TEKNOLOJİLER

HABER/EĞLENCE

DİREKSİYON

Direksiyon üzerindeki etkileyici, ışıkları yanana kadar gizli olan düğmeler, kabin içindeki kontrol sayısını azaltır ve bir dizi fonksiyonu yerine getirir. Düzenli olarak kullanılan medya gibi özellikler artık İnteraktif Sürücü Ekranı ile birlikte direksiyon üzerinden kullanılabilir.

ARKA KOLTUK EĞLENCE SİSTEMİ

Opsiyonel Arka Koltuk Eğlence Sistemi koltuğa monte şekilde ön baş dayamalarının arka kısmına yerleştirilmiş iki adet 8 inç veya 10 inç yüksek çözünürlüklü hareketli Dokunmatik ekran sunar. İki sistem de bir çift WhiteFire® dijital kablosuz kulaklık ve HDMI, Mobile High-Definition Link (MHL) ile USB bağlantılarıyla birlikte sunulur.

/
/
/

İNOVASYON

TAMAMEN ALÜMİNYUM GÖVDE

Daha hafif, daha güçlü ve daha sürdürülebilir yenilikçi monokok gövde, tüm Land Rover’lar gibi off-road sürüşün getirdiği güçlüklere karşı dayanıklı olması sayesinde olağanüstü bir sertlik ve kalite sunar.

IGUIDE (Yakında)

Land Rover iGuide uygulaması aracınızın bilinmesi gereken tüm özellikleri ve kontrollerini açıklamak üzere en yeni artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanır. Aynı zamanda mobil kullanım kılavuzunun da yerine geçer ve her türlü sorunuzun yanıtını içerir.

PERFORMANS

FRENLE TORK YÖNLENDİRME ÖZELLİKLİ ELEKTRONİK AKTİF DİFERANSİYEL

Frenle Tork Yönlendirme özelliği en dar yerlerde bile daha hızlı tepki veren, kontrollü bir viraj dönüş ve hakimiyet becerisi sunar. Elektronik diferansiyel ve aracın fren sistemi viraj dönerken motor torkunu sürekli olarak dört tekerlek arasında dengeler.

DİNAMİK DENGE KONTROLÜ

Araç dengesini en üst seviyeye çıkartmak için Range Rover Sport’un dinamik tepkisini izler ve müdahale eder. Dinamik Denge Kontrolü motor torkunu azaltır ve aracın hareket yönünü düzeltmek üzere gerekli şekilde fren uygular.

HIZ DÜŞÜRME

Hız Düşürme* sistemi seyir hızlarında aerodinamik sürtünmeyi ve yakıt tüketimini azaltmak üzere hız 105 km/sa’e ulaştığında aracı normal sürüş yüksekliğine göre 15mm alçaltır.

*Yaylı süspansiyonla birlikte sunulmaz.

DİNAMİK PROGRAM

Terrain Response 2 ve Frenle Tork Yönlendirme özellikli Elektronik Aktif Diferansiyel bulunan araçlar, daha düz bir kullanım ve daha keskin tepkiyle daha sağlam bir gövde kontrolü sunmak üzere süspansiyon ayarı gerçekleştiren bir ek ayar olan Dynamic Program’ı sunar.

KAPASİTE

GELİŞMİŞ RÖMORK ÇEKME YARDIMI

Opsiyonel Gelişmiş Römork Çekme Yardımı, döner Terrain Response 2 denetleyicisi sayesinde geri manevra yaparken römorkunuzun yönünü kontrol edebilmenizi sağlar. Sistem arzu edilen römork hareketini elde edebilmek üzere aracınızın direksiyonunu kontrol eder.

DÜŞÜK ÇEKİŞTE KALKIŞ

Hareketsiz halden kalkış yaparken ideal tork kontrolü sunan Düşük Çekişte Kalkış özelliği ıslak çimen, kar ve buz gibi kaygan zemin koşullarında ilerleme kabiliyetini artırır.

İKİ HIZLI AKTARIM KUTUSU

Ek düşük vitesler dik eğimler, off-road sürüşü veya römork çekme gibi zorlu koşullarda vazgeçilmez olduğunu kanıtlar. İki hızlı aktarım kutusu sistemi bu gibi durumlarda hassas bir hız ve kontrol sunar.

YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ

Land Rover’ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC) standart bir özelliktir. Bu fonksiyon sürücüye zorlu eğimlerde kontrollü iniş sırasında yardımcı olur. Bunu sabit bir hızı koruyarak ve her tekerleğe ayrı fren uygulayarak gerçekleştirir.

