TEKNOLOJİLER
TOP
HABER/EĞLENCE
NAVIGATION PRO
Navigasyon Pro haritaları 2D veya 3D görüntülemenize izin verir. Favori lokasyonlarınızı kaydedebilir ve çoklu-dokunuş hareketleri sayesinde haritayı kolayca keşfedebilirsiniz. Yeni Discovery Sport’un Navigation Pro özelliği kalan menzilinizi yol durumu ve hız limiti gibi faktörlere dikkat ederek hesaplar.
APPLE CAR PLAY
Bu paket Apple® akıllı telefonunuzdaki araç için optimize edilen uygulamaları Dokunmatik Ekran üzerinden kontrol etmenize izin verir.
HEAD-UP DISPLAY
Hız, vites konumu ve navigasyon talimatları gibi önemli araç bilgilerini ön cama yansıtır. Tüm bilgileri kolaylıkla görebilmenizi sağlayan tam renkli, yüksek çözünürlüklü net grafikler içerir.
DİREKSİYON
Deri kaplı direksiyon, kullanım kolaylığı için medya ve telefon dahil olmak üzere temel kontrolleri içerir. Daha sportif bir görünüm için Yeni Discovery Sport R-Dynamic in direksiyonuna Noble Chrome detaylar eklenmiştir.
YENİLİK
INGENIUM
Güç ve eşsiz sürüş keyfinden yakıt ekonomisi ve kaliteye kadar tüm ihtiyaçları karşılamak üzere Range Rover Evoque için birçok Ingenium motor mevcuttur.
MHEV (HAFİF HİBRİT)
MHEV (Hafif Hibrit) sistemi araç hız keserken normalde kaybedilen enerjiyi toplar ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için akıllı şekilde yeniden kullanıma sunar.
yt:LpHRVOL5b_M
PERFORMANS
BİLGİ FORMU
SÜSPANSİYON MİMARİSİ
Arazi için tasarlanan tamamen bağımsız süspansiyon sistemi, çok bağlantılı bir arka süspansiyon tasarımına sahiptir.
ADAPTIVE DYNAMICS
Dokunmatik ekran üzerinden seçilen Adaptive Dynamics, özelliği sayesinde Yeni Discovery Sport, daha düz bir yol tutuşu ve daha hassas tepkiyle çok daha sıkı bir gövde kontrolü sağlar.
9 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMAN
Her zaman en ideal viteste olmanızı sağlamak için yakıt verimliliği ve hızlanmayı en üst düzeye çıkaran Yeni Discovery Sport’un 9 ileri Otomatik Şanzımanı, yakın aralıklı vites oranına sahiptir. Vites değişimleri neredeyse fark edilmez ve geçiş düzeni akıllı şekilde sürüş stilinize göre uyarlanır.
DİNAMİK DENGE KONTROLÜ
Dinamik Denge Kontrolü (DSC), Yeni Discovery Sport’un dinamik davranışını izler ve araç dengesini en üst düzeye çıkarmak için müdahale eder. DSC, önden veya arkadan savrulma durumlarına karşı koyarak aracın seyir yönünü düzeltmek için motor torkunu azaltır ve uygun tekerleklere fren uygular.
KAPASİTE
DÜŞÜK ÇEKİŞTE KALKIŞ
Zeminin kaygan olduğu koşullarda hareketsizken kalkışta ideal tork kontrolü sunar.
YOKUŞTAN İNİŞ KONTROLÜ
Dik yerlerden inerken hızı sabit tutarak ve fren uygulayarak kontrollü bir inişe yardımcı olur.
KADEMELİ SERBEST BIRAKMA KONTROLÜ
Dik bir iniş sırasında frenden ayağınızı çektikten sonra aracın çok çabuk hızlanmasını önler.
GELİŞMİŞ RÖMORK ÇEKME YARDIMI
Geri manevra yaparken römorkunuzun yönünü kontrol eder. Döner kadran kullanan Gelişmiş Römork Çekme Yardımı, Yeni Discovery Sport’un direksiyonunu Dokunmatik Ekran aracılığıyla arzu edilen römork yönüne doğru yönlendirmek üzere kontrol eder.
DERİNLİK ALGILAMA
Sudan geçme stresinden kurtulun. Derinlik Algılama özelliği aracın etrafındaki su seviyesini gerçek zamanlı olarak gösterir ve Yeni Discovery Sport’un maksimum sudan geçme derinliğine yaklaşması durumunda sizi uyarır.
ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL
Cruise control’ün off-road eşdeğeri olan bu en son teknoloji, çamurlu off-road koşullarında sabit bir hız belirlemenizi ve bu hızı korumanızı sağlar.
SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
ACİL DURUM FRENİ
Bir çarpışma beklenmesi ve görsel bir uyarıdan sonra herhangi bir müdahalede bulunulmaması halinde fren, otomatik olarak uygulanır. Araçlar için 5 ve 80 km/sa arası hızlarda ve yayalar veya bisiklet sürücüleri için ise 5 ve 60 km/sa arası hızlarda çalışır.
ŞERİTTE TUTMA YARDIMI
Kaygan yol koşuları için ideal bir özellik olan Şerit Takip Asistanı, aracın istem dışı olarak bulunduğunuz şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi aracınızı yeniden yönlendirmeye teşvik etmek için direksiyona düzeltici bir tork uygular.
SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ
Uykulu hissettiğinizde bu durumu algılar. Sürücü Takip Monitörü kenara çekmeniz ve bir mola vermeniz gerektiğinde size erken bir görsel uyarı verir.
HIZ SINIRLAYICI ÖZELLİKLİ CRUISE CONTROL
Gaz pedalını sürekli olarak kullanmadan mevcut hızınızı koruyun ve araç için ön ayarlı bir maksimum hız belirleyin.
PAKET SEÇENEKLERİ

