Discovery'nin bilinmesi gereken tüm özelliklerini ve kontrollerini açıklamak üzere en yeni geliştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanır. Aynı zamanda mobil kullanım kılavuzunun da yerine geçer ve her türlü sorunuzun yanıtını içerir.


TEKNOLOJİLERİ GÖRÜNTÜLEYİN
HABER/EĞLENCE
Araçta en yüksek düzeyde eğlence, bağlantı ve bilgileri elde edebilmeniz için en yeni haber/eğlence teknolojileri sunulmuştur. Meridian™ ses sistemlerinden, Touch Pro gibi yeniliklere ve opsiyonel Arka Koltuk Eğlence Sistemine kadar bir dizi özellik elinizin altındadır.
İNOVASYON
Discovery, gelişmiş ve yakıt açısından verimli dizel motor sayesinde güçlü bir performans sunar.
YOL PERFORMANSI
Discovery, sorunsuz bir yolculuk yapabilmeniz için güvenilir, konforlu ve kullanıcı etkileşimli bir sürüş deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Dinamik Denge Kontrolü ve Elektronik Takviyeli Direksiyon (EPAS) özellikleri, yol becerilerinin ve sürüş kalitesinin artırılmasını sağlar.
ARAZİ KAPASİTESİ
Aracın arazi performansı, opsiyonel Derinlik Algılama özellikli sudan geçme becerisi ve Terrain Response 2 gibi diğer özellikleri, Discovery’yi karşısına çıkabilecek tüm güçlüklere karşı daima dirençli kılar.
SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
Discovery’de, sürücünün ve yolcuların güvenliğini sağlamak için birçok kullanışlı opsiyonel sürüş desteği bulunur. En yenilikçi şekilde düşünerek, tasarlayarak ve en son teknolojileri kullanarak üretilen bu özellikler sayesinde trafikte, otobanda, arazide ve hatta gece sürüş esnasında karşınıza çıkabilecek birçok güçlüğe hazırlıklı olursunuz.
KONFOR VE RAHATLIK
Üç sıralı yedi adet tam boyutlu koltuğu, esnek oturma düzeni ve opsiyonel ısıtma, soğutma ve masaj işlevleri sayesinde, bu alanı nasıl yapılandırırsanız yapılandırın, Discovery’de daima konforlu olmanız garantidir.
KONFOR VE RAHATLIK
SINIFININ ÖNCÜSÜ DİZ MESAFESİ

Discovery’deki tüm yolcular, cömert bir diz mesafesi sayesinde gerçek anlamda konforlu seyahatin tadını çıkarır. İkinci sıradaki yolcuların diz mesafesi 954mm iken, opsiyonel üçüncü sırada bu mesafe 867mm’dir. Araçta, yedi yetişkinin konforlu bir şekilde yolculuk yapabileceği kadar alan vardır.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
BAĞLANTI

Discovery’de her üç koltuk sırası için mevcut birçok şarj istasyonu bulunur**. Yolcular nerede oturuyor olursa olsun, tabletleri, cep telefonları veya diğer cihazları üzerinden eğlenceye katılabilir.

E-BROŞÜRLER
KLİMA KUMANDASI

İç mekan sıcaklığının mükemmel olmasını sağlamak için, Discovery’de etkin bir klima kumanda sistemi vardır. Opsiyonel dört bölgeli otomatik klima sistemi, kabindeki herkesin kendi isteğine uygun olarak bölgesindeki sıcaklığı ayarlamasına olanak tanır.

E-BROŞÜRLER
ISITMA VE SOĞUTMA

HSE ve HSE Luxury modellerinde, ön koltuklarda ve ikinci sıranın dış koltuklarında, hava sıcaklığı ne olursa olsun optimum ısı sağlamak için opsiyonel ısıtma ve soğutma seçenekleri bulunur. Dokunmatik Ekrandan kontrol edilen bu özellik, hem sürücünün hem de yolcuların kendi tercihine göre birbirinden bağımsız olarak sıcaklık seçimi yapmasını sağlar ve optimum konfor sunar.

E-BROŞÜRLER

Görüntüler, HSE Luxury modelinin özelliklerini temsil etmektedir.

KAPASİTE
YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ
YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ

Yokuş İniş Kontrolü (HDC) işlevi, yokuş inerken hızı sabitleyerek ve her tekerleğe ayrı ayrı fren uygulayarak, inişin araç üzerinde oluşturduğu baskıyı dengeler.

