YENİ RANGE ROVER SPORT

EN DINAMIK RANGE ROVER

TASARIMI KEŞFEDİN
YUKARI
ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış sayfasında inceleyin
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
ONLINE VIDEO CHAT
İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Online Video Chat üzerinden sorabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM
İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım
TASARIM
DIŞ TASARIM

Range Rover Sport dikkatleri üzerinde toplamak üzere tasarlandı. Daha alçak, daha sportif duruşu yenilenen ön tampon ve entegre egzoz kaplamalara sahip arka tampon sayesinde zenginleştirilmiştir. Etkileyici, modern hissi opsiyonel akıcı Hareketli Sinyal Lambalara sahip, aracı sarmalayan LED lambalarla tamamlanır.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN

İÇ TASARIM
ORTAM AYDINLATMASI

Son derece konforlu, ve olağanüstü işlevselliğe sahip. İç mekanın sade, modern tasarımı, gelişmiş Ortam Aydınlatması ve Touch Pro Duo nun eklenmesiyle tamamlanmıştır.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
KOLTUK DÜZENİ
KOLTUK DÜZENİ

İster sadeliği ister şık kontrastları tercih edin, yapacağınız koltuk seçimiyle Range Rover Sport’a her bindiğinizde kusursuz bir etki yaratabilirsiniz. Sekiz farklı renkte sunulan, aralarında Windsor ve Semi-Aniline de olmak üzere dört farklı deri stilinden seçiminizi yapabilirsiniz.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
PERFORMANS
ADAPTIVE DYNAMICS
ADAPTIVE DYNAMICS

Sürekli olarak değişken amortisör ayarlarıyla sürüş ve kontrol arasında kusursuz bir denge sunar. Adaptive Dynamics aracın hareketlerini saniyede 500 defaya kadar izler, konforlu bir yolculuk için komutlarınıza ve yol koşullarına tepki verir.

BENİ BİLGİLENDİRİN
COMMANDSHIFT 2
COMMANDSHIFT 2

Ferah kokpit sürücüye yönelik tasarlanmıştır. Sportif Hakim Sürüş Pozisyonu daha güvenli bir sürüş ve düz vites değiştirme kabiliyeti sunan CommandShift 2 vites kolu ve direksiyon üzerindeki vites değiştirme kanatçıkları sayesinde sezgisel kontrol sunar.

BENİ BİLGİLENDİRİN
YAPILANDIRILABİLİR DİNAMİKLER
YAPILANDIRILABİLİR DİNAMİKLER

Opsiyonel Yapılandırılabilir Dinamikler fonksiyonu, aracın gaz kelebeği düzenini, vites değiştirme noktalarını, direksiyon ayarlarını ve süspansiyonunu kendi ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilmenize olanak sağlar.

BENİ BİLGİLENDİRİN
TEKNOLOJİ
LED FARLAR
LED FARLAR

İmza niteliğinde Gündüz Farlarını içeren pixel laser LED farlar, standart LED farlara kıyasla beş kat daha fazla ışık veren lazer teknolojisi sayesinde çok sayıda far seçeneği sunar. 80 km/sa hızın üzerinde ve diğer hiçbir harici aydınlatmanın olmadığı yerlerde işlevsel hale gelen sistem yarım kilometrenin üzerinde bir mesafede net görüş sağlar.

TEKNOLOJİLERİ KEŞFEDİN
yt:9t6C057826g
HEAD-UP DISPLAY
HEAD-UP DISPLAY

Head-up Display hız, vites konumu ve navigasyon talimatları gibi önemli araç bilgilerini ön cama yansıtır. Gerekli bilgileri kolaylıkla görebilmenizi sağlayan tam renkli, yüksek çözünürlüklü grafikler içerir.

