TEKNOLOJİLER
YUKARI
HABER/EĞLENCE
TOUCH PRO DUO
Yeni standart çift Dokunmatik Ekran sistemimiz Touch Pro Duo, kullanıcının aynı anda birden fazla özelliği görebilmesini ve bunlarla etkileşimde bulunabilmesini sağlar. Bu durum, sistemin daha verimli şekilde kullanımına yönelik olarak esneklik sağlarken, gerekli olan tüm bilgileri de görüntüler. Örneğin Alt ekranda herhangi bir medyayı oynatırken, üst ekranda navigasyon sistemini kullanabilirsiniz.
yt:kcURfxm_hJ0
DİREKSİYON
Direksiyon üzerindeki etkileyici, ışıkları yanmadan görünmeyen düğmeler, kabin içindeki kontrolü kolaylaştırır. Bu kapasitif düğmeler, aracın yerine getirmesini istediğiniz bir dizi işlevi gerçekleştirir. Medya ve telefon gibi sık kullanılan özellikler, sürücünün dikkatinin dağılmasını önlemek üzere artık Etkileşimli Sürücü Ekranı ile tamamen yeni direksiyon üzerinden kullanılabilir.
ARKA KOLTUK EĞLENCESİ
Bu opsiyonel sistem, baş dayamalarında iki adet 8 inç ekrana sahiptir; bu ekranlarda film oynatabilir, dijital kullanım da dahil olmak üzere TV seyredebilirsiniz. Her ekran bağımsız olarak kontrol edilebilir. Sistem iki adet USB 3.0 portu ve bir HDMI ile çoğu akıllı telefonu, tableti ve farklı cihazları destekleyen Mobil Yüksek Çözünürlüklü Bağlantı içerir. İki takım WhiteFire® kablolu kulaklık ve kablosuz uzaktan kumanda da sunulur.
UZAKTAN KUMANDA
Uzaktan Kumanda, akıllı telefonunuz ya da akıllı saatiniz* aracılığıyla Range Rover Velar aracınızı izleyebilmenizi ve aracınızla etkileşime geçebilmenizi sağlayan çok işlevli bir uygulamadır. Uygulama yardımıyla klimayı önceden etkinleştirmek için motoru uzaktan çalıştırabilir, aracı kilitleyebilir ve kilidini açabilir, bir harita üzerinde ya da sinyal ve flaş özelliğini kullanarak Range Rover Velar aracınızın yerini belirleyebilir ve yolculuğunuzu izleyebilirsiniz.

*Yalnızca uyumlu cihazlarda
**Yalnızca opsiyonel Uzaktan Kumandalı Zamanlamalı Klima ile birlikte sunulur.
İNOVASYON
INGENIUM MOTORLAR
Ingenium, Land Rover’ın tamamen alüminyumdan üretilen motorlarının en yeni neslidir. Önceki modellerine kıyasla daha hafif, yakıt açısından daha verimli ve daha güçlü olan motor, performansı ve yakıt ekonomisini her yönüyle artırmak ve CO2 emisyonunu azaltmak için Sürekli Değişken Giriş Valfi Kaldırma sistemi gibi son teknoloji yeniliklerden yararlanır.
HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİSİ
Range Rover Velar modelinin alüminyum gövde mimarisi, ideal güvenlik, sağlamlık ve çok daha fazla verimlilik sunmak üzere tasarlanmıştır. Yüksek dayanımlı alaşım kısımlar ve yüksek yoğunluklu amortisör panelleri, ağırlığı güvenlikten ödün vermeden azaltmak amacıyla sertleştirici arka dinamik kelepçeyle bir araya getirilir.
LAND ROVER IGUIDE
Land Rover iGuide uygulaması, Range Rover Velar aracınızın bilinmesi gereken tüm özelliklerini ve kontrollerini açıklamak üzere en yeni geliştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanır. Aynı zamanda mobil kullanım kılavuzu görevi görür ve her türlü sorunuzun yanıtını içerir.