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
PERFORMANS
460 KG DAHA HAFİF

Son teknoloji ürünü alüminyum monokok gövdesi ile Discovery, sağlamlık, sürdürülebilirlik ve verimlilikle beraber yüksek performans sergiler. Bir önceki modelden 460kg daha hafif olan ve en yeni malzeme ve teknolojileri kullanan model, arazide sürüş koşullarının getirdiği zorlukların üstesinden gelmeye hazır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN
ŞANZIMAN

Tüm motor seçenekleri, elektronik olarak kontrol edilen ZF 8 ileri Otomatik Şanzıman ile sunulur. Land Rover mühendisleri tarafından kalibre edilerek akıcı ve anında vites geçişi sağlayan şanzıman sayesinde, yalnızca 200 milisaniyede tamamlanan her bir vites geçişi neredeyse hissedilmez ölçüdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
DAHA AZ EMİSYON

Discovery’de sürdürülebilir tasarım ve akıllı malzemeler kullanılmıştır. Gövde yapısında alüminyum kullanılması, kullanım ömrü boyunca aracın %9 daha az* CO2 emisyonu değeri sunmasını sağlar. Kapalı çevrim alüminyum tedarik zincirimiz sayesinde, levha basma sürecinden artan yüksek kalite alüminyum yeniden kullanıma girer.


E-BROŞÜRLER
GÜVENLİK
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
5* EURO NCAP DEĞERLENDİRMESİ
Discovery, araçların daha emniyetli olmasını sağlayan Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı Euro NCAP tarafından maksimum puan olan beş yıldızlı güvenlik değerlendirmesine layık görüldü. Yedi koltuklu modeller de dahil olmak üzere tüm tiplerde yer alan tüm koltuk düzenlerinin yüksek standartta yolcu koruması sağladığı belirlendi.
ISOFIX
5 ISOFIX noktası çocuk koltuklarının yerleştirilmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda daha fazla güvenlik için çocuk koltuğu ve araç arasında güçlü bir bağlantı kurar.
HAVA YASTIKLARI
Discovery’nin sürücü ve yolcu hava yastığından oluşan yaklaşık sekiz adet kapsamlı hava yastığı sistemi, araçtaki tüm yolculara olağanüstü seviyede koruma sağlar.
SÜRÜŞ POZİSYONU
Discovery’nin Sürüş Pozisyonu sayesinde daha özgüvenli ve sürücünün daha çok dahil olduğu bir sürüş sağlanır. Yükseltilmiş konum, emniyet ve güvenlik duygunuzu desteklerken rakipsiz bir görüş kabiliyeti de sunar.
SÜRÜŞ SİSTEMLERİ
Discovery, duruş mesafesini en aza indirmek amacıyla her aksa uygulanan fren kuvvetini otomatik olarak değiştiren Elektronik Fren Gücü Dağılımı ve çekiş kuvvetini optimize eden Elektronik Çekiş Kontrolü (ETC) dahil olmak üzere en son güvenlik teknolojilerini kullanır.
ACİL DURUM FREN YARDIMI
Acil Durum Fren Yardımı, frene hızlı bastığınızda ancak durma performansını en üst düzeye çıkartmak için gerekli kuvvet uygulanamadığında bunu algılar. Bu özellik, zamanında durmanızı sağlamak için Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) pompası aracılığıyla fren basıncına takviye yapar.

1HSE Luxury modelinde standarttır.
2Landmark Edition modelinde standarttır.
3İsteğe bağlı özelliktir.
4Yalnızca Güneş Işığını Hafifletici ön cam ile birlikte sunulur.
5iPad ve iPhone, Apple Inc. şirketinin ABD ve diğer ülkelerde kayıtlı ticari markasıdır.
6Yalnızca elektrikli tavan veya sabit panoramik tavan ile birlikte sunulur.
7LED ışık donanımına sahip römorklar, römork çekme uyumluluğunu etkileyebilir. Daha fazla bilgi için lütfen Land Rover Yetkili Satıcınıza danışın. Gelişmiş Çekme Yardımı yalnızca Kapasite paketi veya Gelişmiş off-road kapasite paketi ve 360º Çevre Görüş Kamerası ile birlikte sunulur
8Discovery V6 ve Discovery Sd4 Ingenium arasında karşılaştırma yapılmıştır.
9JLR Data 2014/15.

InControl özelliği pazara sunulurken belirtilen bazı özellikler opsiyonel olabilir ve pazara ya da güç aktarım özelliklerine bağlı olabilir. Ülkenizde sunulup sunulmadığı ve koşullara ilişkin bilgiler için, size en yakın Land Rover Yetkili Satıcısı'na danışabilirsiniz. Bazı özellikler Land Rover Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez.