RANGE ROVER VELAR İLE TANIŞIN

  • Range Rover ailesine yeni eklenen bu model, Range Rover Evoque ile Range Rover Sport arasında konumlanacaktır.
  • Land Rover’ın, bu model ile dünyanın lider SUV markası konumunu bir kez daha pekiştirmesi amaçlanmaktadır.
  • Daha önceki nesillerin tümünden farklı olan Velar’ın ismi 1969 yılının orijinal Range Rover prototiplerinden esinlenmektedir.
  • Dünya lansmanı, 1 Mart 2017'de gerçekleştirilecektir.

22 ŞUBAT 2017 - Lüks SUV, Land Rover'ın orijinal Range Rover aracını piyasaya sunduğu 1970 yılında yaratıldı. Bundan yaklaşık 50 yıl sonra ise yenilik ruhu Range Rover ailesinin dördüncü üyesinin tüm dünyaya tanıtılması ile devam ediyor.

Zarif sadeliği, modern tasarım bakış açısı ve öncü teknolojisi, yeni Range Rover Velar’ın belirleyici özellikleri arasında yer alıyor.

Land Rover Baş Tasarım Sorumlusu Gerry McGovern konuyla ilgili olarak şu yorumda bulunuyor: "Velar modelini ‘avangart Range Rover’ olarak adlandırıyoruz. Markaya cazibe, modernlik ve zariflik açısından yeni bir boyut getiriyor. Range Rover Velar, pek çok şeyi değiştirecek."

Her durum ve her arazi koşullu için geliştirilen Velar, Land Rover'ın Above and Beyond felsefesi doğrultusunda sürdürülebilir malzeme ve gelişmiş mühendislik çalışmaları doğrultusunda geliştirildi.

“Velar” isminin kökeni, lüks SUV modelinin öncüleri olan 60'lı yılların ilk Range Rover prototiplerine dayanıyor.

O yıllarda, ürün geliştirme mühendisleri, 26 ön üretim Range Rover aracının gerçek kimliğini gizlemek istedikleri için, Latince’de “örtmek” veya “gizlemek” anlamına gelen velare sözcüğünden türettikleri Velar ismini bu araç için uygun bulmuşlardı.

Range Rover Velar modeline ilişkin tüm bilgiler 1 Mart 2017 tarihinde paylaşılıyor olacak.

BENİ BİLGİLENDİR


© Jaguar Land Rover 2020