TEKNOLOJİLER
YUKARI
HABER/EĞLENCE
#component-3
İNOVASYON
#component-6
PERFORMANS
#component-8
KAPASİTE
#component-10
SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
#component-12
PAKET SEÇENEKLERİ
#component-14
KONFOR VE RAHATLIK
#component-19
HABER/EĞLENCE
TOUCH PRO
Touch Pro'nun yeni nesil yazılım ve donanımı, Discovery'nin bağlantı ve eğlence özelliklerini en üst seviyeye taşır. 10 inç yüksek çözünürlüklü Dokunmatik Ekran sayesinde hızlı, kolay ve direkt olarak bağlantı kurabilir ve bilgi edinebilirsiniz.
FİLMİ İZLEYİN
yt:qMfFYvEgnsg
İNTERAKTİF SÜRÜCÜ EKRANI
Yüksek çözünürlüklü 12,3 inç İnteraktif Sürücü Ekranı ile medyaya doğrudan kumanda edebilir, telefon görüşmeleri yapabilir ve tercih ettiğiniz görünümü oluşturacak özellikleri belirleyebilirsiniz.
ARKA KOLTUK EĞLENCE SİSTEMİ
HSE ve HSE Luxury modellerinde isteğe bağlı olan Arka Koltuk Eğlence Sisteminde baş dayamalarında iki 8 inç ekran bulunur. Dijitaller dahil olmak üzere TV kanallarını ve filmleri buradan görüntüleyebilirsiniz. Her ekran bağımsız olarak kontrol edilebilir. Çoğu akıllı telefonu, tableti ve diğer cihazları destekleyen iki USB 3.0 portu, bir HDMI ve Mobil Yüksek Çözünürlüklü Bağlantı mevcuttur. İki takım WhiteFire®1 bağlantılı kulaklık ve kablosuz uzaktan kumanda da sistemle birlikte sunulur.
MERIDIAN™ SES SİSTEMİ
MERIDIAN™ SES SİSTEMİ

Çift kanallı subwoofer ve titizlikle düzenlenmiş 10 hoparlör tarafından sunulan olağanüstü bir netlik, temiz tizler ve dolu, derin bir bas.

MERIDIAN™’ı KEŞFEDİN
MERIDIAN™ SURROUND SES SİSTEMİ
MERIDIAN™ SURROUND SES SİSTEMİ

Trifield™ teknolojisi kullanılarak sorunsuz biçimde bir araya getirilen iki kanallı subwoofer dahil 14 adet ön, yan ve arka hoparlörden oluşan sistem, canlı bir performansın gücünü ve netliğini sunar. Meridian’a özgü bir fonksiyon olan Trifield orta ve surround kanalları sol ve sağ kanallarla harmanlayarak her yolcu için optimum, tutarlı bir ses deneyimi sunar.

MERIDIAN™’ı KEŞFEDİN
İNOVASYON
INGENIUM MOTORLAR
Ingenium; zahmetsiz performans, kalite ve verimlilik elde etmek için tasarlanan motor serisidir. Motor tepkisini iyileştirmek için TD4 Ingenium motorda, değişken ağızlı türbine ve yüksek verimliliğe sahip su soğutmalı ara soğutucuya sahip tekli turboşarj bulunur. SD4 240bg yüksek güç çıkışlı Ingenium motor, sınıfının öncüsü performans ile düşük hızda üstün sürüş kabiliyetinin ideal bir kombinasyonudur.
8 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMAN
Discovery modellerindeki tüm benzinli ve dizel motorlar, elektronik olarak kontrol edilen ZF 8 ileri Otomatik Şanzıman ile sunulur. Bu şanzıman, Land Rover mühendisleri tarafından son derece hızlı tepki ve akıcı vites geçişleri sunmak üzere ayarlanmıştır. Birbirine yakın konumlandırılmış sekiz vites oranı sayesinde, vites geçişlerini hissetmek neredeyse imkansızdır.
LAND ROVER IGUIDE
Land Rover iGuide uygulaması, Discovery'nin bilinmesi gereken tüm özelliklerini ve kontrollerini açıklamak üzere en yeni geliştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanır. Aynı zamanda mobil kullanım kılavuzunun da yerine geçer ve her türlü sorunuzun yanıtını içerir.

PERFORMANS
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
YOL PERFORMANSI
Discovery, sorunsuz bir yolculuk yapmanız için güvenli, konforlu ve kullanıcı etkileşimli bir sürüş deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Elektronik Takviyeli Direksiyon sayesinde, sürüş kalitesi daha da iyileştirilirken, Virajda Fren Kontrolü sürücünün oluşturduğu fren basıncını yumuşatarak virajlarda fren yaparken dengeyi artırır.
FİLMİ İZLEYİN
yt:WPf3g0YQ_7M
DİNAMİK DENGE KONTROLÜ
Dinamik Denge Kontrolü (DSC), aracın dinamik hareketlerini izler ve araç sürücünün girdilerine yanıt vermiyorsa müdahale eder. Discovery’nin sağlam ve dengeli şekilde ilerlemesini sağlar. Bu özellik, hem şehir hem arazi yollarının keyfini çıkarmanızı sağlar.
FİLMİ İZLEYİN
yt:wi2rP9xBL-U
HAFİF SÜSPANSİYON
Temel olarak hafif alüminyum bileşenlerden oluşan süspansiyon konsepti, ön taraftaki geniş aralıklı çift çatal tasarımı ve arkadaki gelişmiş çok kollu tasarım sayesinde tamamen bağımsız hareket eder.
VERİMLİLİK SAĞLAYAN TEKNOLOJİLER
Kullanılan akıllı Start/Stop teknolojisi, Ingenium motorlarımızın ilk örneği, hafif malzemeler ve iyileştirilmiş aerodinamik özellikler gibi yenilikler sayesinde, Discovery daha fazla verimlilik sunar. Elektronik havalı süspansiyona sahip araçlarda aynı zamanda, sürüş esnasında sürtünmeyi otomatik olarak azaltmak için kullanılan hız azaltma işlevi de mevcuttur.
KAPASİTE
BU DENEYİMİ YAŞAMAK İÇİN RANDEVU ALIN
ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL
All Terrain Progress Control (ATPC), sürücünün zorlu koşullarda sabit bir hız belirlemesini ve bunu korumasını sağlayan son teknoloji ürünü opsiyonel bir sistemdir. Hız Sabitleyici sistemi gibi çalışan bu sistem, 2 km/sa ila 30 km/sa hızlarda kullanılır ve sürücünün yalnızca direksiyona ve yoldaki engellerden geçmeye odaklanmasını sağlar.
DERİNLİK ALGILAMA
Sudan geçme derinliği 900mm ile sınıfının öncüsü olan bu aracın opsiyonel Derinlik Algılama özelliği paha biçilmezdir. Yalnızca Land Rover’da bulunan ve dış aynalara yerleştirilmiş sensörler, su derinliği ile aracın boyutlarını kıyaslayarak sürücüye gerçek zamanlı resimli bilgi verir ve Dokunmatik Ekranda maksimum sudan geçme kapasitesini gösterir.
TERRAIN RESPONSE 2
Benzersiz Terrain Response sistemleri, aracın motorunu, vites kutusunu, merkezi diferansiyelini ve şasi sistemlerini sürücünün optimize etmesini sağlar ve sürücü, kolayca anlaşılan sürüş modlarından birini seçerek arazinin gereklerine uygun modu seçebilir. Opsiyonel Terrain Response 2* sistemi, sürüş koşullarını izleyerek ve uygun sürüş modunu otomatik seçerek bu özelliği bir adım öteye taşır.
ÇİFT HIZLI ŞANZIMAN
İlave bir dizi düşük vites sunan bu sistem, en zorlu koşullarda bile hassas şekilde hız ve kontrolü sağlamanıza olanak tanır. Çift hızlı şanzımanın merkezinde, ön ve arka akslar arasında 50:50 oranında bölünmüş tork sunan ve kayma başlamadan aksları kilitleyen bir elektronik merkezi diferansiyel bulunur.***
FİLMİ İZLEYİN
yt:s8sGeaBh6G8
ELEKTRONİK HAVALI SÜSPANSİYON
Mükemmel tekerlek artikülasyonu ve duruşu sağlayan en yeni dört köşeli elektronik havalı süspansiyon, dengeli ve istikrarlı bir sürüş deneyimi sunar. Zorlu koşullarda bile işlev gösteren bu sistem, Discovery’yi her türlü arazide dengede tutar. Benzeri görülmemiş sürüş kalitesi için, gerektiğinde yüksekliği kesintisiz şekilde ayarlar.
RÖMORK ÇEKME
3500 kilogramlı**** römork çekme kapasitesiyle Discovery’nin kabiliyetleri rakiplerinden önemli ölçüde yüksektir. Mevcut özellikler arasında elektrikli çeki demiri, çekme ve yükleme asistanı ve çekme işlemini yeni bir boyuta taşıyan burun yükü ölçme sistemi yer almaktadır.
FİLMİ İZLEYİN
yt:43aNoqfKnCA
SÜRÜCÜ DESTEKLERİ
BAĞIMSIZ ACİL DURUM FRENİ
5 ile 80 km/sa hız aralığında olası bir çarpışma algılandığında, Bağımsız Acil Durum Fren sistemi önden çarpışma uyarısı görüntüler ve böylece harekete geçmek için size zaman kazandırır. Herhangi bir müdahalede bulunmamanız ve hala bir çarpışma bekleniyor olması halinde, olası darbenin şiddetini azaltmaya yardımcı olmak üzere sistem kendiliğinden fren uygular.
FİLMİ İZLEYİN
yt:3OhYGf1Gqfo
ŞERİTTE TUTMA YARDIMI VE SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ
Şeritte Tutma Yardımı, aracınızın istenmeden şerit dışına doğru kaydığını algılar ve sizi hafifçe şeridinize geri yönlendirir. Sürücü Takip Monitörü ise, uykulu olduğunuzu anlayarak mola vermeniz gerektiğinde sizi önceden uyarır.
FİLMİ İZLEYİN
yt:p-pXd_hH6tQ
ÖN VE ARKA PARK YARDIMI
Manevra yapılmasını kolaylaştırır. Dar bir yere aracınızı park ederken Dokunmatik ekranda aracın ön ve arka görünümünü verir, ayrıca işitsel ve görsel uyarılar sunar.
GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
Geri manevra sırasında daha iyi görüş sağlar. Discovery’yi ve öngörülen yolu temsil eden çizgiler, park sırasında ya da bir römork bağlarken yardımcı olmak amacıyla Dokunmatik ekranda görüntülenir.
KUYRUK YARDIMI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ
Bu sistem, siz otoyolda giderken veya sıkışık trafikte ilerlerken, öndeki aracın yavaşlaması veya durması halinde, sizin hiçbir pedala basmanıza gerek kalmadan takip mesafesini korur. Önceki araç hızlandığında Discovery’niz de hızlanır.
FİLMİ İZLEYİN
yt:fThZXg90Ts4
PAKET SEÇENEKLERİ

Sürüş deneyiminizi zenginleştirecek paketler arasından seçiminizi yapın.

DRIVE PAKETİ
SÜRÜCÜ ASİSTANI PAKETİ
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
STOP & GO ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ
Stop & Go özellikli Adaptif Hız Sabitleyici, seyir halindeyken ya da yavaş hareket eden bir trafikte ilerliyorken önünüzdeki aracın yavaşlaması veya durması halinde Discovery’nizin güvenli bir mesafeyi korumasını sağlar. Önünüzdeki aracın tamamen durması halinde aracınız da yumuşak bir biçimde duracak, daha sonra hareketini sürdürecektir.
YÜKSEK HIZLI ACİL DURUM FRENİ
Yüksek Hızlı Acil Durum Freni bir başka araçla potansiyel bir önden çarpışma tehlikesi sezdiğinde sürücüyü fren yapması için uyarır. Sürücü herhangi bir tepki göstermezse araç olası bir çarpışma etkisini azaltmak üzere otomatik olarak fren uygular.
KÖR NOKTA ASİSTANI
Şerit değiştirirken Discovery’niz kör nokta içerisinde ya da kör noktaya yaklaşan bir araç tespit ettiğinde ilgili yan aynada bir küçük uyarı ışığı yanar. Aynı zamanda Discovery’yi yaklaşan araçtan uzaklaştırmak üzere size yardımcı olmak amacıyla direksiyona tork uygulanır.
TRAFİK İŞARETİ TANIMA VE ADAPTİF HIZ SINIRLAYICI
Trafik İşareti Tanıma sistemi, sizi yol hakkında bilgilendirmek amacıyla hız limitleri ve sollama yapılmaz işaretlerini kolay görülür şekilde gösterge panelinde görüntüler.
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
DİREKSİYON ASİSTANI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ (ACC)
Otoyollarda ve yoğun trafikte sürüşü daha kolay ve daha konforlu hale getirmek için sizinle birlikte çalışır. Direksiyon Asistanı Özellikli Adaptif Hız Sabitleyici önde seyreden araçla aradaki mesafeyi korurken aracı aktif olarak şeridin ortasında tutar.
360° ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERASI
Aracın etrafına göze batmayacak şekilde yerleştirilmiş dört dijital kamerayı kullanan 360º Çevre Görüş Kamera Sistemi, Dokunmatik ekranda Discovery’nin kuşbakışı görünümünü gösterir. Çeşitli manevralar sırasında yardımcı olmak üzere birden fazla görünüm mevcuttur.
YÜKSEK HIZLI ACİL DURUM FRENİ
Yüksek Hızlı Acil Durum Freni bir başka araçla potansiyel bir önden çarpışma tehlikesi sezdiğinde sürücüyü fren yapması için uyarır. Sürücü herhangi bir tepki göstermezse araç olası bir çarpışma etkisini azaltmak üzere otomatik olarak fren uygular.
KÖR NOKTA ASİSTANI
Şerit değiştirirken Discovery’niz kör nokta içerisinde ya da kör noktaya yaklaşan bir araç tespit ettiğinde ilgili yan aynada bir küçük uyarı ışığı yanar. Aynı zamanda Discovery’yi yaklaşan araçtan uzaklaştırmak üzere size yardımcı olmak amacıyla direksiyona tork uygulanır.
TRAFİK İŞARETİ TANIMA VE ADAPTİF HIZ SINIRLAYICI
Trafik İşareti Tanıma sistemi, sizi yol hakkında bilgilendirmek amacıyla hız limitleri ve sollama yapılmaz işaretlerini kolay görülür şekilde gösterge panelinde görüntüler.
KONFOR VE RAHATLIK
AKTİVİTE ANAHTARI
Opsiyonel Aktivite Anahtarı, hayatın keyfini çıkarmayı daha da kolaylaştırır. Daha fazla kullanışlılık için, Aktivite Anahtarı kolunuza takabilir ve anahtarlığınızı taşımak zorunda kalmadan Land Rover’ınızı kilitleyebilir veya açabilirsiniz. Bilek kayışı sağlam ve tamamen su geçirmez malzemeden yapılmıştır, böylece kolunuzdayken birçok aktivitenin tadını çıkarabilirsiniz.
FİLMİ İZLEYİN
yt:mndNZsGjSK8
KATLANIR AKILLI KOLTUK SİSTEMİ
Discovery’de, Katlanır Akıllı Koltuklara sahip opsiyonel bir üçüncü koltuk sırası mevcuttur. Bu özellik, yük alanındaki düğmeyle, ana Dokunmatik Ekrandaki tuşla ikinci ve üçüncü koltuk sırasını yapılandırmanıza olanak tanır.
FİLMİ İZLEYİN
ISITMALI KOLTUKLAR
Tüm yıl boyunca her üç sıradaki koltuklarda konforlu bir yolculuk deneyimi yaşamanız için, tüm koltuklar ısıtma özelliğine sahiptir. Birinci ve ikinci sıradaki koltuklarda ayrıca soğutma özelliği de mevcuttur. Model seçimize bağlı olarak, sürücü ve ön yolcu koltuğu ile ilgili sıcaklık tercihleri Dokunmatik Ekran üzerinden ayrı şekilde ayarlanabilir.
ELEKTRİKLİ VE HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI
Harekete duyarlı bagaj kapağı** seçeneği, araca veya akıllı anahtara dokunmadan, araç dışından bagaj kapağını açmanızı ve kapatmanızı sağlayan bir özelliktir. Akıllı anahtar algılandığında, özellik aracın alt kısmında ayağın hareket ettirilmesiyle bagaj kapağının her iki yanında yer alan sensörler aracılığıyla çalışır. Elektrikli bir iç bagaj kapağı da mevcuttur ve koltuk, yükleme platformu veya yük sabitleyici olarak işlev görebilir.
FİLMİ İZLEYİN
yt:vz3xZfn1UFM

1WhiteFire®, Unwired Technology LLC şirketinin tescilli ticari markasıdır ve Land Rover tarafından bu işaretlerin tüm kullanımları lisansa tabidir.
2Yalnızca Navigation Pro ile birlikte sunulur. Online işlevler ve Wi-Fi bağlantısı uygun veri tarifesine sahip bir micro SIM kart takılı olmasına bağlıdır. 4G Wi-Fi Etkin Noktası ve Pro Hizmetleri Land Rover Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından uzatılabilecek abonelik hizmetleri içerir.
3Sudan geçme derinliği (25º giriş ve çıkış) 750 mm, derin sudan geçme (9º giriş ve çıkış) 900 mm’dir.
4Yalnızca elektronik havalı süspansiyon ve iki hızlı transfer kutusu (yüksek/alçak aralık).
5Havalı süspansiyona sahip Sd4 motorlarda birleştirme seçeneği olarak mevcuttur; Sd6 motorlarla birlikte standarttır.
6LED ışık donanımına sahip römorklar, römork çekme uyumluluğunu etkileyebilir. Daha fazla bilgi için lütfen Land Rover Yetkili Satıcınıza danışın. Çekme kapasitesi pazara göre değişiklik gösterir. Lütfen ülkenizdeki ilgili mevzuata uyduğunuzdan emin olun.
7S, SE ve Landmark Edition modelinde standarttır. HSE ve HSE Luxury Adaptif Hız Sabitleyici içerir.
8SE, HSE, HSE Luxury ve Landmark Edition modellerinde isteğe bağlıdır.

InControl özelliği pazara sunulurken belirtilen bazı özellikler opsiyonel olabilir ve pazara ya da güç aktarım özelliklerine bağlı olabilir. Ülkenizde sunulup sunulmadığı ve koşullara ilişkin bilgiler için, bulunduğunuz ülkenin Land Rover web sitesini ziyaret edebilir veya size en yakın Land Rover Yetkili Satıcısı'na danışabilirsiniz. Bazı özellikler Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez. Apple Watch, Apple Inc. şirketinin ABD ve diğer ülkelerde kayıtlı ticari markasıdır. InControl uygulamaları Apple/Android mağazasından indirilmelidir. Ayrıntılı bilgi için size en yakın Land Rover Yetkili Satıcısı'na danışabilirsiniz.

ONLINE REZERVE EDİN
Hayalinizdeki Land Rover'ı Online Satış Platformu'nda inceleyin.
ARAÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRIN
Üç Land Rover aracı seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
Land Rover araçları hakkında daha fazla bilgi
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın