TEKNOLOJİLER

HABER/EĞLENCE

DİREKSİYON

Direksiyonda ışığı yanana kadar gizli, dokunmaya duyarlı düğmeler yer alır. Bu düğmelerden biri programlanabilir özelliktedir, bu sayede bir dizi fonksiyonu yerine getirmek üzere tercihinize göre kişiselleştirilebilir.

ARKA KOLTUK EĞLENCE SİSTEMİ

Opsiyonel Arka Koltuk Eğlence Sistemi koltuğa monte şekilde ön baş dayamalarının arka kısmına yerleştirilmiş iki adet 8 inç veya 10 inç yüksek çözünürlüklü hareketli dokunmatik ekran sunar. Sistemde kablosuz kulaklıklar ve uzaktan kumanda, birden fazla cihazı desteklemek üzere USB ve HDMI portları bulunur.

SES TANIMA

Range Rover tarafından sunulan akıllı ses tanıma özelliği sayesinde gözlerinizi yoldan ayırmadan çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin “97,9 istasyonuna git” veya “Evi ara” gibi komutları kullanabilirsiniz.

/
/
/

İNOVASYON

TAMAMEN ALÜMİNYUM GÖVDE

Daha hafif, daha güçlü ve daha sürdürülebilir yenilikçi monokok gövde, tüm Land Rover’lar gibi off-road sürüşün getirdiği güçlüklere karşı dayanıklı olması sayesinde olağanüstü bir sertlik ve kalite sunar.

Land Rover IGUIDE

Land Rover iGuide uygulaması aracınızın bilinmesi gereken tüm özellikleri ve kontrollerini açıklamak üzere en yeni artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanır. Aynı zamanda mobil kullanım kılavuzunun da yerine geçer ve her türlü sorunuzun yanıtını içerir.

PERFORMANS

HIZ DÜŞÜRME

Hız Düşürme sistemi seyir hızlarında aerodinamik sürtünmeyi ve yakıt tüketimini azaltmak üzere hız 105 km/sa’e ulaştığında aracı normal sürüş yüksekliğine göre 15 mm alçaltır.

DYNAMIC MOD

Terrain Response fonksiyonunun bir parçası olan bu ayar daha dinamik bir sürüş tarzını barındıran daha sert bir süspansiyon ayarı sunar. Yolculuk bağlantılı ve güvenlidir, en üst düzeyde sürüş keyfini almanızı mümkün kılar.

COMFORT MODU

Terrain Response fonksiyonunun bir parçası olan bu ayar daha rafine bir sürüşe yönelik olarak süspansiyon ayarlarının kalibrasyonu sayesinde yolda üst düzey konfor sunar.

KAPASİTE

İKİ HIZLI AKTARIM KUTUSU

Ek düşük vitesler off-road sürüşü veya römork çekme gibi zorlu koşullarda son derece kullanışlıdır. İki hızlı aktarım kutusu sistemi bu gibi durumlarda hassas bir hız ve kontrol sunar.

DÜŞÜK ÇEKİŞTE KALKIŞ

Hareketsiz halden kalkış yaparken ideal tork kontrolü sunan Düşük Çekişte Kalkış özelliği ıslak çimen, kar ve buz gibi kaygan zemin koşullarında ilerleme kabiliyetini artırır.

GELİŞMİŞ RÖMORK ÇEKME YARDIMI

Gelişmiş Römork Çekme Yardımı, döner Terrain Response 2 denetleyicisi sayesinde geri manevra yaparken römorkunuzun yönünü kontrol edebilmenizi sağlar. Opsiyonel sistem arzu edilen römork hareketini elde edebilmek üzere aracınızın direksiyonunu kontrol eder.

YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ

Land Rover’ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC) standart bir özelliktir. Bu fonksiyon sürücüye zorlu eğimlerde kontrollü iniş sırasında yardımcı olur. Bunu sabit bir hızı koruyarak ve her tekerleğe ayrı fren uygulayarak gerçekleştirir.

STANDARD SÜRÜCÜ DESTEKLERİ

ACİL DURUM FRENİ

Önden çarpışma olasılığı algılanırsa sistem bir çarpışma uyarısı görüntüleyerek sürücüye önlem alacak kadar süre tanır. Herhangi bir önlem alınmadığında, sistem olası bir çarpışma etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygular.

ŞERİT TERK UYARISI

Uzun yolculukları daha güvenli hale getirmeye yardımcı olur. Şerit Terk Uyarısı aracınızın istem dışı olarak bulunduğu şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi görsel uyarılarla ve direksiyonu hafifçe titreterek uyarır.

ÖN VE ARKA PARK YARDIMI

Araç manevralarını kolaylaştırır. Geri vitesi seçtiğinizde ön ve arka tamponda yer alan sensörler tetiklenir. Aracınızı park ederken Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim engellere ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.

