TATİLDE 4x4 ARACINIZLA SÜRÜŞE YÖNELİK İPUÇLARI
GENEL BAKIŞA GERİ DÖN
<span style="text-transform: initial">Nereye giderseniz gidin Land Rover, yolculuğunuzu eğlenceli, güvenli ve sorunsuz hale getirir. Land Rover Experience uzmanı tarafından verilen tatil sürüşüne dair ipuçlarıyla bilgilerinizi tazeleyin ve yolda ve off-road sürüşte aracınızın 4x4 kapasitesinden en iyi şekilde yararlanın.</span>
OFF-ROAD BECERİLERİNİZİ TAZELEYİN
Ülkenin bir yanından diğerine yapılan bir yolculuk ya da uzun bir tatil sürüşü, off-road sürüş yapmak için iyi bir fırsattır. Yola çıkmadan önce dijital Off-Road Sürüşü Kılavuzumuzla becerilerinizi tazeleyin. Aracınızın kapasitesinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanan bu rehber off-road tekniklerini, güvenlik önerilerini ve çamurda, derin sularda ve kumda sürüşe yönelik zemin navigasyon ipuçlarını kapsar. Kılavuzu cep telefonunuza veya tabletinize indirebilir ve yolculuklarınızda yanınıza alabilirsiniz.
KILAVUZU TEMİN ET
GÜNLÜK BİR OFF-ROAD MACERASI PLANLAYIN
Otoyoldan yalnızca 10 dakika uzakta olağanüstü bir kayalık dağ geçidi ya da kamp yerinizin yakınında inanılmaz bir manzaraya sahip gizli bir vadi olabilir. Off-road sürüşü dünyanın gizli kalmış köşelerini keşfetmek için heyecan verici bir yöntemdir. Genel rota planınızı ve kalacak yer rezervasyonunuzu yaptınız. Her gün bir saat vakit ayırarak bir off-road macerası yaşamaya ne dersiniz?
DAHA FAZLA BILGI
UYDU NAVİGASYONU HAZIRLAYIN
Uydu Navigasyonu mu kullanıyorsunuz? Navigasyon sisteminizi, seyahat bölgeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz haritalarla güncellemeyi unutmayın. Uydu Navigasyon platformlarının çoğu birden fazla güncelleme için yılda 70 pound ücret talep eder. Yola çıkmadan önce temel varış noktalarını sisteme girip kaydetmenizi öneririz. Ayrıca, güvenlik amacıyla aracınızda mutlaka bir yol haritası bulundurun. Off-road sürüşü yapacaksanız Uydu Navigasyonunuzun bilmediği çıkışları, inişleri, üstten ve alttan geçişleri öğrenmeye ihtiyacınız olabilir.
KENDİNİZİ KORUYUN
Özellikle asfaltı geride bırakıyorsanız, acil durumlar için iyi bir koruma son derece önemlidir. Yurtdışı yolculukları için çoğu araç sigortası 14 günlük bir süre tanır; ancak bu konuyu ilgili kişi ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Deniz aşırı arıza sigortasının genellikle ayrıca satın alınması gerekir.
LASTİKLERİNİZİ KONTROL EDİN
Herhangi bir uzun yolculuğa çıkmadan önce, lastiklerinizin diş derinliğinin yeterli olduğunu ve herhangi bir hasar olmadığını kontrol edin. Off-road güzergahlarında çamur, çimen ve taşlı zeminlerde iyi bir tutuş için lastik dişinin 3 mm olması önemlidir. Aynı zamanda stepnenizin de iyi durumda olduğundan emin olun. Aracınıza profesyonel bir gözle bakılmasını istiyorsanız, yetkili servisinizde bir tatil öncesi bakım randevusu alın.
BÖLGENİN YERLİSİ GİBİ DOLAŞIN
Almanya, Fransa ve İspanya’da terlikle araç kullanmanın yasak olduğunu biliyor musunuz? Farklı ülkelerde araçların nasıl sürüleceği ve araçta ne taşınacağına ilişkin farklı kurallar mevcuttur, bu nedenle yola çıkmadan önce bunları öğrenin. Eksiksiz bir sürüş belgeniz olduğundan emin olun. Tatilden önce ziyaret edeceğiniz ülke için Uluslararası Sürücü Belgesi’ne (IDP) ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin. Sağ yönde akan trafikte soldan direksiyonlu bir araç kullanıyorsanız (veya tam tersi) sollama yaparken daha fazla dikkat gösterin ve diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önlemek üzere far konvertörlerinizi takmayı unutmayın.
ÖNCE GÜVENLİK
Alışık olmadığınız bir zeminde direksiyon başında olmak yorucu olabilir ve güvenli sürüş her zaman birinci önceliğiniz olmalıdır. Uzun bir sürüşten önceki gece iyi uyuyun, yola çıkmadan önce yemek yiyin ve yol boyunca mümkün olduğunca mola verin. Sürüşü paylaşarak, mümkünse birkaç saatte bir sürücü değiştirin. Mevcut hız, vites konumu ve navigasyon yönlendirmelerini sürücünün gözlerini yoldan ayırmasına gerek kalmadan ön cam üzerine yansıtan Head Up Display’i kullanın.
KÜÇÜKLERİ MUTLU EDİN
Arkada canı sıkılmış halde oturan çocuklar dikkati dağıtır ve stres yaratır. Küçük çocuklardan oluşan bir aileyle yolculuk ediyorsanız sesli kitaplar, DVD’ler ve oyunlar gibi araç içinde eğlenmelerini sağlayacak yeterli malzemeyi yanınıza aldığınızdan emin olun. İçecek ve atıştırmalıklar hazırlayın ve araç tutmasına karşı hazırlıklı olun. Düzenli kısa süreli molalar vermek de yararlı olacaktır. Anlık bir elim sende oyunu veya uyuşan bacakları açmak amacıyla hızlı bir doğa yürüyüşü için aracınızı park edin.
BİR 4x4 MACERA FİLMİ ÇEKİN
Off-road sürüşüne mi çıkıyorsunuz? Maceranızı kayıt altına almaya ne dersiniz? Yaklaşık 150 pound karşılığında aracınıza bir aksiyon kamerası ve vantuzlu bir ön cam bağlantısı takabilirsiniz. Tekerlek davlumbazı yan görünümü, ön panel çekimi veya burun ızgarası çekimiyle açılarla oynayarak kendi yönetmenliğinizde bir kurgu yapın.
DAHA FAZLA BILGI
4x4 ARACINIZLA TATİL
GENEL BAKIŞA GERİ DÖN
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Çevrenizde size yakın bir Land Rover Yetkili Satıcısı arayın
BİZE ULAŞIN
Her türlü sorunuz için Land Rover ile iletişime geçin
OFF-ROAD REHBERİNİ İNDİRİN
Land Rover aracınızın efsanevi kapasitesinden yararlanın