ÇOK YÖNLÜLÜK

DISCOVERY SPORT İLE ÇOK YÖNLÜ TASARIM

TOP
KAPASİTE
#component-4
KONFOR VE RAHATLIK
#component-7
GÜVENLİK
#component-10
SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
#component-13
PAKET SEÇENEKLERİ
#component-15
MODELİNİZİ SEÇİN
#component-21
ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış Platformu'nda inceleyin
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
ONLINE VIDEO CHAT
İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Online Video Chat üzerinden sorabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM
İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım
KAPASİTE

Discovery Sport, akıllı saklama alanları ile yolculuğunuzun keyfini çıkarmanıza olanak sağlar.

5+2 KOLTUK
5+2 KOLTUK

157 litre


Siz ve altı arkadaşınız için yeterli kullanım alanıyla yaklaşık 157 litre ıslak hacim sunar. Bu, katı bloklarla ölçülen 115 litre kuru hacme eşittir.

5 KOLTUK
5 KOLTUK

1179 litre


İhtiyacınız olan tüm fazladan eşyayı yükleyin. Beş koltuklu standart konfigürasyon, kullanılabilir 1,179 litre kuru kapasiteyle 963 litre ıslak hacim sunar.

4 KOLTUK
4 KOLTUK

1302 litre


Arka koltuklardan birini katlayın ve ek 1,302 litre ıslak hacimden faydalanın. Birkaç ekstra eşyanın yüklenmesine izin veren bu hacim 1,085 litre erişilebilir kuru kapasiteye eşittir.

3 KOLTUK
3 KOLTUK

1548 litre


Kimsenin yanında getirdiği eşyalar dışarıda kalmayacak şekilde iki arkadaşınızla birlikte yolculuğa çıkabilirsiniz. Discovery Sport’un bu konfigürasyonu kullanılabilir 1,548 litre kuru kapasiteyle birlikte 1,330 litre ıslak hacim sunar.

2 KOLTUK
2 KOLTUK

1794 litre


İkinci koltuk sırasını katlayarak daha büyük eşyaları kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Bu sayede saklama kapasitesi 1,794 litreye çıkar, kuru kapasite 1,574 litreye ulaşır.

*Islak hacim sektör standardıdır ve yük alanı sıvı ile doldurularak ölçülür. Kuru hacim, katı bloklarla (200 x 50 x 100mm) ölçülür ve araç içindeki kullanılabilir alan miktarını gösterir.

KONFOR VE RAHATLIK
ClearSight dikiz aynası
ClearSight dikiz aynası

Arka yük alanı ailenizin temel ihtiyaçları için önemlidir. Peki siz, yolcular ve tüm eşyaların arasından aracın arkasını nasıl göreceksiniz? ClearSight dikiz aynasıyla arkanızda kim veya ne olursa olsun engellenmeyen görüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

yt:ekTZu2pQNCc
YAKIT DEPOSU KAPASİTESİ
YAKIT DEPOSU KAPASİTESİ

Ana yoldan uzakta, keşfedilmemiş doğal güzellikleri bulmak eğlenceli olsa da yol üzerinde birkaç kez yakıt almak zorunda kalmak can sıkıcı olabilir. Discovery Sport’un artırılmış 65 litre dizel yakıt deposu kapasitesiyle daha uzaklara gidin ve daha fazlasını keşfedin.