PERFORMANS
BENİ BİLGİLENDİRİN
ADAPTIVE DYNAMICS
Bu opsiyonel sistem gövde ve direksiyon hareketlerini saniyede maksimum 500 kez izleyerek düz bir sürüş ve ideal kontrol sağlar.
DİNAMİK DENGE KONTROLÜ
Dinamik Denge Kontrolü (DSC), aracın dinamik davranışını izler ve aracın sürücünün hareketlerine uygun tepki vermediğini algılaması durumunda müdahale eder. Range Rover Velar aracınızın bağlantılı, dengeli ve güvenli bir sürüş sunmasına yardımcı olur. Yolda ve arazide keyif alacağınız bir özelliktir.
DEVRİLME DENGE KONTROLÜ
DEVRİLME Denge Kontrolü (RSC), bir engelden ya da yoldaki başka bir araçtan kaçınmak için gereken kapasiteyi sunmak ve devrilme olasılığını azaltmak üzere Dinamik Denge Kontrolü (DSC) özelliği ile entegredir. Bu özellik, olası bir devrilme riskini tespit etmek üzere aracın hareketlerini ve viraj dönüş kuvvetini izler. Herhangi bir risk tespit edildiğinde ise dengeyi azaltan kuvveti hafifletmek amacıyla dıştaki ön tekerleğe fren uygular.
TORQUE VECTORING
Frenleme ile Torque Vectoring, Akıllı Güç Aktarım Dinamikleri ile birlikte çalışarak virajların kontrollü ve hassas şekilde dönülmesini sağlar. Bu iki özellik, birlikte motor torkunun dört tekerlek arasında dağıtımını dengeleyerek aracın yere sağlam bir biçimde basmasını sağlar.
kapasite
bu deneyimi yaşamak için randevu alın
AKTİF ARKA DİFERANSİYEL KİLİDİ
Aktif Arka Diferansiyel Kilidi1 ile virajlarda daha fazla çekiş kuvveti ve arazide yola daha iyi tutunma özelliğinin ek faydalarından yararlanırsınız. Bu özellik arka aksın sol ve sağ tekerlekleri arasındaki kaydırma oranı kontrol edilerek sağlanır.
DÜŞÜK ÇEKİŞTE KALKIŞ
Çimen ve buz gibi kaygan yüzeylerde çekişin en üst seviyeye çıkarılabilmesi için tork, ön ve arka tekerlekler arasında dengelenebilir. Yalnızca ön tekerleklerde çekiş kuvvetinin olduğu zorlu koşullar altında en uygun yol tutuşu için motor torkunun yüzde 100’ü ön tekerleklere yönlendirilebilir.
ELEKTRONİK HAVALI SÜSPANSİYON
Mükemmel tekerlek artikülasyonu ve duruşu sağlayan en yeni isteğe bağlı dört köşeli Elektronik Havalı Süspansiyon2, dengeli ve istikrarlı bir sürüş deneyimi sunar. Bu sistem, koşullar ne kadar zor olursa olsun Range Rover Velar’ı her türlü arazide dengede tutar. Gelişmiş sürüş kalitesi için, gerektiğinde yüksekliği kesintisiz şekilde ayarlar.
TERRAIN RESPONSE
Range Rover Velar modellerinde standart olarak sunulan benzersiz Terrain Response sistemi, aracın motorunu, vites kutusunu, merkezi diferansiyelini ve şasi sistemlerini sürücünün optimize etmesini sağlar ve sürücü, kolayca anlaşılan sürüş modlarından birini seçerek arazinin gereklerine uygun modu seçebilir. Terrain Response 2 ödüllü sistemin kapasitesini yeni bir seviyeye çıkartan bir seçenektir. Bu sistem mevcut sürüş koşullarını izleyen ve en uygun zemin ayarını sistematik olarak seçen bir otomatik ayar içerir.
GELİŞMİŞ RÖMORK ÇEKME YARDIMI
Opsiyonel Gelişmiş Römork Çekme Yardımı, geri manevra yaparken römorkunuzun yönünü kontrol edebilmenizi sağlar. Touch Pro kumandaları aracılığıyla Terrain Response 2’nin yeniden konfigüre edilebilir döner kadranını kullanan sistem, aracın direksiyonuna kumanda eder ve dokunmatik ekranda gösterildiği gibi arzu edilen römork hareket yönünü belirler.
YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ
Land Rover'ın Yokuş İniş Kontrolü (HDC) teknolojisi sürücüye zorlu eğimlerde kontrollü iniş sırasında yardımcı olur. Sistem bunu sabit bir hızı koruyarak ve her tekerleğe ayrı fren uygulayarak gerçekleştirir. Standart olarak sunulan Yokuş Kalkış Kontrolü ise yokuşta kalkış sırasında aracın geriye kaymasını engeller.
standart sürücü destekleri
FİLMİ İZLEYİN
ACİL DURUM FRENİ
Acil Durum Fren sistemi 5-80 km/sa arasında araçlarla çarpışma ve 5-60 km/sa arası hızlarda yayalarla çarpışma potansiyelini algıladığında bir uyarı verir.
ŞERİT TAKİP ASİSTANI
Şerit Takip Asistanı aracınızın şeridinden istem dışı olarak ayrılması durumunu algılar ve direksiyona güç uygulayarak Range Rover Velar'ınızı şeridine yönlendirmek için sizi destekler.
ÖN VE ARKA PARK YARDIMI
Manevra yapmayı daha da kolaylaştırır. Geri vitesi seçerek veya dokunmatik ekran üzerinden etkinleştirerek engellere ne kadar yakın olduğunuzu ekran grafikleri ve sesli uyarılarla görün.
GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
Geri sürüş sırasında daha iyi görüş sağlar. Range Rover Velar’ı ve öngörülen yolu temsil eden çizgiler, park sırasında ya da bir römork bağlarken yardımcı olmak amacıyla dokunmatik ekranda görüntülenir.
PAKET SEÇENEKLERİ


