RANGE ROVER LÜKS VE SADELİĞİ YENİ ZİRVELERE TAŞIYOR

Land Rover, geliştirilmiş serisine daha fazla lüks, tasarım ayrıntısı ve performans katan Range Rover SVAutobiograpy modelini 2015 New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkarıyor.


İngiltere'deki Özel Araç Operasyonları (SVO) Teknik Merkezi'nde özel olarak tasarlanmış SVAutobiography, eşsiz dış tasarım geliştirmelerine, benzersiz kaplamalara sahip özel premium deri iç tasarıma ve ilk kez 550 bg 5.0 litre V8 süperşarjlı motora sahip. Böylece, SVAutobiography modelin 45 yıllık başarılı geçmişindeki en lüks ve güçlü seri üretim Range Rover unvanını elde ediyor.

SVAutobiography sayesinde müşterinin temel araç modelimizle yaşayacağı deneyimi önemli ölçüde artıran şıklığı sağlarken bir yandan da Range Rover'ın lüks uygulama ve hassasiyetini optimize etme fırsatını yakaladık.

Gerry McGovern Land Rover Tasarım Direktörü ve Baş Kreatif Yetkilisi

Standart ve uzun aks aralığına sahip modelleri bulunan 2016 Model SVAutobiography, temel Range Rover modelini çok daha yüksek tasarım ve konfor seviyesine çıkarıyor. Yeni özellikleri ve üstün detayları, dünyanın en lüks ve becerikli aracı konumunu bir kez daha pekiştiriyor.


Range Rover'da ilk kez, 2016 Model SVAutobiography müşterileri benzersiz Duo-tone gövde rengi seçeneğini tercih edebiliyorlar. Santorini Black üst gövde ile dokuz renk seçeneğine sahip alt gövde kombinasyonu gerçek anlamda farklılık ve bireysellik yaratıyor.


2016 Model Yılı araç, yeni Range Rover motor kapağı yazısı ve yeni SVAutobiography amblemiyle donatılmış bagaj kapağı ile kendini gösteriyor. Özgün Graphite Atlas ve parlak krom kaplama, benzersiz ön ızgaranın görsel farklılığını bir kez daha ortaya çıkarıyor.


550 bg süperşarjlı V8 modelde, dörtlü egzoz çıkışı dev güç rezervlerine zarif bir biçimde işaret ediyor.


Aracın iç kısmı, farklı malzemeden üretilmiş bardak tutucu ve priz kapaklarına sahip ön ve arka orta konsollarıyla birinci sınıf lükse ev sahipliği yapıyor. Yeni kol dayama ayarlayıcıları benzer düzeyde mekanik detay kazandırmanın yanı sıra kullanımlarını da kolaylaştırıyor.


Sağlam alüminyum ayak pedalları üzerindeki tırtıklı detaylar ve kumanda mekanizması Autobiography anahtarlık ve deri kaplama kitapçık ile tamamlanan lüks tasarımı zenginleştiriyor.


Arka koltuktaki yolcular soğutma bölmesi ve elektrikle açılabilen masalarla tamamlanan lüks koltuklarda rahat bir yolculuk geçirebilirler. Dayanıklı alüminyum kancalar arka sütuna entegre olup, zeminde alüminyum koltuk rayı kaplamaları ve çift düğümlü tiftik halı paspaslar şatafatlı lüks hissini tamamlıyor.


Rakipsiz konforunun yanı sıra Range Rover SVAutobiography aynı zamanda olağanüstü bir performans sunuyor.


Range Rover serisinin ilk sırasındaki Autobiography Black'in yerini alan ve heyecan verici 550 bg V8 süperşarjlı motora sahip SVAutobiography, Range Rover tarihindeki en güçlü motor ile birlikte eşsiz lüksü bir araya getiriyor. Yüksek performanslı Range Rover Sport SVR'ye güç veren tamamen alüminyum 5.0 litre V8 süperşarjlı motor SVAutobiography için tekrar uyumlu hale getirilmiş. Mevcut V8 süperşarjlı Range Rover türevleriyle karşılaştırıldığında sırasıyla 40 bg ve 55Nm'lik artışla motor 550 bg güç çıkışı ve 680Nm'lik tork üretir.


3500 dev/dak'lık maksimum tork, akıcı ve gelişmiş ZF, sekiz ileri otomatik şanzıman sayesinde SVAutobiography zemin ne kadar zorlu olursa olsun nefes kesen bir performans, vites esnekliği ve kalite sunuyor.


550 bg modeli benzersiz konfor ve kaliteye yönelik olarak tasarlanmış ve optimize edilmiş olup, parlak siyah kaplamalı Brembo ön fren kaliperlerine sahiptir.

Lüks SUV segmentini ilk kez Range Rover tanımladı. SVO tarafından geliştirilen yeni SVAutobiography, Range Rover'ı yeni bir konfor, işçilik ve zarafet seviyesine taşıyor.

John Edwards Jaguar Land Rover Özel Operasyonlar Genel Müdürü

© Jaguar Land Rover 2018