AKILLI SAKLAMA ALANLARI
Araçta farklı noktalarda yer alan akıllı saklama alanları ihtiyaç duyduğunuz her şeyi yanınızda taşırken dağınıklığı önler.
Kabin Hava İyonizasyonu
Sürücü ve yolcunun kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olan Nanoe™ teknolojisiyle Kabin Hava İyonizasyonu, alerjenleri, virüsleri, hava kaynaklı bakterileri ve kokuları ortadan kaldırarak araç kabini içindeki hava kalitesini artırır.
SAKLAMA OLANAKLARI
Discovery Sport’un açık, aydınlık iç tasarımı, geniş bir alan hissi verir; elbette araç doluyken bile bu hissi sürdürmek istersiniz. Akıllı saklama çözümleri ile eşyalarınızı daha düzgün yerleştirebilir ve böylelikle daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.
AKTİF YAŞAM TARZI
Anahtarlarınızı yanınıza almanıza gerek kalmadan sevdiğiniz açık hava aktivitelerinin keyfini çıkarın. Opsiyonel Activity Key, sağlam ve tamamen su geçirmez özellikte takılabilir bir bilekliktir. Anahtarlarınızı güvenli bir şekilde aracınızda bırakabilir ve Discovery Sport’u kilitlemek ve kilitlerini açmak için Activity Key kullanabilirsiniz.
GÜVENLİK

Discovery Sport, yolculuklarınızı güvenli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacak çok sayıda özellik içerir.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
ISOFIX
Çocuk koltukları ve araç arasında güçlü bir bağlantı kuran ISOFIX bağlantı noktaları, kabin içerisinde ileri seviyede güvenlik sunar.
HAVA YASTIKLARI
Discovery Sport’un sekiz sürücü ve yolcu hava yastığından oluşan kapsamlı hava yastığı sistemi tüm yolculara olağanüstü seviyede koruma sağlar.
SÜRÜŞ SİSTEMİ
Discovery Sport, duruş mesafesini en aza indirmek amacıyla her aksa uygulanan fren kuvvetini otomatik olarak değiştirirken aracın dengesini ve direksiyon kontrol becerisini koruyan Elektronik Fren Gücü Dağılımı dahil olmak üzere en son güvenlik teknolojilerini kullanır.
Matrix LED farlar

Teknoloji yelpazemizin bir parçası olan Matrix LED farlar, karşıdan gelen araç sürücülerinin gözlerini kamaştırmadan maksimum görüş sağlayarak kendi kendine kararan ve ayarlanan adaptif far özelliği sunar.

yt:OdjfEiDzOkk
SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
ACİL DURUM FRENİ YARDIMI
Acil Durum Fren Yardımı, durma performansını en üst düzeye çıkartmak üzere frenin hızlı ancak gerekli kuvvet olmadan uygulandığını algılar. Zamanında durmanızı sağlamak için fren basıncına takviyede bulunur. Ani fren sırasında tehlike uyarı ışıkları otomatik olarak etkinleşir.
Şerit Takip Asistanı
Şerit Takip Asistanı, aracın istem dışı olarak bulunduğunuz şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi aracınızı yeniden yönlendirmeye teşvik etmek için direksiyona düzeltici bir tork uygular.
ÖN VE ARKA PARK YARDIMI
Manevra yapılmasını kolaylaştırır. Geri vitesi seçtiğinizde veya Dokunmatik Ekran aracılığıyla etkinleştirdiğinizde, ekran grafikleri ve sesli geri bildirim, çevredeki engellere olan yakınlığınızı gösterir.
Geri Görüş Kamerası
Geri manevrada görüşü artıran Geri Görüş Kamerası, aracın dış sınırlarını temsil eden sabit çizgiler oluşturur ve yıkama sistemi sayesinde aracın arkasının her zaman açıkça görülmesini sağlar.
PAKET SEÇENEKLERİ

Sürüş deneyiminizi zenginleştirecek paketler arasından seçiminizi yapın.

