TEKNOLOJİLER
YUKARI
HABER/EĞLENCE
DİREKSİYON
Direksiyon üzerindeki etkileyici, ışıkları yanana kadar gizli olan düğmeler, kabin içindeki kontrol sayısını azaltır ve bir dizi fonksiyonu yerine getirir. Düzenli olarak kullanılan medya gibi özellikler artık İnteraktif Sürücü Ekranı ile birlikte direksiyon üzerinden kullanılabilir.
ARKA KOLTUK EĞLENCE SİSTEMİ
Opsiyonel Arka Koltuk Eğlence Sistemi koltuğa monte şekilde ön baş dayamalarının arka kısmına yerleştirilmiş iki adet 8 inç veya 10 inç yüksek çözünürlüklü hareketli Dokunmatik ekran sunar. İki sistem de bir çift WhiteFire® dijital kablosuz kulaklık ve HDMI, Mobile High-Definition Link (MHL) ile USB bağlantılarıyla birlikte sunulur.
MERIDIAN™ SES SİSTEMİ
MERIDIAN™ SES SİSTEMİ

Çift kanallı subwoofer da dahil olmak üzere titizlikle düzenlenmiş 13 hoparlör tarafından sunulan olağanüstü bir netlik, temiz tizler ve dolu, derin bir bas.

MERIDIAN™ SES SİSTEMİNİ KEŞFEDİN
MERIDIAN™ SURROUND SES SİSTEMİ
MERIDIAN™ SURROUND SES SİSTEMİ

Trifield™ teknolojisi kullanılarak sorunsuz biçimde bir araya getirilen iki kanallı subwoofer dahil olmak üzere 19 adet ön, yan ve arka hoparlörlerin düzeni canlı bir performansın gücünü ve netliğini sunar.

MERIDIAN™ SES SİSTEMİNİ KEŞFEDİN
MERIDIAN™ SIGNATURE SES SİSTEMİ
MERIDIAN™ SIGNATURE SES SİSTEMİ

Dünyanın ilk TrifieldTM 3D teknolojisi surround sesi bir sonraki seviyeye çıkarır. Signature Ses Sistemi çift kanallı subwoofer dahil olmak üzere 23 hoparlöre sahiptir. Kabin boşluğu duygusu son derece özgün bir şekilde genişletilerek en sevdiğiniz performanslar gerçek ölçeğinde ve konumunda yeniden yaratılır.

