EXTREME SAILING SERIES, LAND ROVER SPONSORLUĞUNDA İSTANBUL'DA YELKENCİLERLE BULUŞUYOR.

AĞUSTOS 2014

Dünyanın en seçkin yelken organizasyonu olarak kabul edilen Extreme Sailings Series'in altıncı ayağı İstanbul'da gerçekleşiyor. Land Rover, 2012 yılından beri Extreme Sailing Series'in ana sponsorluğunu gururla üstleniyor.

Extreme Sailing Series (ESS) dünyanın en iyi yelkencilerini bu defa İstanbul'da bir araya getiriyor. Dünya şampiyonlarından olimpiyat yelkencilerine, bu sporda sayısız başarıya imza atmış sporcular bu görkemli etkinlik için 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul'a geliyor. Toplam sekiz ayaktan oluşan ve altıncısının Türkiye'de gerçekleştirileceği Extreme Sailing Series, Land Rover'ın sponsorluğunda gerçekleşiyor ve sporcuların yanı sıra tüm izleyenlere hem heyecanlı hem de keyifli dakikalar sunmayı garanti ediyor.

Bu organizasyon, Uluslararası Yelkencilik Federasyonu tarafından şereflendirilen dört yarış serisinden birini oluşturuyor. Diğer yarışlar: America's Cup, Volvo Ocean Race ve World Match Racing Tour. 8 takım ve her gün 8 yarıştan oluşan programda yalnızca 12 metrelik hız ve esneklik için tasarlanmış katamaranlar kullanılıyor.

ESS, seyirci merkezci bir organizasyon sunmak adına 3 gün boyunca tüm izleyenleri yarışmaların bir parçası yapmayı hedefliyor. Yapılan araştırmalara göre de davetlilerin %93'ü bu etkinliğin yaşamları boyunca katıldıkları en iyi üç etkinlik arasında yer aldığını belirtiyor.

Etkinlik hakkında ayrıca bilgi alabileceğiniz web siteleri ve sosyal medya adresleri:

www.extremesailingseries.com
www.twitter.com/extremesailing
www.facebook.com/extremesailingseries
www.youtube.com/user/ExtremeSailingSeries

© Jaguar Land Rover 2018