TASARIM

TASARIM
/

İÇ TASARIM

İÇ TASARIM

SAKİN BİR SIĞINAK

Sportif Hakim Sürüş Pozisyonu, Head-Up Display ve iki 10 inç Yüksek Çözünürlüklü Dokunmatik Ekrandan, bağımsız kayar kol dayamalarına ve yapılandırılabilen ortam aydınlatmasına kadar her detay sade, modern bir sürüş deneyimi sunmak üzere düşünülmüştür.

/
TASARIM
/

TEKNOLOJİ

TEKNOLOJİ
/
TEKNOLOJİ
/
TEKNOLOJİ
/
HABER/EĞLENCE

Land Rover’a özel yeni haber/eğlence sistemi Touch Pro Duo, diğer tüm sistemlerden farklı görünür ve çalışır. Geniş kapsamlı bilgi ve eğlence seçenekleri sunan sistem, yolculuğunuzun keyfini en iyi şekilde çıkarabilmenizi sağlamak üzere en sezgisel ve gelişmiş entegre teknolojileri içerir.

İNOVASYON

Range Rover Velar gelişmiş V6 ve 4 silindirli Ingenium motor serisi sayesinde verimli, rafine ve hassas bir sürüş sunar. Hafif alüminyum mimarisiyle bu araç daha fazla geri dönüşümlü malzeme kullanılarak, daha az emisyon üreterek ve yakıt tüketimini azaltarak daha uzun bir yaşam döngüsü sağlama yaklaşımına göre üretilmiştir.

ON-ROAD PERFORMANSI

Kendine güvenli, rahat ve keyifli veren sürüş. Adaptive Dynamics ve Elektronik Havalı Süspansiyon sistemleri gibi yenilikler yol kapasitesi ve sürüş kalitesinin artırılması amacıyla yoldaki tümsekleri düzleştirir. Range Rover Velar modelinin yol tutuşu, virajların dengeli biçimde dönülmesini sağlayacak şekilde çevik, hassas ve etkileyicidir.

OFF-ROAD KAPASİTESİ

Her türlü arazide kendinden emin bir off-road sürüşü için Range Rover Velar, opsiyonel Terrain Response 2 ile birlikte standart olarak Yokuş İniş Kontrolü (HDC) özelliğini içerir. Akıllı, Land Rover Dört Çeker Sistemi (4WD) etkileyici ve her türlü hava koşulu ve yüzeye uygun bir kapasite sunar.

SÜRÜCÜ YARDIMCILARI

Range Rover Velar sürüş deneyimini zenginleştirmek üzere birçok opsiyonel ya da standart sürüş yardım sistemine sahiptir. En yenilikçi düşünce, mühendislik çalışmaları ile en son teknolojilerden yararlanılarak geliştirilen bu özellikler sayesinde trafikte, otobanda, arazide ve hatta gece sürüş esnasında karşınıza çıkabilecek birçok güçlüğe hazırlıklı olursunuz.

KONFOR VE RAHATLIK

Olağanüstü işçiliğe sahip koltuk seçenekleri arasında Luxtec ve Süet Kumaş, Perfore Windsor Deri ya da Premium Kumaş ve Süet Kumaş yer alır. Klima kontrollü hafızalı ön koltuklar ve ısıtmalı yatırılabilir arka koltuklar da mevcuttur.

PERFORMANS

PERFORMANS
/
PERFORMANS
/

KAPASİTE

KAPASİTE
/
KAPASİTE
/
KAPASİTE
/

ÇOK YÖNLÜLÜK

OTOMATİK ERİŞİM YÜKSEKLİĞİ
/

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK

PREMIUM KUMAŞLAR

Kvadrat’daki dünyaca tanınan tasarımcılar ve ustalarıyla birlikte deriye alternatif olarak tasarlanan çeşitli renklerdeki dayanıklı yün karışımı ve süet kumaşları seçebilirsiniz. Bu modern ve ustalıkla üretilmiş kumaşlar tüm modellerde sunulur.

/
KONFOR VE RAHATLIK
/
KONFOR VE RAHATLIK
/
KONFOR VE RAHATLIK
/
KONFOR VE RAHATLIK
/

GÜVENLİK

5* EURO NCAP DEĞERLENDİRMESİ

Range Rover Velar otomobillerin daha emniyetli olmasını sağlayan Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı Euro NCAP tarafından maksimum puan olan beş yıldızlı güvenlik değerlendirmesiyle ödüllendirildi. Hafif, sert ve son derece güçlü alüminyum ağırlıklı gövde beş yıldızlı Euro NCAP puanının temelini oluşturuyor.

ISOFIX

Range Rover Velar modelinin arka koltuklarındaki ISOFIX bağlantı noktaları çocuk koltuklarının takılmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda güvenliğin artırılması amacıyla çocuk koltuğu ve araç arasında güçlü bir bağlantı kurar.

HAVA YASTIKLARI

Altı sürücü ve yolcu hava yastığından oluşan kapsamlı Range Rover Velar hava yastığı sistemi, araçtaki tüm yolculara olağanüstü seviyede koruma sağlar.

SPORTİF HAKİM SÜRÜŞ POZİSYONU

Range Rover Velar modelinin Spor hakim Sürüş Pozisyonu daha güvenilir, içine alan bir sürüş sunmaya yardımcı olur. Yükseltilmiş konum, daha iyi bir güvenlik sağlamak üzere geniş bir görüş alanı sunar.

SÜRÜŞ SİSTEMLERİ

Range Rover Velar, çekiş kuvvetini iyileştiren Elektronik Çekiş Kontrolü (ETC) ile duruş mesafesini en aza indirmek amacıyla her aksa uygulanan fren kuvvetini otomatik olarak değiştiren Fren Gücü Dağılımı dahil olmak üzere en son güvenlik teknolojilerini kullanır.

ACİL FREN YARDIMI

Acil Fren Yardımı, frene hızlıca ancak durma performansını en üst düzeye çıkartmaya yetecek kadar kuvvetli basmadığınızda bunu algılar. Bu nedenle zamanında durmanızı sağlamak üzere ABS pompası aracılığıyla fren basıncını takviye eder.

Range Rover Velar First Edition’a özel olduğu ifade edilen teknik özellikler, modelin ikinci yılından sonra tek başına veya kombinasyonlar halinde sunulabilecektir.© Jaguar Land Rover 2020