MERIDIAN™ SES SİSTEMİNİ KEŞFEDİN
İNOVASYON
PHEV
Kapasite, performans veya görünümden ödün vermeyen Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV), gücünü 74 g/km CO₂ emisyonuyla birlikte şimdiye kadarki en yenilikçi motordan alır.
PHEV’I KEŞFEDIN
TAMAMEN ALÜMİNYUM GÖVDE
Daha hafif, daha güçlü ve daha sürdürülebilir yenilikçi monokok gövde, tüm Land Rover’lar gibi off-road sürüşün getirdiği güçlüklere karşı dayanıklı olması sayesinde olağanüstü bir sertlik ve kalite sunar.
PERFORMANS
BENİ BİLGİLENDİRİN
FRENLE TORK YÖNLENDİRME ÖZELLİKLİ ELEKTRONİK AKTİF DİFERANSİYEL
Frenle Tork Yönlendirme özelliği en dar yerlerde bile daha hızlı tepki veren, kontrollü bir viraj dönüş ve hakimiyet becerisi sunar. Elektronik diferansiyel ve aracın fren sistemi viraj dönerken motor torkunu sürekli olarak dört tekerlek arasında dengeler.
DİNAMİK DENGE KONTROLÜ
Araç dengesini en üst seviyeye çıkartmak için Range Rover Sport’un dinamik tepkisini izler ve müdahale eder. Dinamik Denge Kontrolü motor torkunu azaltır ve aracın hareket yönünü düzeltmek üzere gerekli şekilde fren uygular.
HIZ DÜŞÜRME
Hız Düşürme* sistemi seyir hızlarında aerodinamik sürtünmeyi ve yakıt tüketimini azaltmak üzere hız 105 km/sa’e ulaştığında aracı normal sürüş yüksekliğine göre 15mm alçaltır.
DİNAMİK PROGRAM
Terrain Response 2 ve Frenle Tork Yönlendirme özellikli Elektronik Aktif Diferansiyel bulunan araçlar, daha düz bir kullanım ve daha keskin tepkiyle daha sağlam bir gövde kontrolü sunmak üzere süspansiyon ayarı gerçekleştiren bir ek ayar olan Dynamic Program’ı sunar.
KAPASİTE
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
GELİŞMİŞ RÖMORK ÇEKME YARDIMI
Opsiyonel Gelişmiş Römork Çekme Yardımı, döner Terrain Response 2 denetleyicisi sayesinde geri manevra yaparken römorkunuzun yönünü kontrol edebilmenizi sağlar. Sistem arzu edilen römork hareketini elde edebilmek üzere aracınızın direksiyonunu kontrol eder.
DÜŞÜK ÇEKİŞTE KALKIŞ
Hareketsiz halden kalkış yaparken ideal tork kontrolü sunan Düşük Çekişte Kalkış özelliği ıslak çimen, kar ve buz gibi kaygan zemin koşullarında ilerleme kabiliyetini artırır.
İKİ HIZLI AKTARIM KUTUSU
Ek düşük vitesler dik eğimler, off-road sürüşü veya römork çekme gibi zorlu koşullarda vazgeçilmez olduğunu kanıtlar. İki hızlı aktarım kutusu sistemi bu gibi durumlarda hassas bir hız ve kontrol sunar.
YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ
Land Rover’ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC) standart bir özelliktir. Bu fonksiyon sürücüye zorlu eğimlerde kontrollü iniş sırasında yardımcı olur. Bunu sabit bir hızı koruyarak ve her tekerleğe ayrı fren uygulayarak gerçekleştirir.
STANDART SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
Geri Görüş Kamerası, geri manevralarda görüşü iyileştirerek römork bağlamaya da yardımcı olur. Aracın dış hatlarını temsil eden düz çizgilere ve arka görüntü üzerine yerleştirilmiş tahmini güzergah çizgilerine sahip olan kamera sistemi, dar alanlara park etmeyi mümkün olduğunca kolaylaştırır.
ŞERİT TERK UYARISI
Yolculukları daha güvenli hale getirmeye yardımcı olur. Şerit Terk Uyarısı aracınızın istem dışı olarak bulunduğu şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi görsel uyarılarla ve direksiyonu hafifçe titreterek uyarır.
ÖN VE ARKA PARK YARDIMI
Dar alanlara park etmeyi daha güvenli hale getirir. Geri vitesi seçtiğinizde arka tamponda yer alan sensörler otomatik olarak tetiklenir. Aracınızı park ederken Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim engellere ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.
HIZ SABİTLEYİCİ VE HIZ SINIRLAYICI
Hız Sabitleyici ve Hız Sınırlayıcı, gaz pedalının sürekli olarak kullanılmasına gerek kalmadan mevcut hızı korur ve sürücünün yorulmamasını sağlar. Hız Sınırlayıcı aynı zamanda belirli bir azami hız belirlemenize izin verir.
PAKET SEÇENEKLERİ
SÜRÜCÜ ASİSTANI PAKETİ

