TASARIM

/
/
/

PERFORMANS

/
/
/

TEKNOLOJİ

/
/
HABER/EĞLENCE

Geniş çapta bilgi ve eğlence seçenekleri sunan Touch Pro Duo araç içi haber/eğlence sistemi, yolculuğunuzun keyfini en iyi şekilde çıkarabilmeniz için en sezgisel ve gelişmiş entegre teknolojileri içerir.

İNOVASYON

Range Rover Sport’un kaliteli ve yakıt açısından verimli motorları güçlü bir performans sunar.

YOL PERFORMANSI

Olağanüstü tutuş ve yönlendirme özelliği sayesinde Range Rover Sport en dinamik SUV modelimizdir. Titizlikle tasarlanan teknolojiler sayesinde yol ve koşullar ne olursa olsun nefesleri kesen bir sürüş kabiliyeti sunar.

OFF-ROAD CAPABILITY

Range Rover Sport’un örnek oluşturan off-road kabiliyeti Dört Çeker (AWD) sistemleri ve etkileyici, her türlü zemin koşuluna uygun teknolojilerden yararlanır.

SÜRÜCÜ DESTEKLERİ

Şehir trafiğiyle mücadele etmekten siz ve yolcularınız için daha fazla güvenlik sağlamaya kadar çok sayıda standart ve opsiyonel yenilikçi teknoloji mevcuttur. Her biri yolculuğunuz sırasında rahatlık, kolaylık ve konfor sunmak üzere tasarlanmıştır.

KONFOR VE RAHATLIK

Range Rover Sport sürücü ve yolcu konforunu en üst seviyeye çıkarır. Titizlikle tasarlanmış, modern iç tasarım daha fazla destek sunan ve Semi-Aniline deri seçeneğiyle tercih edebileceğiniz şekilde sunulur.

ÇOK YÖNLÜLÜK

/
/
/

KONFOR VE RAHATLIK

/
/
/

KAPASİTE

/
/
/

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

VERİMLİLİK

Range Rover Sport motorlar gelişmiş akıllı Stop/Start sistemi gibi düşük CO₂ teknolojilerini içerir. Sistem, araç hareketsiz haldeyken motoru durdurur ve ayağınızı frenden kaldırdığınızda yeniden çalıştırarak yakıt tüketimini yüzde 5 ile 7 arasında azaltır. Ek ECO Modu aracın daha verimli ve ekonomik şekilde çalışmasını sağlayan bir yazılım kullanır.

ALÜMİNYUM

Range Rover Sport’un alüminyum gövde yapısı geri dönüştürülmüş malzemeler içerir ve bu sayede ağırlık tasarrufu sunar, yakıt verimliliğini artırır, emisyonu azaltır ve performans açısından avantaj sağlar.

YAŞAM DÖNGÜSÜ YAKLAŞIMI

Çevreye karşı sorumlu bir şirket olmamız nedeniyle araç üretirken daha sürdürülebilir malzemeler kullanmayı, daha az atık üretmeyi ve daha az doğal kaynak kullanmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, Range Rover Sport yüzde 85 oranında geri dönüştürülebilir ve yüzde 95 oranında geri kazanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Daha az su ve enerji kullanarak, daha az atık üreterek ve daha az karbon yayarak araçlarımızı daha verimli şekilde üretebileceğimiz en son teknoloji ürünü tesislere yatırım yapıyoruz.

GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

ISOFIX

Arka koltuklardaki ISOFIX bağlantı noktaları çocuk koltuklarının takılmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda daha fazla güvenliğe yönelik olarak çocuk koltuğu ve araç arasında güçlü bir bağlantı kurar.

HAVA YASTIKLARI

Range Rover Sport’un sürücü ve yolcu hava yastığından oluşan kapsamlı hava yastığı sistemi araçtaki tüm yolculara olağanüstü seviyede koruma sağlar.

EMNİYET KEMERLERİ

Önden çarpışma durumunda emniyet kemeri gerdiricileri sayesinde öne doğru hareket azaltılarak ek koruma sağlanır.

LED FARLAR

Range Rover Sport standart olarak çepeçevre dış LED aydınlatmaya sahiptir. LED aydınlatma aracın kullanım ömrü boyunca dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve daha az enerji kullanır.

SPORTİF HAKİM SÜRÜŞ POZİSYONU

Range Rover Sport modelinin Hakim Sürüş Pozisyonu sürücüye daha özgüvenli ve sürücüyü dahil eden bir sürüş sunmaya yardımcı olur. Yükseltilmiş konum daha üstün güvenliğe katkıda bulunmak üzere gelişmiş bir görüş açısı sunar.

ACİL DURUM FREN YARDIMI (EBA)

Acil Durum Fren Yardımı frene hızlı ancak durma performansını en üst düzeye çıkartmak için gereken kuvvet olmadan bastığınızı algılar. Bu nedenle zamanında durmanızı sağlamak üzere ABS pompası aracılığıyla fren basıncını takviye eder.

© Jaguar Land Rover 2018