TASARIM

/
/
/

TEKNOLOJİ

/
/
HABER/EĞLENCE

Haber/eğlence sistemimiz Touch Pro Duo diğer hiçbir sisteme benzemez bir görünüme sahiptir ve farklı bir performans sunar. Geniş çapta bilgi ve eğlence seçenekleri sunan Touch Pro Duo, yolculuğunuzun keyfini en iyi şekilde çıkarabilmenizi sağlayan en sezgisel ve gelişmiş entegre teknolojileri içerir.

İNOVASYON

Range Rover’ın kaliteli ve yakıt açısından verimli motorları güçlü bir performans sunar.

GELİŞMİŞ PERFORMANS

Dynamic moda sahip Terrain Response 2 sistemi dahil olmak üzere titizlikle üretilmiş bir dizi teknoloji her türlü yol ve koşulda güçlü bir performans sunar.

OFF-ROAD KAPASİTESİ

Lüks ve gelişmiş özellikleri dünyaca bilinen her türlü koşula uyum sağlayan bir kapasiteyle bir araya getiren ilk araç olan Range Rover öncü olmaya devam ediyor. Range Rover’ın örnek oluşturan off-road kabiliyeti Dört Çeker (AWD) sistemleri ve etkileyici, her türlü zemin koşuluna uygun teknolojilerden yararlanır.

SÜRÜCÜ DESTEKLERİ

Range Rover’da şehir trafiğiyle mücadele etmekten siz ve yolcularınız için ek güvenlik sağlamaya kadar çok sayıda standart ve opsiyonel SUV teknolojileri mevcuttur. Her bir özellik aracınızdan alacağınız keyfi artırmak üzere tasarlandı ve üretildi.

KONFOR VE RAHATLIK

Range Rover’ın iç tasarımı dört adet konforlu koltuğuyla beş adet koltuğun çok yönlülüğünü sunan yeni ön ve arka koltuklarla sunulur. Opsiyonel Dört Bölgeli Klima Kumandası ve Kabin Hava İyonizasyonu aracılığıyla yolcuların kendilerini daha iyi hissetmeleri sağlanır. Meridian SES SİSTEMİ™ ve Yapılandırılabilir Ortam Aydınlatması rahatlatan atmosfere katkıda bulunur.

ÇOK YÖNLÜLÜK

/
/
/

KONFOR VE RAHATLIK

/
/
/
/

KAPASİTE

/
/
/

PERFORMANS

/
/
/

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

AKILLI STOP/START SİSTEMİ

Tüm Range Rover motorlarında düşük CO₂ teknolojileri yer alır. Gelişmiş akıllı Stop/Start sistemi yakıt tüketimini azaltır. ECO modu ise hızlanırken ve vites değiştirilirken pedalı yumuşatmaktan ısıtmalı kapı aynalarını kapatmaya kadar bir dizi eylemi otomatik olarak gerçekleştirerek Range Rover’ın daha verimli çalışmasını sağlar.

ALÜMİNYUM MİMARİ

Range Rover’ın tasarımı yaklaşık yüzde XX oranında gövde sacının üretim sürecinden arta kalan kapalı çevrim geri dönüştürülmüş malzemeden oluşur. Bu durum önemli performans avantajları ve düşük seviyede CO2 emisyonu sağlar.

YAŞAM DÖNGÜSÜ YAKLAŞIMI

Araç üretirken daha sürdürülebilir malzemeler kullanmayı, daha az atık üretmeyi ve daha az doğal kaynak kullanmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, Range Rover yüzde 85 oranında geri dönüştürülebilir ve yüzde 95 oranında geri kazanılabilir şekilde tasarlanmıştır.

GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

ISOFIX

Arka koltuklardaki ISOFIX bağlantı noktaları çocuk koltuklarının takılmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda daha fazla güvenliğe yönelik olarak çocuk koltuğu ve araç arasında güçlü bir bağlantı kurar.

HAVA YASTIKLARI

Range Rover’ın sürücü ve yolcu hava yastığından oluşan kapsamlı hava yastığı sistemi araçtaki tüm yolculara olağanüstü seviyede koruma sağlar.

EMNİYET KEMERLERİ

Önden çarpışma durumunda emniyet kemeri gerdiricileri sayesinde öne doğru hareket azaltılarak ek koruma sağlanır.

BAĞIMSIZ FRENLEME

Olası bir çarpışmanın etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygulayarak diğer araçlar veya yayalarla çarpışmayı engeller.

ELEKTRONİK ÇEKİŞ KONTROLÜ

Bu sistem patinaj yapan tekerleğe uygulanan torku azaltarak denge ve kontrollü bir patinaj hareketi sağlar ve gerektiğinde fren uygular.

ACİL DURUM FRENİ YARDIMI

Acil Durum Fren Yardımı frene hızlı ancak durma performansını en üst düzeye çıkartmak için gereken kuvvet olmadan bastığınızı algılar. Bu nedenle zamanında durmanızı sağlamak üzere ABS pompası aracılığıyla fren basıncını takviye eder.

© Jaguar Land Rover 2018