Sürücü Asistanı Paketi, sürüş ve park teknolojilerine yönelik en kapsamlı ürün grubunu içerir. Drive Pro ve Park Pro Paketlerini içeren Sürücü Asistanı Paketi, ek olarak Direksiyon Asistanı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici ve 360° Çevre Görüş Kamerasını sunar.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
DRIVE
Opsiyonel Drive Paketi Sürücü Takip Monitörü, Kör Nokta Monitörü, Trafik İşareti Algılama ve Adaptif Hız Sınırlayıcı dahil olmak üzere bir dizi özellik sayesinde sizi güvende tutar ve aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.
DRIVE PRO
Drive Pro Paketi de Drive Paketinde yer alan teknolojilere ek olarak, Şeritte Tutma Yardımı, Kör Nokta Yardımı ile Kuyruk Yardımı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici ve Yüksek Hızda Acil Durum Freni gibi fonksiyonları içerir.
PARK
360° Park Yardımı ve Arkadan Trafik Monitörü gibi özellikler dar alanda manevra yaparken tam bir güven sağlar. Serbest Çıkış Monitörü yola çıkmadan önce arka koltuktaki yolcuları yaklaşan araçlara karşı uyarır.
PARK PRO
Park Paketindeki teknolojilere ek olarak Park Pro, aracınızı uygun bir boşluğa doğru yönlendirerek paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır.
KONFOR VE RAHATLIK
E-BROŞÜRLER
ISITMALI VE SOĞUTMALI KOLTUKLAR
Opsiyonel ısıtmalı ve soğutmalı ön ve arka koltuklar her türlü sıcaklıkta ideal konforu sunar.
BAĞLANTI
Range Rover Sport kabin içerisinde farklı yerlere yerleştirilmiş iki opsiyonel ev tipi soket ve beş USB bağlantı noktasıyla birlikte sunulur. Bu sayede siz veya yolcularınız tüm koltuklarda şarj olanaklarından ve eğlence seçeneklerinden yararlanabilir.
yt:V8dudKAsTnw
YAPILANDIRILABİLİR İÇ AYDINLATMA
Opsiyonel Yapılandırılabilir İç Aydınlatma renkleri ve kabinin havasını ruh halinize uygun bir şekilde değiştirmenize olanak sağlar. Dokunmatik ekrandaki on renk arasından seçiminizi yapın.
ZAMANLAMALI KLİMA İLE PARK ESNASINDA UZAKTAN ISITMA
Bu sistem, otomobili uzaktan kumanda ve 7 günlük zamanlayıcı yardımıyla önceden ısıtır veya havalandırır. Aracınıza binmeden önce kabinin her zaman ideal sıcaklıkta olduğuna emin olabilirsiniz.
ELEKTRİKLİ VE HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI
Elektrikli ve harekete duyarlı bagaj kapağı araca dokunmanıza gerek kalmadan bagaj kapağını açmanızı ve kapamanızı sağlar. Elektronik olarak çalışır ve aracın iki yanında sensörlere sahiptir. Özelliği etkinleştirmek için yalnızca ayağınızı aracın altında hareket ettirmeniz yeterlidir.
SOFT CLOSE KAPI KAPAMA
Range Rover Sport'un tüm kapılarında elektrikli mandallama vardır. Bu özellik kapıların son 6 mm’lik hareketinin kontrol edilmesini sağlayarak ön ve arka kapıların yavaşça kapanmasını sağlar.
ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış sayfasında inceleyin
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
ONLINE VIDEO CHAT
İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Online Video Chat üzerinden sorabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM
İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım

Meridian, Meridian Audio Ltd'nin tescilli ticari markasıdır. Trifield ve “three fields” cihazı Trifield Productions Ltd.’nin tescilli markasıdır. Özellikler ve bulunabilirlik aracın teknik özelliklerine ve pazara göre değişiklik gösterebilir.

InControl özelliği pazara sunulurken belirtilen bazı özellikler opsiyonel olabilir ve pazara ya da güç aktarım özelliklerine bağlı olabilir. Özelliklerin ülkenizde sunulup sunulmadığı ve koşullara ilişkin bilgiler için, Land Rover Türkiye web sitesini ziyaret edebilir veya size en yakın Borusan Otomotiv Land Rover Yetkili Satıcısı'na danışabilirsiniz. Bazı özellikler Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez. Ekranlar ve diziler dahil olmak üzere InControl teknolojisi ile ilişkili olarak web sitesinde gösterilen bilgi ve görüntüler yazılım güncellemelerine, sürüm kontrolüne ve tercih edilen seçeneklere bağlı olarak diğer sistemsel/görsel değişikliklere tabidir. Araç içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Aracın tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.

İsteğe bağlı özellikler ve bunların bulunabilirliği aracın teknik özelliklerine (model ve güç aktarım elemanı) göre değişiklik gösterebilir ya da montaj için başka özelliklerin de bulunması gerekebilir. Daha fazla bilgi için Borusan Otomotiv Land Rover Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsiniz.