RANGE ROVER SPORT SVR GOODWOOD HILL'DE FIRTINA YARATTI

En hızlı ve en güçlü seri üretim Land Rover, 27 ve 29 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek bu yılki Goodwood Festival of Speed'de ilk kez halka tanıtılacak.

HAZİRAN 2014

Range Rover Sport SVR, gelecekteki tüm yüksek performanslı modellerin takacağı yeni SVR etiketini taşıyacak ilk model olacak.

550 BG gücündeki Range Rover Sport SVR'ın kamuflajlı prototipi, ziyaretçilerin şimdiye kadar üretilen en heyecan verici Land Rover'ı canlı görebilmesi amacıyla zorlu geliştirme sürecine bir ara verecek. Araç "İlk Bakış" kategorisinde ünlü Goodwood Hill pistinde bir dizi deneme turu atacak.

SVR , 2015'de satışa çıkmadan önce şu anda hala geliştirme aşamasında bulunuyor. Aracın 550 BG gücündeki motorun detayları hala gizleniyor ancak etkileyici hızıyla eşdeğer, heyecan verici bir kükreme bekleniyor. SVR'ye ait performans verileri Range Rover Sport'un şimdiye kadar üretilen en hızlı, en çevik ve en hızlı tepki veren Land Rover olma kapasitesini artıracak.

Range Rover Sport SVR, Jaguar Land Rover’ın Özel Araç Operasyonları ekibi tarafından yaratıldı ve gelecekteki tüm SVR modellerinin, SVR amblemini taşımak için katı temel performans kriterlerini yerine getirmesi gerekecek. Mevcut modellerle birlikte üretilecek ve alışılmış yöntemlerle Land Rover yetkili satıcı ağı tarafından satılacak.

İngiltere’de tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Range Rover Sport SVR günümüzün Land Rover markasına özgü mühendislik bütünlüğü, sağlamlık ve detaylara gösterilen özeni güçlendiriyor.

Land Rover 2005 yılında spor performansı her türlü arazi koşuluna uygun sağlam bir kapasiteyle başarıyla bir araya getiren orijinal Range Rover Sport'u pazara sunarak, yüksek performanslı SUV sektörünü yeniden tanımladı. Bu durum, şu ana kadar üretilen araç sayısının 500.000 düzeyine ulaşmasıyla da kanıtlanmaktadır.

© Jaguar Land Rover 2018