STANDART SÜRÜCÜ DESTEKLERİ

ACİL DURUM FRENİ

Acil Durum Freni diğer araçlara veya yayalara çarpmayı önlemeye yardımcı olur. Önden çarpışma olasılığı algılanırsa sistem bir çarpışma uyarısı görüntüleyerek sürücüye önlem alacak kadar süre tanır. Herhangi bir önlem alınmadığında, sistem olası bir çarpışma etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygular.

ŞERİT TERK UYARISI

Yolculukları daha güvenli hale getirmeye yardımcı olur. Şerit Terk Uyarısı aracınızın istem dışı olarak bulunduğu şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi görsel uyarılarla ve direksiyonu hafifçe titreterek uyarır.

ÖN VE ARKA PARK YARDIMI

Dar alanlara park etmeyi daha güvenli hale getirir. Geri vitesi seçtiğinizde arka tamponda yer alan sensörler otomatik olarak tetiklenir. Aracınızı park ederken Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim engellere ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.

HIZ SABİTLEYİCİ VE HIZ SINIRLAYICI

Hız Sabitleyici ve Hız Sınırlayıcı, gaz pedalının sürekli olarak kullanılmasına gerek kalmadan mevcut hızı korur ve sürücünün yorulmamasını sağlar. Hız Sınırlayıcı aynı zamanda belirli bir azami hız belirlemenize izin verir.

PAKET SEÇENEKLERİ

DRIVE

Opsiyonel Drive Paketi Sürücü Takip Monitörü, Kör Nokta Monitörü, Trafik İşareti Algılama ve Adaptif Hız Sınırlayıcı dahil olmak üzere bir dizi özellik sayesinde sizi güvende tutar ve aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

DRIVE PRO

Drive Pro Paketi de Drive Paketinde yer alan teknolojilere ek olarak, Şeritte Tutma Yardımı, Kör Nokta Yardımı ile Kuyruk Yardımı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici ve Yüksek Hızda Acil Durum Freni gibi fonksiyonları içerir.

PARK

360° Park Yardımı ve Arkadan Trafik Monitörü gibi özellikler dar alanda manevra yaparken tam bir güven sağlar. Serbest Çıkış Monitörü yola çıkmadan önce arka koltuktaki yolcuları yaklaşan araçlara karşı uyarır.

PARK PRO

Park Paketindeki teknolojilere ek olarak Park Pro, aracınızı uygun bir boşluğa doğru yönlendirerek paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır.

KONFOR VE RAHATLIK

ISITMALI VE SOĞUTMALI KOLTUKLAR

Opsiyonel ısıtmalı ve soğutmalı ön ve arka koltuklar her türlü sıcaklıkta ideal konforu sunar.

BAĞLANTI

Range Rover Sport kabin içerisinde farklı yerlere yerleştirilmiş iki opsiyonel ev tipi soket ve beş USB bağlantı noktasıyla birlikte sunulur. Bu sayede siz veya yolcularınız tüm koltuklarda şarj olanaklarından ve eğlence seçeneklerinden yararlanabilir.

YAPILANDIRILABİLİR İÇ AYDINLATMA

Opsiyonel Yapılandırılabilir İç Aydınlatma renkleri ve kabinin havasını ruh halinize uygun bir şekilde değiştirmenize olanak sağlar. Dokunmatik ekrandaki on renk arasından seçiminizi yapın.

ZAMANLAMALI KLİMA İLE PARK ESNASINDA UZAKTAN ISITMA

Bu sistem, otomobili uzaktan kumanda ve 7 günlük zamanlayıcı yardımıyla önceden ısıtır veya havalandırır. Aracınıza binmeden önce kabinin her zaman ideal sıcaklıkta olduğuna emin olabilirsiniz.

ELEKTRİKLİ ve HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI

Elektrikli ve harekete duyarlı bagaj kapağı araca dokunmanıza gerek kalmadan bagaj kapağını açmanızı ve kapamanızı sağlar. Elektronik olarak çalışır ve aracın iki yanında sensörlere sahiptir. Özelliği etkinleştirmek için yalnızca ayağınızı aracın altında hareket ettirmeniz yeterlidir.

SOFT CLOSE KAPI KAPAMA

Range Rover Sport'un tüm kapılarında elektrikli mandallama vardır. Bu özellik kapıların son 6 mm’lik hareketinin kontrol edilmesini sağlayarak ön ve arka kapıların yavaşça kapanmasını sağlar.

© Jaguar Land Rover 2018