Sürüş deneyiminizi zenginleştirecek paketler arasından seçiminizi yapın.

PARK PAKETİ
DRIVE PAKETİ
SÜRÜCÜ ASİSTANI PAKETİ
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
PARK ASİSTANI
Park Asistanı paralel ve dikey park boşluklarına girerken ve çıkarken yapılacak manevralar sırasında Range Rover Velar'ınızı yönlendirmede size yardımcı olur. Grafikler ve bildirimler manevralar sırasında size kılavuzluk eder.
360° PARK YARDIMI
360° Park Yardımı fonksiyonu dar alanlarda manevra yaparken güven sağlamak üzere engellerle aranızdaki mesafeyi belirtmek üzere sesli ve görsel geri bildirim sağlar.
ARKA TRAFİK MONİTÖRÜ
Arka Trafik Monitörü park yerinden geri manevrayla çıkarken yaklaşan araçlar, yayalar ve diğer tehlikeler konusunda arka görüş açınız kapalı olsa bile sizi uyarır.
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
DİREKSİYON YARDIMI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ
Otoyollarda ve yoğun trafikte sürüşü daha kolay ve daha konforlu hale getirmek üzere sizinle birlikte çalışır Direksiyon Yardımı Özellikli Adaptif Hız Sabitleyici önde seyreden araçla aradaki mesafeyi korurken aracı aktif olarak şeridin ortasında tutar.
KÖR NOKTA YARDIMI
Şerit değiştirirken Range Rover Velar'ınız kör nokta içerisinde ya da kör noktaya yaklaşan bir araç tespit ettiğinde ilgili yan aynada bir küçük uyarı ışığı yanar. Aynı zamanda Range Rover Velar’ı yaklaşan araçtan uzaklaştırmak üzere size yardımcı olmak amacıyla direksiyona tork uygular.
YÜKSEK HIZDA ACİL DURUM FRENİ
Yüksek hızda Acil Durum Freni bir başka otomobille potansiyel bir önden çarpışma tehlikesi sezdiğinde sürücüyü fren yapması için uyarır. Sürücü herhangi bir tepki göstermezse araç olası bir çarpışma etkisini azaltmak üzere otomatik olarak fren uygular.
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
DİREKSİYON YARDIMI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ
Otoyollarda ve yoğun trafikte sürüşü daha kolay ve daha konforlu hale getirmek üzere sizinle birlikte çalışır Direksiyon Yardımı Özellikli Adaptif Hız Sabitleyici önde seyreden araçla aradaki mesafeyi korurken aracı aktif olarak şeridin ortasında tutar.
KÖR NOKTA YARDIMI
Şerit değiştirirken Range Rover Velar'ınız kör nokta içerisinde ya da kör noktaya yaklaşan bir araç tespit ettiğinde ilgili yan aynada bir küçük uyarı ışığı yanar. Aynı zamanda Range Rover Velar’ı yaklaşan araçtan uzaklaştırmak üzere size yardımcı olmak amacıyla direksiyona tork uygular.
YÜKSEK HIZDA ACİL DURUM FRENİ
Yüksek hızda Acil Durum Freni bir başka otomobille potansiyel bir önden çarpışma tehlikesi sezdiğinde sürücüyü fren yapması için uyarır. Sürücü herhangi bir tepki göstermezse araç olası bir çarpışma etkisini azaltmak üzere otomatik olarak fren uygular.
360° ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERASI
Aracın etrafına göze batmayacak şekilde yerleştirilmiş dört dijital kamerayı kullanan 360º Çevre Görüş Kamera Sistemi Dokunmatik ekranda Range Rover Velar’ın kuşbakışı görünümünü gösterir. Çeşitli manevralar sırasında yardımcı olmak üzere birden fazla görünüm mevcuttur.
PARK ASİSTANI
Park Asistanı paralel ve dikey park boşluklarına girerken ve çıkarken yapılacak manevralar sırasında Range Rover Velar'ınızı yönlendirmede size yardımcı olur. Grafikler ve bildirimler manevralar sırasında size kılavuzluk eder.
360° PARK YARDIMI
360° Park Yardımı fonksiyonu dar alanlarda manevra yaparken güven sağlamak üzere engellerle aranızdaki mesafeyi belirtmek üzere sesli ve görsel geri bildirim sağlar.
ARKA TRAFİK MONİTÖRÜ
Arka Trafik Monitörü park yerinden geri manevrayla çıkarken yaklaşan araçlar, yayalar ve diğer tehlikeler konusunda arka görüş açınız kapalı olsa bile sizi uyarır.
KONFOR VE RAHATLIK
YAPILANDIRILABİLİR ORTAM AYDINLATMASI
Bu opsiyonel özellik renkleri ve tonları kullanarak kabinin havasını ruh halinize uygun bir şekilde değiştirebilmenizi sağlar. Toplamda on renk mevcuttur.
AYRIK KOL DAYAMALARI
Bağımsız olarak hareket eden ayrık kayar kol dayamaları kişisel konforunuzu artırır.
DÖRT BÖLGELİ KLİMA KONTROLÜ
Bu opsiyonel sistem sürücü, ön yolcu ve ikinci sıra koltukların her iki yanında oturan yolcular için ayrı kontrol imkanı sunar. Ayrıca B sütununda ek havalandırmalara sahiptir.
OTOMATİK ERİŞİM YÜKSEKLİĞİ
Daha üst düzeyde bir konfordan yararlanmanız için, opsiyonel elektronik havalı süspansiyon* özelliğinin bir parçası olan Otomatik Erişim Yüksekliği araca kolayca binip inmeniz için aracı 40 mm alçaltır.

*V6 motorlarda standarttır. D240’de opsiyoneldir.
ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış Platformu'nda inceleyin.
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
Land Rover araçları hakkında daha fazla bilgi
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın

1Yalnızca uyumlu cihazlarla sunulur.
2Online işlevler ve Wi-Fi bağlantısı uygun veri tarifesine sahip bir micro SIM kart takılı olmasına bağlıdır. 4G Wi-Fi Etkin Noktası ve Pro Hizmetleri Land Rover Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından uzatılabilecek abonelikleri içerir.
3D275, D300, P340 ve P380 güç aktarım elemanlarında opsiyoneldir.
4V6 motorlarda standarttır. D180 ve P250 motorlarla birlikte sunulmaz.

InControl özelliği pazara sunulurken belirtilen bazı özellikler opsiyonel olabilir ve pazara ya da güç aktarım özelliklerine bağlı olabilir. Ülkenizde bulunabilirliği ve koşullara ilişkin bilgiler için, size en yakın Land Rover yetkili satıcısına danışabilirsiniz. Bazı özellikler yetkili satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez.

Videolarda gösterilen ekranlar daha sonra üzerinde değişiklik yapılabilecek, üretim öncesi yazılıma aittir.