MONTREAL ULUSLARARASI OTOMOBİL FUARI'NDA RANGE ROVER EVOQUE NW8 SPECIAL EDITION'IN DÜNYA ÇAPINDA TANITIMI YAPILDI.

OCAK 2015

Land Rover Kanada'daki Montreal Otomobil Fuarı'nda 'Inspired by Britain' yapbozunun son parçasını vitrine çıkardı. Range Rover Evoque NW8, öne çıkan İngiliz simgelerinden ilham alınarak tasarlanmış özel üretim modellerinden oluşan serinin üçüncüsüdür.

Range Rover Evoque NW8 modeli, İngiltere'de Kuzey Batı Londra'daki posta kodundan ilham alınarak tasarlanmıştır. Bu posta kodu 60'lı yıllardan bu yana şehrin merkezinde bulunmakta ve dünya çapında ünlü Abbey Road'a ev sahipliği yapmaktadır. Dynamic modeli temel alınarak tasarlanan model mevcut SW1 Monochrome ve SW1 Colour özel üretim modellerini tamamlar.

Land Rover Tasarım Direktörü ve Baş Tasarım Sorumlusu Gerry McGovern model hakkında şunları söyledi; "Müşterilerimiz kendi karakterlerini yansıtmak için araçlarını kişiselleştirmeyi seviyorlar ve Evoque NW8 müşterilerimize kendilerini ifade etmeleri için başka bir fırsat sunuyor. Renklerinin iddialı kombinasyonu, modeli 'Inspired by Britain' özel serimizin en kişisel aracı haline getiriyor."

Eşsiz Firenze Red Kontrast Tavan ve eşleşen kırmızı renkte kapı aynası kapakları ile NW8'in dış tasarımı özel olarak Fuji White renkte sunulmuştur. Kırmızı, motor ve bagaj kapağı üzerindeki Range Rover yazısına göz alıcı bir görünüm katarken 20 inçlik alaşım jantlar ise Narvik Black renkte tasarlanmıştır.*

NW8 gümüş kaplama tampon eklentilerinden ziyade siyah rengi ile öne çıksa da, karartılmış farlar ve sis lambaları, sade arka lambalar ve Santorini Black yan havalandırmalar ve ızgara, Evoque modelinin kendine güvenli duruşunu öne çıkarır.

Pimento delikli eklentilere sahip Taurus deri Ebony koltuk veya delikli Ebony eklentili Ebony koltuk seçimi ile müşterilere aynı oranda seçkin bir iç mekan seçeneği sunulur. Eşsiz işlemeli koltuk başlıkları ve Kırmızı Eloksallı döner Sürücü Selektörü ile eşleşen CommandShiftTM vites değiştirme pedalı veya manuel modellerde bulunan kırmızı grafikli beyaz vites kolu modelin öne çıkan diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Eşsiz Evoque yazısı NW8'i özel üretim kardeş modellerinden ayırır. Bu ayırt edici motif simge haline gelmiş Abbey Road yolundaki siyah beyaz yaya geçidinden ilham alınarak tasarlanmış ve sac, koltuk etiketleri ve anahtarlık ile tamamlanmıştır. Bu modelin tasarımı orijinal 2008 LRX Concept, beş kapılı Evoque, Evoque Coupe ve 2012 Evoque Convertible Concept modellerini sunan Evoque'un tarihini kutluyor.

Modelin sunduğu bu tasarım ayrıcalığı üretilmesi planlanan yalnızca 1000 adet özel üretim NW8 modeli ile sınırlıdır.

Range Rover Sport SDV6 modelleri paralel sıralı turboşarj özelliğini koruyor, ancak detaylı kalibrasyon değişiklikleri performansı 306bg ve 700Nm seviyesine yükseltirken, sırasıyla 14bg ve 100Nm artış sağlıyor. LPEGR, iki aşamalı yağ pompası ve gözden geçirilen yakıt enjektörü memeleri de yakıt verimliliğini artıran faktörlerin başında geliyor. Böylece, 100km'de 7,0 litre ve 185gr/km ile %7,0 oranında bir gelişme elde ediliyor.

© Jaguar Land Rover 2018