Sürüş deneyiminizi zenginleştirecek paketler arasından seçiminizi yapın.

PARK PAKETİ
DRIVE PAKETİ
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
PARK ASİSTANI
Etkinleştirildiğinde Yeni Discovery Sport uygun bir park yeri arar. Araç sizi park boşluğuna doğru veya park boşluğundan dışarı yönlendirir.
360° PARK YARDIMI
Dar yerlerde manevra yaparken size güven verir. Arka, ön ve yanlardaki sensörler, engellere ne kadar yakın olduğunuzu göstermek üzere gerçek zamanlı sesli ve görsel geri bildirim sağlar.
ARKA TRAFİK MONİTÖRÜ
Aracın iki yanından yaklaşan araçlar, yayalar veya diğer tehlikeler konusunda sizi uyarır. Özellikle park yerinden geri manevrayla çıkma sırasında geri görüşünüz engelleniyorsa kullanışlı bir özelliktir.
GÜVENLİ ÇIKIŞ MONİTÖRÜ
Geçen araçlar ve bisiklet sürücüleri gibi yaklaşan tehlikeler konusunda uyararak yolcuların Yeni Discovery Sport'tan güvenli bir şekilde inmesine yardımcı olur.
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
ADAPTIVE CRUISE CONTROL
Drive Paketi üç özellikten oluşur. Adaptive Cruise Control, seyir halindeyken ya da yavaş hareket eden bir trafikte ilerliyorken önünüzdeki aracın yavaşlaması veya durması halinde aracınızın güvenli bir mesafeyi korumasını sağlar. Önünüzdeki aracın durması halinde aracınız da yumuşak bir biçimde durur.
KÖR NOKTA ASİSTANI
Yeni Discovery Sport, şerit değiştirmeye başladığınızda kör noktanızda başka bir araç olduğunu algılarsa, ilgili kapı aynasında bir uyarı ışığı yanar ve direksiyon torku aracınızı olası bir çarpışmadan uzağa yönlendirmeniz için size yardımcı olur.
YÜKSEK HIZDA ACİL DURUM FRENİ
Bir çarpışma beklenmesi ve görsel bir uyarıdan sonra herhangi bir müdahalede bulunulmaması halinde fren, otomatik olarak uygulanır. Araçlar için 5 ve 80 km/sa arası hızlarda ve yayalar veya bisiklet sürücüleri için ise 5 ve 60 km/sa arası hızlarda çalışır.
KONFOR VE RAHATLIK
PANORAMİK TAVAN
Sabit panoramik tavan ışığın içeri girmesine izin verir, daha aydınlık ve daha samimi bir ortam oluşturur.
ELEKTRİKLİ BAGAJ KAPAĞI
Elektrikli bagaj kapağı sayesinde arka bölümü anahtarlığınız, iç düğmeler veya bagaj kapağı üzerindeki düğmelerle açıp kapatabilirsiniz.
KABLOSUZ ŞARJ
Uyumlu akıllı telefonunuzu fişe takmadan ya da birbirine dolaşmış kabloları çözmek zorunda kalmadan şarj edin.
KONFİGÜRE EDİLEBİLİR ORTAM AYDINLATMASI
Bu isteğe bağlı özellikle, on renk arasından seçiminizi yaparak Yeni Discovery Sport’unuzun Ortam Aydınlatmasını değiştirebilirsiniz.
ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış Platformu'nda inceleyin
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
ONLINE VIDEO CHAT
İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Online Video Chat üzerinden sorabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM
İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım

Apple® ve Apple Watch®, Apple Inc.'nin ABD ve diğer ülkelerde kayıtlı tescilli ticari markasıdır.

İsteğe bağlı özellikler ve bunların bulunabilirliği aracın teknik özelliklerine (model ve motor) göre değişiklik gösterebilir ya da montaj için başka özelliklerin de bulunması gerekebilir. Daha fazla bilgi için yetkili satıcınızla iletişime geçebilirsiniz.