BEN SAUNDERS

En zorlu koşullarda kendisine meydan okuyan kutup kaşifi, kendisinden önceki maceracıları örnek alıyor.

Ben Saunders öncü bir İngiliz kutup kaşifi, yazar ve motivasyon konuşmacısıdır. 2004 yılında, NASA tarafından "Kayıtların başladığı tarihten itibaren görülen en kötü durum" olarak tanımlanan koşullar altında 26 yaşında Kuzey Kutbuna kayakla erişen üç kişiden biri ve en genci oldu.

Saunders, 2014'te Tarka L’Herpiniere ile birlikte Kaptan Scott'ın son yolculuğunun rotasını izleyerek Güney Kutbuna gidip döndüğü 1.795 millik yolculuğu tamamlayarak, tarihte insan gücüyle gerçekleştirilen en uzun kutup yolculuğu dünya rekorunu elde etti.

Saunders ve L’Herpiniere, yürüyerek her biri 200 kg ağırlığındaki kızakları çekerken, -46°C kadar düşük bir sıcaklıkta arka arkaya 69 maraton mesafesi aştılar.

Saunders, "Bazı zamanlar kendimizi aşırı soğuk, rüzgar ve platonun rakımının neden olduğu kötü koşullar içinde, günde yarım öğünle zayıflamış ve bu yolculukta olacağını hiç düşünmediğim şekilde hayatta kalma sınırında bulduk." yorumunu yapıyor.

"Tarka ve ben, Kaptan Scott ve ekibinin bir yüzyıl önce gösterdiği dayanıklılık, azim ve cesarete şaşkınlıkla karışık derin bir saygı duyduk."

Saunders, Land Rover Discovery aracıyla antrenman için ulaşılamayan yerlere giderken, kıyafet zorunluluğu olan yemeklere de katılıyor. "Discovery çok önemli bir araç," diyor. "Sıradan ve basit olmaksızın pratik ve kullanışlı."

DISCOVERY’Yİ İNCELEYİN
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN BİR RANDEVU ALIN
Size en yakın yetkili satıcı aracılığıyla yolda bir test sürüşü ayarlayın.
BENİ BİLGİLENDİRİN
En güncel Land Rover haberleri için kayıt yaptırın.
E-BROŞÜRLER
Land Rover Experience hakkında daha fazla bilgi edinin
FİYAT LİSTESİ
Güncel Land Rover modellerinin fiyatlarını inceleyin.