HIZ SABİTLEYİCİ VE HIZ SINIRLAYICI

Hız Sabitleyici ile Hız Sınırlayıcı gaz pedalının sürekli olarak kullanılmasına gerek kalmadan mevcut hızı korur ve sürücünün yorulmamasını sağlar. Hız Sınırlayıcı aynı zamanda belirli bir azami hız belirlemenize izin verir.

SÜRÜCÜ DESTEK PAKETLERİ

DRIVE

Opsiyonel Drive Paketi Sürücü Takip Monitörü, Kör Nokta Monitörü, Trafik İşareti Algılama ve Adaptif Hız Sınırlayıcı dahil olmak üzere bir dizi özellik sayesinde sizi güvende tutar ve aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

DRIVE PRO PAKETİ

Drive Pro Paketi de Drive Paketinde yer alan teknolojilere ek olarak, Şeritte Tutma Yardımı, Kör Nokta Yardımı ile Kuyruk Yardımı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici ve Yüksek Hızda Acil Durum Freni gibi fonksiyonları içerir.

PARK

360° Park Yardımı ve Arkadan Trafik Monitörü gibi özellikler dar alanda manevra yaparken tam bir güven sağlar. Serbest Çıkış Monitörü yola çıkmadan önce arka koltuktaki yolcuları yaklaşan araçlara karşı uyarır.

PARK PRO

Park Paketindeki teknolojilere ek olarak Park Pro, aracınızı uygun bir boşluğa doğru yönlendirerek paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır.

KONFOR VE RAHATLIK

ISITMALI VE SOĞUTMALI KOLTUKLAR

Isıtmalı ve soğutmalı ön ve arka koltuklar her türlü sıcaklıkta ideal konfor sunar. Bu opsiyon size ve yolcularınıza tercih ettiğiniz sıcaklığı bağımsız olarak ayarlama olanağı sağlar.

EKSTRA YOLCU KOLTUK AYARI

Bu özellik ön yolcu koltuğunu arka yolcudan en uzak pozisyona getirmek üzere bir düğme içerir. Bu sayede arkadaki boşluğu ve arkadaki yolcunun görüş alanını en üst seviyeye çıkarır.

ORTA KONSOL BUZDOLABI

Opsiyonel ön orta konsol buzdolabı bölmesi arzu ettiğiniz zaman soğuk bir içeceğe erişme lüksü sunar. Maksimum 4 x 500 ml şişe barındırır ve 5°C sıcaklığı korur.

GELİŞMİŞ ÇALIŞMA IŞIKLARI

Arkadaki yolcuların Parlak Beyaz Işık ve Sıcak Beyaz Işık olmak üzere iki ayar seçeneği vardır. Bunlardan her biri birden fazla parlaklığa sahiptir. İlki odaklanmayı gerektiren aktivitelere ve çalışmaya uygundur, ikinci seçenek ise daha rahatlatıcı, doğal bir ışık sunar.

DÖRT BÖLGELİ KLİMA KUMANDASI

Dört Bölgeli Klima Kumanda sistemi, sıcaklık seviyelerini, yönünü ve hava akışı yoğunluğunu ayarlayarak yaşamı daha rahat hale getirir. Sistem sürücü, ön yolcu ve ikinci sıra koltukların her iki yanında oturan yolcular için ayrı kontrol imkanı sunar. B sütununda ek havalandırmalara sahiptir.

BAĞLANTI

Range Rover maksimum yedi USB noktası, Güç ve Veri, HDMI, 12V yardımcı güç ve şebeke gerilimi bağlantılarıyla birlikte sunulur. Böylece her yolcu tabletini, cep telefonunu ya da başka bir cihazı şarjı dolu şekilde kullanarak eğlenebilir.

UZAKTAN PARK ISITMASI

Bu yenilikçi sistem, otomobili uzaktan kumanda ve yedi günlük zamanlayıcı yardımıyla önceden ısıtır veya havalandırır. Aracınıza binmeden önce kabinin her zaman ideal sıcaklıkta olduğuna emin olabilirsiniz.

ELEKTRİKLİ VE HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI

Elektrikli ve harekete duyarlı bagaj kapağı araca veya anahtarlığa dokunmanıza gerek kalmadan bagaj kapağını açmanızı ve kapamanızı sağlar. Elektronik olarak çalışır ve aracın iki yanında sensörlere sahiptir. Özelliği etkinleştirmek için yalnızca ayağınızı aracın altında hareket ettirmeniz yeterlidir.

SOFT CLOSE KAPI KAPAMA

Range Rover aynı zamanda ön ve arka kapılardaki elektrikli mandallar sayesinde opsiyonel Soft Door Close kapı kapatma özelliğine sahiptir. Bu fonksiyon son 6 mm’lik kapı hareketinin kontrol edilmesini sağlayarak ön ve arka kapıların yavaşça kapanmasını sağlar.

© Jaguar Land Rover 2018