SPONSORLAR

LAND ROVER, INVICTUS OYUNLARI'NI DESTEKLİYOR

Jaguar Land Rover, fikir babası Prens Harry olan "gaziler" için düzenlenen Invictus Oyunları'nın tanıtım ortaklığını yaptı. Yol bisikleti, salon kürek ve Londra içinde ve çevresinde gerçekleştirilen atıcılık müsabakaları dahil olmak üzere dokuz daldaki yarışmalara on üç ülke takım yolladı.

CAROLYNE DUFLEY, 32, YORKSHIRE

15 yıllık Kraliyet Lojistik Birliği gazisi Carolyne, judo antrenmanı sırasında yaşadığı omurilik sakatlanmasından önce Irak ve Afganistan'da görev yaptı. Invictus Oyunları'nın kendisine bir amaç verdiğini ve sakatlanmasının neden olduğu şiddetli ağrılar ve hareket kaybının üstesinden gelmek için bir basamak oluşturduğunu söylüyor.

JONATHAN LE GALLOUDEC, 33, WESTBURY

2007'de Basra'da görev yaparken omurgasından vurulan Onbaşı Jonathan'a doktorlar bir daha asla yürüyemeyeceğini söyledi. “Frenchie” onları mahcup etti ve inanılmaz kararlılığı sayesinde 2011'de Everest'e tırmandı. Invictus Oyunları'nda yarışmayı dört gözle beklediğini söylüyor.

DAVE SCOTT, 52, LANGHOLM

Emekli Binbaşı David, 1993'te Bosna'da görev yaparken şarapnelle bacağından vuruldu. Üç diz kapağı nakli ve 21 ameliyatın ardından 2009'da bacağının dizüstünden kesilmesini istedi. “Scotty” Invictus'da yarışmanın kendisi açısından Commonwealth Oyunları'na katılmaya eşdeğer olduğunu söylüyor.

YELKEN

Sürekli gelişen yelken sporu, olağanüstü insanlara akıl ve cesaretlerini kullanarak durmaksızın değişen zorlu koşullarla başa çıkmaları için meydan okuyor. Land Rover bu heyecan verici sporu 1988'den bu yana destekliyor ve Extreme Sailing Series™ ile Red Bull Extreme Yelken Takımı'nın sponsorluğunu yapıyor.

EXTREME YELKEN

Land Rover, ciddi bir mücadele olan heyecan verici Extreme Sailing Series™ 2013 Serileri Ana Sponsoru olarak yelken sporunda güçlü bir çıkış yaptı. Markanın Global Deneyim Direktörü Mark Cameron, bu sponsorluğun marka kimliğiyle örtüştüğünü belirterek, “Yüksek performanslı bir katamaranın 'normal' bir tekne olmaması gibi biz de 'normal' bir araç üretmiyoruz.” diyor.

RED BULL EXTREME YELKEN TAKIMI

Dünyanın birçok büyüleyici yerinde çok karinalı yeni teknoloji teknelerle yarışan Red Bull extreme Yelken Takımının kaptanlığını iki olimpiyat madalyası sahibi Roman Hagara yapıyor. Resmi Araç Sponsoru olarak Land Rover, Extreme Sailing Series™ unvanı için yarışırken takım ve ekipmanlarının taşınması için birden fazla araç tahsis etti.

RUGBY

Land Rover, yirmi yıldan fazla bir süredir rugby sporunun kalbinde yer alıyor. Dünya çapındaki ortaklıklarımız Fransa, Avustralya, Güney Afrika ve İngiltere'de birinci sınıf uçuş sponsorlukları ve 2015 Rugby Dünya Kupası'nı da içeriyor.

BİNİCİLİK

Binicilik beceri, cesaret, güç ve işbirliğini gerektirir. Land Rover onlarca yıldır dünya çapında yarışmaları desteklemektedir. Global sponsorluklarımız sekiz disiplinden oluşan 2014 Alltech FEI Dünya Binicilik Oyunlarını ve tüm dünyada İngiliz asaleti ve mirasını sergileyen İngiliz Polo Günleri serilerini kapsamaktadır.

© Jaguar Land Rover 2018