PARK PACK
Drive Paketi
SÜRÜCÜ ASİSTANI PAKETİ
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
PARK ASİSTANI
Etkinleştirildiğinde Yeni Discovery Sport uygun bir park yeri arar. Araç sizi park boşluğuna doğru veya park boşluğundan dışarı yönlendirir.
360° PARK YARDIMI
Dar yerlerde manevra yaparken size güven verir. Arka, ön ve yanlardaki sensörler, engellere ne kadar yakın olduğunuzu göstermek üzere gerçek zamanlı sesli ve görsel geri bildirim sağlar.
ARKA TRAFİK MONİTÖRÜ
Aracın iki yanından yaklaşan araçlar, yayalar veya diğer tehlikeler konusunda sizi uyarır. Özellikle park yerinden geri manevrayla çıkma sırasında geri görüşünüz engelleniyorsa kullanışlı bir özelliktir.
GÜVENLİ ÇIKIŞ MONİTÖRÜ
Geçen araçlar ve bisiklet sürücüleri gibi yaklaşan tehlikeler konusunda uyararak yolcuların Yeni Discovery Sport'tan güvenli bir şekilde inmesine yardımcı olur.
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
ADAPTIVE CRUISE CONTROL
Drive Paketi üç özellikten oluşur. Adaptive Cruise Control, seyir halindeyken ya da yavaş hareket eden bir trafikte ilerliyorken önünüzdeki aracın yavaşlaması veya durması halinde aracınızın güvenli bir mesafeyi korumasını sağlar. Önünüzdeki aracın durması halinde aracınız da yumuşak bir biçimde durur.
KÖR NOKTA ASİSTANI
Discovery Sport, şerit değiştirmeye başladığınızda kör noktanızda başka bir araç olduğunu algılarsa, ilgili kapı aynasında bir uyarı ışığı yanar ve direksiyon torku aracınızı olası bir çarpışmadan uzağa yönlendirmeniz için size yardımcı olur.
ACİL DURUM FRENİ
Bu isteğe bağlı özellik, bir başka araçla potansiyel önden çarpışma tehlikesini sezer ve bir ön uyarı yayınlayarak sürücüyü fren yapması için uyarır. Sürücü herhangi bir tepki göstermezse Discovery Sport olası bir çarpışma etkisini azaltmak üzere fren uygular. Acil Durum Freni standart donanım olarak sunulur.
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
DİREKSİYON ASİSTANI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ
Sürücü Asistanı Paketi ayrıca Park Paketi ve Drive Paketinde bulunan özellikleri de içerir. Direksiyon Asistanı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici, direksiyonu kullanırken sizi destekler, şeridinizde kalmanıza yardımcı olur ve önünüzdeki araçla aranızdaki güvenli mesafeyi korur. Motor, frenler ve direksiyon otomatik olarak tepki verir.
DERİNLİK ALGILAMA İÇERİK KARTI
Sudan geçme stresinden kurtulun. Derinlik Algılama özelliği aracın etrafındaki su seviyesini gerçek zamanlı olarak gösterir ve Discovery Sport’un maksimum sudan geçme derinliğine yaklaşması durumunda sizi uyarır.
360° ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERASI
Dikkat çekmeyecek şekilde Yeni Discovery Sport'un çevresine yerleştirilmiş dört dijital kamerayı kullandığınızda aracın 360° kuşbakışı görünümü, aynı anda erişilebilir olan çok sayıda kamera açısı ile Dokunmatik Ekranda size sunulur.
MODELİNİZİ SEÇİN

Her biri benzersiz bir kişiliğe sahip ve ek özellikler sunan dört model ve iki farklı gövde tipi arasından seçiminizi yapın.

MODELİNİZİ SEÇİN
ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış Platformu'nda inceleyin
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
ONLINE VIDEO CHAT
İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Online Video Chat üzerinden sorabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM
İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım

*Bu değer, yatırılmamış, tamamen dik koltukları temsil etmektedir.

İsteğe bağlı özellikler ve bunların bulunabilirliği aracın teknik özelliklerine (model ve motor) göre değişiklik gösterebilir ya da montaj için başka özelliklerin de bulunması gerekebilir. Daha fazla bilgi için yetkili satıcınızla iletişime geçebilirsiniz.

Araç içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Aracın tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.

Nanoe™ Panasonic Corporation’ın ticari markasıdır.