RANGE ROVER VE MAGNUM PHOTOS, ULTIMATE VISTAS İLE DÜNYANIN EN İYİ MANZARALARINI FOTOĞRAFLIYOR

Land Rover ve ünlü Magnum fotoğrafçısı Michael Christopher Brown, Range Rover'ın sunduğu kalite ve kapasite sayesinde ulaştığı Kuzey Amerika'nın eşsiz seyir noktalarından çekilen bir dizi muhteşem manzara fotoğrafını sergiledi.

Land Rover , ‘Ultimate Vistas’ serisinin ikincisinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Pasifik Kuzeybatısı bölgesinin en güzel manzaralarını sergilemek için dünyaca ünlü fotoğraf ajansı Magnum Photos ile yakın bir iş birliği içinde çalıştı.

Fotoğraflar, yanardağların zirvesinden sahil boyunca uzanan düzinelerce koy ve ada ile parlak renkli Skagit Vadisi'ne kadar Portland ve Seattle'ı çevreleyen çeşitli arka fonları yansıtıyor.

Range Rover'ın direksiyonuna geçen fotoğrafçı Michael Christopher Brown, güzel manzara fotoğrafları çekilebilecek en iyi yerleri bulmak için Kuzeybatı'nın şehir merkezlerini ve daha uzak kısımlarını keşfe çıktı. Lüks SUV'un eşsiz kapasitesinden yararlanan Brown, muhteşem manzaraları yakalamak için aracıyla yanardağların zirvesinde karla kaplı yollardan geçti, sahildeki seyir noktalarına ulaşmak için kum tepelerini aştı ve kayalık yamaçlara tırmandı.

Gezinin tamamı Michael'ı, ekibini ve tüm ekipmanlarını taşıyan 510 bg güç çıkışı, 5,0 litre, V8 Supercharged motora sahip seri üretim bir Range Rover araçla gerçekleştirildi.

Michael'ın çalışması New York Times Magazine ve National Geographic'te yayınlandı. Michael'in önemli anların, anlamlı görüntülerini bir iPhone ile yakalayabilme yeteneği, kısa bir süre önce kendisinin Time ve New York Times'ın sosyal platformlarında yer almasını sağladı.

Bir seyahat tutkunu olan Michael, Libya ve Kongo hakkında çalışmalar yaptı ve 2015 kışında ABD ticari ambargolarının kaldırılmasından sonra Küba'ya giden ilk gazeteci oldu.

Michael yaptığı yolculukla ilgili olarak şunları söyledi: "Dağ bisikleti sürmek, kayak ve snowboard yapmak veya doğa yürüyüşüne çıkmak için genellikle off-road yapıyorum. Bu nedenle çeşitli yol ve arazi koşulları ile kendinden emin bir şekilde baş edebilen bir araca sahip olmak son derece önemli. Fotoğraf çekmek için her zaman bir planım vardır ancak önemli olan başka fırsatlara açık olmaktır ve Range Rover bunu yapmamıza imkan tanıdı. Genellikle en iyi resimler yolda giderken ve bir çekimden geri dönerken ortaya çıkıyor. Ayrıca fotoğraf çekerken bazen yaptığım şeyi bırakıp etrafa baktığımda genellikle beklenmedik şekilde şans eseri keşfedilen sürprizlerle karşılaşıyorum!"

Aşağıda Michael tarafından çekilen Ultimate Vistas fotoğraflarından bazıları kendi fotoğraf altı yazıları ile sunulmuştur. Fotoğrafların tamamını şu adresten indirebilirsiniz: http://media.landrover.com/en

Range Rover Ultimate Vistas – ABD. Michael Christopher Brown tarafından çekilmiştir

Chuckanut Yolu'nda (veya otoban 11) Skagit Vadisi ile Bellingham, Washington arasında yer alan Samish Koyu kıyısını kucaklayan bir noktada durduk.

O anda doğaçlama yaptığım bir şeydi. Işığın harika olduğunu gördüm ve Ranger Rover'ı da fotoğrafa dahil etme fırsatı yakaladık, birkaç resim çektik ve yolumuza devam ettik.


Chuckanut Yolu, ormanların arasından kıvrılarak sahil boyunca devam eden harika bir yol. Muhteşem sahil manzaraları yakalama fırsatı sunuyor. Bu kıyı boyunca çok sayıda istiridye çiftliği yer alıyor. Bu çiftliklerde Samish Koyu'ndan çıkarılan kabuklu deniz ürünlerini, yakalandıktan sonra dakikalar içinde satın alabiliyorsunuz veya restoranda yiyebiliyorsunuz.