TEKNOLOJİLERİ KEŞFEDİN
TEKNOLOJİLERİ KEŞFEDİN
HABER/EĞLENCE
Geniş çapta bilgi ve eğlence seçenekleri sunan Touch Pro Duo araç içi haber/eğlence sistemi, yolculuğunuzun keyfini en iyi şekilde çıkarabilmeniz için en sezgisel ve gelişmiş entegre teknolojileri içerir.
İNOVASYON
Range Rover Sport’un kaliteli ve yakıt açısından verimli motorları güçlü bir performans sunar.
YOL PERFORMANSI
Olağanüstü tutuş ve yönlendirme özelliği sayesinde Range Rover Sport en dinamik SUV modelimizdir. Titizlikle tasarlanan teknolojiler sayesinde yol ve koşullar ne olursa olsun nefesleri kesen bir sürüş kabiliyeti sunar.
OFF-ROAD KAPASİTESİ
Range Rover Sport’un örnek oluşturan off-road kabiliyeti Dört Çeker (AWD) sistemleri ve etkileyici, her türlü zemin koşuluna uygun teknolojilerden yararlanır.
SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
Şehir trafiğiyle mücadele etmekten siz ve yolcularınız için daha fazla güvenlik sağlamaya kadar çok sayıda standart ve opsiyonel yenilikçi teknoloji mevcuttur. Her biri yolculuğunuz sırasında rahatlık, kolaylık ve konfor sunmak üzere tasarlanmıştır.
KONFOR VE RAHATLIK
Range Rover Sport sürücü ve yolcu konforunu en üst seviyeye çıkarır. Titizlikle tasarlanmış, modern iç tasarım daha fazla destek sunan ve Semi-Aniline deri seçeneğiyle tercih edebileceğiniz şekilde sunulur.
ÇOK YÖNLÜLÜK
OTOMATİK ERİŞİM YÜKSEKLİĞİ
OTOMATİK ERİŞİM YÜKSEKLİĞİ

Daha fazla rahatlık ve kapasite sunan Otomatik Erişim Yüksekliği elektronik havalı süspansiyon aracılığıyla etkinleştirilir, aracın 50 mm alçaltılmasını sağlayarak yolcuların daha kolay şekilde inmesini ve binmesini sağlar.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
5 + 2 KOLTUK
5 + 2 KOLTUK

Aracın maksimum yedi yolcuyu taşıyabilmesini sağlayan opsiyonel 5 + 2 düzenlemesi bagaj bölmesi zeminin altında saklanan iki koltuk içerir. Yük alanı kaybı yaşanmaz ve ikinci koltuk sırası 100 mm ileriye/geriye hareket ettirilerek erişim kolaylığı sağlanır.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
AKILLI SAKLAMA
AKILLI SAKLAMA

Kabinin dağınıklıktan kurtulmasını sağlayan genişletilmiş saklama alanı akıllı telefonlar için bir yuvaya da sahiptir. Opsiyonel ön merkezi konsol soğutucu da dört adede kadar 500 ml hacminde şişeyi alabilir ve 5 °C sıcaklıkta korur.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
yt:y640zxyQjm8
KONFOR VE RAHATLIK
HAREKETE DUYARLI GÜNEŞLİK

Kabinin aşırı ısınmasını engellemek ve klima üzerindeki yükü azaltmak amacıyla yolcular araçtan indiğinde ve kapılar kilitlendiğinde güneşlikler otomatik olarak kapanır. Opsiyonel harekete duyarlı güneşlik sezgisel ileri/geri harekete duyarlı kontrol sunarak sürücünün yola konsantre olmasını sağlar.

TEKNOLOJİLERİ KEŞFEDİN
KAPASİTE
ALL-TERRAIN
ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

Çamur, ıslak çimen, buz, kar ve toprak yollar gibi zorlu koşullarda sabit bir hız belirleyerek bu hızı korumanızı sağlar. All Terrain Progress Control (ATPC) 1,8 km/sa ve 30 km/sa arasındaki hızlarda zorlu zeminler üzerinde ilerlerken yönlendirme ve yol bulmaya konsantre olmanızı sağlar.

BENİ BİLGİLENDİRİN
DERİN SUDAN GEÇME
DERİN SUDAN GEÇME

Range Rover Sport yaklaşık 850 mmderinlikte sudan geçebilir. Kontrol sistemi gerçek zamanlı bilgi sunar ve özellikle karanlık koşullarda yararlıdır.

