GARANTİ


Land Rover Garantisi

Aracınızı satın aldıktan sonra da aldığınız keyfin ve heyecanın uzun süre devam etmesi beklenir. Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları'nın sunduğu garanti olanakları her zaman yanınızdadır. Aracınızın mekanik garantisi, 3 yıl sürelidir veya 100.000 km ile sınırlıdır (hangisi önce dolarsa). Aracınızın parça garantisi kilometre sınırı olmaksızın 2 yıldır. Ayrıca boya garantisi kilometre sınırı olmaksızın 3, paslanmaya karşı gövde garantisi ise yine kilometre sınırı olmaksızın 6 yıl olarak belirlenmiştir.

Tüm bu özel garantiler, “3 Yıl veya 100.000km(hangisi önce dolarsa)” şeklindeki yasal garantiyi aşan süre ve km bakımından sadece bedelsiz onarım için olup, yasal mevzuatın garanti süresi içinde tüketicilere tanıdığı diğer seçimlik hakların doğumuna neden olmaz.

Önemli Notlar

  • Garanti hizmetleri ancak Borusan Otomotiv Land Rover Yetkili Servislerinde verilmektedir. Garanti başlangıcı yeni/sıfır aracın teslimi ile başlar.
  • Kaporta ve boya garantisi kaporta ve gövde kontrolünün üretici standartlarında ve zamanında yaptırılması halinde geçerlidir.
  • Yasal ve Özel garanti şartlarından azami surette yararlanabilmek için aracın tanıtma, kullanma ve bakım kılavuzlarında belirtilen kullanım kurallarına uyulması, öngörülen periyodik bakım ve onarımlarını gereken zamanlarda ve üretici firma standartlarına uygun olarak yapılmış olması ve bunların da aracın bakım defterine işlenerek belgelenmesi büyük önem  taşımaktadır.
  • Yukarıda bilgisi verilen yasal ve özel garantiler, ancak Borusan Otomotiv tarafından ithal edilen Land Rover araçlar için söz konusu olmaktadır. Garanti ile ilgili diğer önemli husus ve ayrıntıları aracınızın Garanti Belgesi’nde yer almaktadır.

© Jaguar Land Rover 2020