St. Helens Yanardağı eteği. Oregon'da Spirit Lake Highway otobanı kıyısında yer alan Castle Lake Viewpoint seyir noktasından güneybatıya bakıyoruz.

Skagit Vadisi'nde ziyaret ettiğimiz en sevdiğim yerlerden biri Strawberry Hill oldu. Bu tepe, lisedeyken yılda pek çok kez canlı reggae müziği dinlediğim Rexville Grange'ın hemen üzerinde yer alıyor. Gece tepeye tırmanır ve özellikle havanın açık olduğu dolunay gecelerinde vadinin olağanüstü manzarasını seyrederdik.

Vadinin nüfusu arttı ancak hala çok az ışık kirliliğine sahip, bu nedenle gökyüzünü çok iyi görebiliyorsunuz.

Gündüz, çiftlik alanının harika bir manzarası var. Bu nedenle Range Rover’la Bradshaw yolunda Skagit Vadisi çiftlik alanından geçerken çektiğimiz bu fotoğraf için, bir öğleden sonra vadiye tırmanarak arazileri, mimariyi ve manzarayı fotoğrafladım. Fotoğrafları yağmur başlamadan hemen önce çekebildiğim için çok şanslıyım!


Bazen fotoğraf çekerken ara verirsiniz, biz de mola verdiğimiz sırada şans eseri Oregon'daki Pasifik Okyanusu ile bitişik halde bulunan Del Rey Beach State Recreation Site kıyısında gezintiye çıkmış iki at binicisi ile karşılaştık.

Biniciler, atların ve Range Rover'ın birlikte fotoğraflarını çekmemize izin verdiler. Her ikisi de kum üzerinde muhteşem görünüyordu.

White Salmon Lodge'dan Sefrit Dağı ve Nooksack Dağ Sırtı'nın manzarası. Burası Washington Eyaleti'nde bulunan Mount Baker Kayak Alanı'na çok yakındır.

Range Rover ile bu noktaya ulaşmak için karlı geçitlerle baş etmemiz ve zorlu arazilerden geçmemiz gerekti. Pasifik Kuzeybatısı'nda büyüyen ve dağ bisikleti sürmek, snowboard yapmak veya doğa yürüyüşüne çıkmak için genellikle arazide araç kullanan biri olarak, aracın ayarlanabilen yüksekliği bölgeyi gezerken karşılaştığımız çeşitli yol/arazi koşulları ile baş etmede çok kullanışlıydı.

Washington'da Mount Rainier Milli Parkı içinden, Wahpenayo Zirvesi'ne doğru, Paradise’dan güneybatıya bakan bu manzara güneş doğarken çekildi.


Aracımızla yanardağa çıkarken ve iniş yolunda, Shuksan Dağı, kayak alanı ve açık yeşil yosunla kaplanmış ağaçlarla dolu yemyeşil ormanın olağanüstü manzaralarına şahit olduk. Buraya aracımla her çıkışımda, dağlarda olmak, temiz hava ve iyi dostlarla geçirdiğim güzel zamanlar gibi güzel hatıralarım canlanıyor.

Bu dağlık alanlarda hava durumunu tahmin etmek zor olabiliyor. 1998 yılında yakında bulunan Mount Baker bir kayak sezonunda kar yağışında dünya rekoru kırdı, bu nedenle buradaki koşullar zorlu olsa da genellikle snowboard yapmak için çok iyidir. Bu yolculuğumuz sırasında, kayak alanı kapalıydı. Bahar aylarının sonlarında sıklıkla yağmur yağdığı için yolculuk günümüzde biraz güneş açtığı için şanslıydık.


Bu Range Rover fotoğrafı Seattle'ın iki saatlik güney batısında Anacortes'e yakın olan Cap Sante'nin tepesinden çekildi. North Cascades Milli Parkı'na doğru Fidalgo Koyu'nu gören bu seyir noktasının bize gün batımında harika bir manzara sunacağını hissettim.

Yolda gerçekten sorunsuz ve rahat bir sürüş sunan Ranger Rover, bu yolculuk için harika bir araçtı. Arazi teknolojisini kullanarak bizi normalde ulaşamayacağımız yerlere olağanüstü bir biçimde götürdü. Range Rover'ı kum, kar ve yağmur koşullarında hem yolda hem de arazide kullandım. Çamurlu, tozlu ve büyük kayalarla kaplı her türlü yolda ve her senaryoda araç her zaman performansını korumayı başardı.

© Jaguar Land Rover 2018