RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY: LÜKSÜ YENİDEN TANIMLAYAN 21 YIL

MART 2015

Bu yıl, Land Rover'ın geçmişte de bugün de Range Rover model yelpazesinin zirvesini oluşturan Autobiography modelinin piyasaya sunulmasının 21. yıl dönümü. Autobiography bu süre boyunca premium SUV pazarının standartlarını belirlemek üzere, değişen müşteri beğeni ve tercihlerine uyum sağlayarak Land Rover tasarımı ve lüksünün mükemmel bir kombinasyonunu oluşturdu.,

Autobiography ilk kez 1993'te Londra otomobil fuarında tanıtıldı ve ertesi yıl müşterilere sunuldu. Bu modeller, incelikli beceriye sahip ve detaylara özen göstererek çalışan özel bir ekibin çalışması sonucunda ortaya çıktı.

İlk Autobiography Range Rover araçlar müşterilere sınırsız çeşitlilikte gövde renkleri ve iç kaplama seçenekleri sunarak kendi zevklerini yansıtma fırsatı veren tümüyle ısmarlama araçlardı. Talep oldukça yüksekti. Land Rover, Autobiography modelini uzun aks aralıklı LSE modellerinden daha büyük motora sahip olan ve farklı iç ve dış tasarım renkleri sunan Range Rover modelinin sınırlı bir versiyonu olarak sunmaya başladı. Yalnızca 25 adet üretilen bu model markanın meraklıları arasında değerini pekiştirdi.

Bu ayrıcalıklı durumu ve müşteriye cazip gelen özelliklerini korumak için Land Rover, Autobiography modellerinin en son teknolojik özelliklere sahip olmasını sağladı. Orijinal reklam arka konsola bir faks makinesi sığabildiğini vurguluyordu ve Range Rover Autobiography daha 1997 yılında uydu navigasyonu, televizyon ve video sistemlerinin araç içinde kullanılması konusunda örnek oluşturdu.

2002 yılından itibaren Range Rover üçüncü nesline girerken, Land Rover konser salonu kalitesinde ses paketleri ve çoklu DVD çalar sisteminin sunulmasıyla müşteriler arasında popülaritesi her geçen gün artan gelişmiş haber/eğlence talebine yanıt verdi. Müşteriler koyun derisi halılardan kabin kaplamalarında kullanılan ahşabın türüne kadar sayısız detayı belirleyebiliyordu. Biraz daha özel bir şey talep eden kişilerin ise yalnızca sorması yeterliydi.

2011'de Land Rover şimdiye kadar ürettiği en pahalı Range Rover olan 500 Autobiography'yi yarattı. 2013 yılında dördüncü nesil Range Rover'ın sunulmasından önce lüks standartları açısından yeni bir seviye belirledi.

Gelişmiş hafif alüminyum yapısıyla mevcut model, Range Rover Autobiography Black ile Autobiography konseptini kendine göre yorumladı. Bu modellerin hazırlığı, başında en özel Land Rover modellerinin mühendislik ve üretim işlerinden sorumlu John Edwards'ın bulunduğu Özel Araç Operasyonları bölümü tarafından üstlenildi.

Yüksek kalitede deri ve son derece modern ve bağımsız bir tasarıma eşlik eden malzemeler kullanılan araç, günümüz Range Rover'ının temsil ettiklerinin somut bir ifadesidir. Özellikler arasında, tam boyutta panoramik tavan, entegre klima kumandasına ve masaj fonksiyonuna sahip koltuklar ve USB bağlantısına sahip genişletilmiş orta konsoluyla çift arka yönetici koltuğu tasarımı, bağımsız 10,2 inç ekrana sahip gelişmiş bir haber/eğlence sistemi ve elektrikli açılır deri kaplama masalar yer alır.

Jaguar Land Rover Özel Operasyonlar Direktörü John Edwards şunları söylüyor; "21 yıldan beri Autobiography, müşterilerimize en lüks Range Rover modelini kendi zevk ve arzularına göre tasarlama olanağı sundu. Özel Araç Operasyonları bölümünde bu geleneği sürdürüyoruz. En yeni Autobiography Black her zamankinden daha üst seviyede lüks ve gelişmiş özelliklerinin yanı sıra kişiselleştirme açısından çok daha fazla fırsat sunuyor."

Mevcut ve gelecek Autobiography modelleri yeni bir teknik merkeze taşınan Özel Araç Operasyonları ekibi tarafından üretilecek. Burası ısmarlama hizmetlere yönelik müşteri hizmet paketi ile premium araç kişiselleştirme, esnek atölyeler ve tam otomatik boya tesisini içerecektir.

Autobiography modellerinin sunduğu lüks, tüm Land Rover ürün yelpazesine yayıldı. Bu modeller her zamankinden daha fazla performans, lüks ve konfor ile, kendi çekiciliklerini üst düzey Autobiography modelleri olarak pekiştirdiler.© Jaguar Land Rover 2018