ÖDÜLÜN KAZANANI

Range Rover, 2014 "Autocar Asya Yılın Otomobili Ödülü"nü Kazandı.

NİSAN 2014

Range Rover 2014 "Autocar Asya Yılın Otomobili" ödülüne layık görülerek dünyanın en becerikli SUV'si olma ününü pekiştirdi ve şimdiye kadar Range Rover'ın kazandığı büyük ödüllerin sayısını 69'a yükseltti. Ödül bugün Pekin Otomobil Fuarında Jaguar Land Rover CEO'su Dr Ralf Speth'e sunuldu.

Bu prestijli ödül, Autocar dergisi editörleri dahil olmak üzere Çin, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam'daki bölgenin en saygı duyulan motor dünyası gazetecilerinden oluşan 20 kişilik bir jüri tarafından verildi. Jüri üyeleri otomobil gazeteciliği ve testleri konusunda toplam olarak yaklaşık 200 yıllık deneyime sahip.

Range Rover'ı diğer yeni beş aracın yer aldığı kısa listeye yerleştiren jüri şunları söyledi: "Yeni Range Rover'da bir Range Rover'da olması beklenen her şey var, ancak çok daha iyisi sunuluyor. Dünyanın en iyi lüks otomobillerinden biri olmanın çok ötesine geçerek, aynı zamanda her yere gidebilecek sıkı bir off-road aracı. Aracın sahip olduğu gerçek beceri, haklı bir şekilde bu yılki Autocar Asya Yılın Otomobili unvanını elde etmesini sağladı."

Jaguar Land Rover CEO'su Dr. Ralf Speth konu hakkında şunları söylüyor: "Birçok deneyimli ve saygın gazeteci tarafından layık görülen bir ödülü kazanmak şirket için büyük bir onur kaynağı. Asya bizim için hızla büyüyen bir pazar. Asyalı müşterilerimize kulak vererek onların değerlerine hitap eden ve deneyimlerini zenginleştiren özel çözümler ürettik.

Aracın kusursuzluğunun takdir edilmesinden memnunuz. Bu ödül Range Rover'ın kapasite ve sadeliğin zirvesinde olduğunu tasdik ediyor."

Lüks SUV'nin Range Rover armasını takacak dördüncü nesli, sınıfının lideri olmayı sürdürecek şekilde yeniden tasarlandı. Yeni Range Rover tamamen alüminyum bir gövdeye sahip dünyanın ilk SUV'si. Bu öncü yaklaşımın sonucunda önceki modele kıyasla 420 kg daha hafif bir araç elde edilmiş.

Range Rover, lüks ve sadelik açısından markanın amiral gemisini oluşturuyor. Kabin en kaliteli deri ve ahşap kaplamalarla döşenmiş şık yüzeylere sahip güçlü mimari yapıların hakimiyetinde. Müşterinin kendisine ait kusursuz bir araç oluşturabilmesi için yeni Range Rover'ın benzersiz ortamı, seçkin Autobiography serisine ait kusursuz şekilde kaplanmış renk temalı iç mekanlardan maksimum 22 inç çapında şık alaşım jant yelpazesine kadar renk seçenekleri, kaplamalar ve özel detaylarla ileri düzeyde kişiselleştirilebilir.

Range Rover aynı zamanda model çeşitliliği ve mevcut müşteri seçenekleriyle diğerlerinden ayrılıyor. Standart aracın yanı sıra uzun aks aralığına sahip Range Rover, farklılık isteyen müşterilere geleneksel limuzinler yerine en üst düzey lüks SUV alternatifini sunar.

Diğer lüks araçlardan farklı olarak olağanüstü yerden yüksekliği sayesinde her türlü arazi koşulunda performans ve hakimiyet sağlar. Olağanüstü çekiş ve denge, kendini kanıtlamış Range Rover tam zamanlı akıllı 4WD sistemi, kapsamlı elektronik çekiş sistemi ile paralel çalışan iki hızlı aktarım kutusu tarafından sağlanır. Benzersiz kapasitesi 900 mm'lik su geçme derinliğini ve sınıfında en yüksek 3.500 kg römork çekme kapasitesini içerir.

Range Rover müşterileri, yumuşak ve hızlı tepki veren otomatik şanzımanla bir araya getirilmiş bir hibrid motorla birlikte iki benzinli ve üç dizel motor seçeneğine sahiptir. Tüm motorlar, sürdürülebilirlik anlamında önemli bir ilerlemeyi temsil eder. Geçtiğimiz yıl üç prototip Range Rover dizel hibrid araç Solihull'dan Hindistan, Mumbai'ye zorlu 16.000 km'lik, 53 gün süren bir yolculuğu tamamladı.

© Jaguar Land Rover 2018