YETKİLİ SATICI BULUN
TERRAIN RESPONSE
TERRAIN RESPONSE

Benzersiz Terrain Response sistemi aracın motorunu, vites kutusunu, diferansiyel ve şasi sistemlerini zeminin gerekliliklerine göre optimize eder. Opsiyonel Terrain Response 2, sistemin ödüllü özelliklerini yeni bir seviyeye çıkartarak, en uygun ayarın otomatik olarak seçilebilmesini sağlar.

E-BROŞÜRLER
yt:uPZIFx1vTac
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
VERİMLİLİK
Range Rover Sport motorlar gelişmiş akıllı Stop/Start sistemi gibi düşük CO₂ teknolojilerini içerir. Sistem, araç hareketsiz haldeyken motoru durdurur ve ayağınızı frenden kaldırdığınızda yeniden çalıştırarak yakıt tüketimini yüzde 5 ile 7 arasında azaltır. Ek ECO Modu aracın daha verimli ve ekonomik şekilde çalışmasını sağlayan bir yazılım kullanır.
ALÜMİNYUM
Range Rover Sport’un alüminyum gövde yapısı geri dönüştürülmüş malzemeler içerir ve bu sayede ağırlık tasarrufu sunar, yakıt verimliliğini artırır, emisyonu azaltır ve performans açısından avantaj sağlar.
YAŞAM DÖNGÜSÜ YAKLAŞIMI
Çevreye karşı sorumlu bir şirket olmamız nedeniyle araç üretirken daha sürdürülebilir malzemeler kullanmayı, daha az atık üretmeyi ve daha az doğal kaynak kullanmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, Range Rover Sport yüzde 85 oranında geri dönüştürülebilir ve yüzde 95 oranında geri kazanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Daha az su ve enerji kullanarak, daha az atık üreterek ve daha az karbon yayarak araçlarımızı daha verimli şekilde üretebileceğimiz en son teknoloji ürünü tesislere yatırım yapıyoruz.
GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ
E-BROŞÜRLER
ISOFIX
Arka koltuklardaki ISOFIX bağlantı noktaları çocuk koltuklarının takılmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda daha fazla güvenliğe yönelik olarak çocuk koltuğu ve araç arasında güçlü bir bağlantı kurar.
HAVA YASTIKLARI
Range Rover Sport’un sürücü ve yolcu hava yastığından oluşan kapsamlı hava yastığı sistemi araçtaki tüm yolculara olağanüstü seviyede koruma sağlar.
EMNİYET KEMERLERİ
Önden çarpışma durumunda emniyet kemeri gerdiricileri sayesinde öne doğru hareket azaltılarak ek koruma sağlanır.
LED FARLAR
Range Rover Sport standart olarak çepeçevre dış LED aydınlatmaya sahiptir. LED aydınlatma aracın kullanım ömrü boyunca dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve daha az enerji kullanır.
SPORTİF HAKİM SÜRÜŞ POZİSYONU
Range Rover Sport modelinin Hakim Sürüş Pozisyonu sürücüye daha özgüvenli ve sürücüyü dahil eden bir sürüş sunmaya yardımcı olur. Yükseltilmiş konum daha üstün güvenliğe katkıda bulunmak üzere gelişmiş bir görüş açısı sunar.
yt:mhcj81F7kLQ
ACİL DURUM FREN YARDIMI (EBA)
Acil Durum Fren Yardımı frene hızlı ancak durma performansını en üst düzeye çıkartmak için gereken kuvvet olmadan bastığınızı algılar. Bu nedenle zamanında durmanızı sağlamak üzere ABS pompası aracılığıyla fren basıncını takviye eder.

İsteğe bağlı özellikler ve bunların bulunabilirliği aracın teknik özelliklerine (model ve güç aktarım elemanı) göre değişiklik gösterebilir ya da montaj için başka özelliklerin de bulunması gerekebilir. Daha fazla bilgi için Borusan Otomotiv Land Rover Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsiniz.