İyi bir hazırlık ve biraz pratikle herkes off-road sürüşü yapabilir. Bir Land Rover hayal edebildiğinizden çok daha fazlasını yapabilir. En önemli ipucum yola çıkmadan önce 4x4’ünüzü baştan ayağa tanımanızdır.

JAMES NEWMAN LAND ROVER EXPERIENCE SÜRÜŞ EĞİTMENİ
4x4 ARACINIZI TANIYIN

Aracınızın altını zihninizde iyi canlandırın. Yakıt deposu, motor karteri, diferansiyeller ve vites kutusu gibi hassas parçaların nerede olduğunu bilin.

TEMEL İSTATİSTİKLERİ EZBERLEYİN

Bazı temel istatistiklerin ezberlenmesi off-road engellerini kendinize güvenle aşabilmeniz için size yardımcı olacaktır. Aracınızın yüksekliğini ve genişliğini, en alçak noktasını, sudan geçiş derinliğini ve önemli açıları bilin.

KILAVUZUNUZU OKUYUN

Araç içi teknolojisini ve tüm özelliklerini anlayın; bilmeniz gereken her şeyi kılavuzda bulabilirsiniz. Kılavuzunuz yoksa hemen indirebilirsiniz.

HEMEN İNDİRİN
YOLCULUĞUNUZU PLANLAYIN

Zemini ve topografik haritaları online olarak inceleyin. O anki ve geçmişteki hava durumunu ve toprağı nasıl etkileyebileceğini inceleyin. Her zaman Kırsal Kesim Kurallarına uyun.

SİMGE SÜRÜCÜLER

Efsaneler bir gecede doğmaz. Bu unvan, ancak uzun bir macerada kazanılır. Tüm Land Rover sürücüleri bunu ilk elden öğrenir. Yolculuklarının bir bölümünde yer aldığımız için gururluyuz. Araç sayfamızı ziyaret edin ve Land Rover 4x4 araçları hakkında bilgi alarak kendi yolculuğunuza çıkın.

/

TEKNOLOJİ

TEKNOLOJİ

YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ İŞ BAŞINDA

Land Rover’ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC) sabit hızı otomatik olarak koruyarak ve gerektiğinde her tekerleğe ayrı fren uygulayarak araçların kapasitesini artırır ve kontrolün her zaman size olmasını sağlar. Sistemi hareket halinde deneyimleyin ve 360° videomuzda off-road sürüşün zorluklarının üstesinden gelin.

TEKNOLOJİ

TEKNOLOJİ

ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Land Rover’ın öncü 4x4 teknolojisi All-Terrain Progress Control bir düğmeyle her türlü zeminde sabit, dengeli bir sürüşü mümkün kılar.

TEKNOLOJİ

TEKNOLOJİ

DİNAMİK KAPASİTE

Terrain Response™ teknolojisi motor, şanzıman, diferansiyel ve yürüyen aksamı optimize ederek koşullar ne kadar zorlu olursa olsun aracın dengeli bir performans sunmasını sağlar ve becerisini artırır. Yüzeye uygun modu seçin ve güvenli performansın keyfini çıkarın. Range Rover Evoque Convertible’ın her zemine uygunluk kapasitesini test etmesini izleyin.

/

OFF-ROAD BECERİSİ

Off-road ortamıyla başa çıkmak üzere hızlı ipuçları ve teknikler.

ÇAMURDA SÜRÜŞ

Terrain Response fonksiyonunda Mud and Ruts modunu etkinleştirin. Mevcut şeritte kalmaya çalışın. Tekerlekleri düz tutun ve size kılavuzluk etmesi için bilgi ekranını kullanın.

DAHA FAZLA BİLGİ
KUM ÜZERİNDE SÜRÜŞ

Terrain Response fonksiyonunda Sand modunu etkinleştirin. Kumdan geçmenin sırrı zeminin ne kadar sıkı olduğunu bilmektir. Kum üzerinde araç sürmek ve batmamak için ivmeyi korumanız gerekir.

DAHA FAZLA BİLGİ
SUDAN GEÇİŞ

Suyun ne kadar derin olduğunu anlamaya çalışın. Durgun, daha sığ sularda derinliği ölçmek için ayağınızı ve bir sopa kullanın veya bir başka aracın geçişini izleyin.

DAHA FAZLA BİLGİ
TEPELİK ALANLARDA SÜRÜŞ

Yokuş yukarı çıkarken, tepeye düz yaklaşın ve mümkün olan en yüksek vitesi kullanın. Dik bir eğimde asla aracın yönünü çevirmeyin. Yokuş aşağı giderken Yokuş İniş Kontrolü fonksiyonunu devreye sokun.

DAHA FAZLA BİLGİ
KAYALAR ÜZERİNDE SÜRÜŞ

Kayalar ve küçük taş döküntüleri üzerinden geçmeden aracınızdan çıkın ve riskleri değerlendirin. Terrain Response fonksiyonunda Rock Crawl modunu seçin, bu mod düşük aralıklı vitesleri etkinleştirir.

DAHA FAZLA BİLGİ
TAŞLIK YOLDA SÜRÜŞ

Terrain Response fonksiyonunda Grass/Gravel/Snow modunu etkinleştirin. Taşlık zemin sürekli olarak değişen, tutuşun zayıf olduğu bir zemindir. Bu nedenle her zaman düşük hızda sürün.

DAHA FAZLA BİLGİ

OFF-ROAD SÜRÜŞÜ KILAVUZU

Temel 4x4 off-road kılavuzumuzla daha az kullanılan yolları deneyin.

4x4 OFF-ROAD MACERALARI

Islay’den Faroe adalarına kadar Discovery arşivlerinden unutulmaz anlar. Bunlar Land Rover maceraseverlerimizin öyküleridir.

KEŞİF ANILARI

Korkusuz maceracılar çok sevilen Land Rover Discovery ile en iyi off-road anlarını paylaşıyorlar.

FİLMİ İZLEYİN
DEFENDER AİLE AĞACI

Üretimin sona erdiğini belirtmek amacıyla Defender’ın atalarından oluşan bir filoyu manevi evi sayılan Islay’e götürdük.

FİLMİ İZLEYİN
FAROE ADALARI

Land Rover sürücüsü Moi Torrallardona volkanik kayalar ve yeşil vadilerde Discovery Sport’u test ediyor.

DAHA FAZLA BİLGİ (EN)

LAND ROVER İLE MACERA DOLU YOLCULUKLAR

Land Rover'ınızın direksiyonunda dünyada simge haline gelmiş rotaları keşfedin. Abercrombie & Kent aracılığıyla hayalinizdeki off-road macerasına çıkın.

İNOVASYON

İNOVASYON

YAPILANDIRILMIŞ LAZER IŞIĞI TEKNOLOJİSİ

Land Rover Innovation Lab bir dizi “Gelişmiş Sensör Teknolojileri” üzerinde çalışıyor. Yapılandırılmış Lazer Işığı, yakın gelecekte kullanılacak olan ve Land Rover araçlarının herhangi bir zeminde konfor sağlamak üzere süspansiyonu otomatik olarak ayarlamasına yardımcı olacak bir teknolojidir. Araç, önündeki zemine bir lazer ışını demeti yansıtır, ışın demetinin biçimini bozan engeller ve çukurlar sistemi uyarır ve sizi aracınızla keyifli bir sürüş deneyimiyle baş başa bırakır. Filmi izleyin veya daha fazla bilgi için Innovation Lab’ı ziyaret edin.

/

OFF-ROAD EĞİTİMİ

Çamurlu zeminler, kaya tırmanışları ve dik eğimlerin ustası olmak ister misiniz? LRE merkezlerimizden birinde uzman eğitimi için Yarım, Tam Gün veya İleri Deneyim randevunuzu alın.

© Jaguar Land Rover 2018