LAND ROVER'IN YENİ NESİL KAŞİFİ TANITILDI

22 yaşındaki genç kaşif Alex Woodford Discovery Adventure Challange'ı kazandı

MART 2014

Beş bölümlük Discovery Adventure Challenge'daki 24 saat boyunca kar, ter ve gözyaşının ardından, Sir Ranulph Fiennes keşif asasını Land Rover'ın Yeni Nesil Kaşifi olarak taç giyen Leicestershire'dan 22 yaşındaki Alex Woodford'a devrediyor.

Deneyimli maceracı Bear Grylls, ödül olarak İngiliz Keşif Topluluğu üyeliği kazanan Alex'in hocası olacak. Alex, şampiyon olarak, Bear adıyla ün kazanan hayatta kalma becerilerini ilk elden deneyimleyeceği destansı bir maceraya katılacak.

Şampiyon Alex Scott Keşif Gezisinden henüz dönen Ben Saunders gözetiminde Fransa, Megève dağlarında gerçekleştirilen destansı yarışmada mücadele ederken gerçek bir beceri, dayanıklılık ve kararlılık gösterdi. Test görevleri arasında teknik açıdan zorlayıcı yamaçtan slalom kayışı, 180 kg'lık kızağın çekildiği bir güç ve teknik testi ve Cenevre Gölünü aşan hızlı ve öfkeli bir kano yarışı yer alıyordu.

Sir Ranulph Fiennes, Ben Saunders, Hannah White, Kenton Cool ve Eric Loizeau, Challenge sırasında aralarında dönüşümlü olarak her bir genç kaşifin sahip olduğu beceriyi deneyimledi. Heyecanlı bir finişin ardından elçiler şampiyonu oyladılar ve Land Rover'ın yeni Nesil Kaşifine tacını giydirdiler.


Alex, tüm görevlerde gösterdiği güç, teknik ve cesaret sayesinde hakemler tarafından oy birliğiyle seçildi.

Sir Ranulph Fiennes şöyle diyor: "Alex gerçek macera ruhunu gösterdi. Yarışma boyunca her göreve soğukkanlı, sakin ve derli toplu bir tavırla meydan okudu ve bu da sonunda kendisine Yeni Nesil Kaşif unvanını kazandırdı. Alex'in önünde neler olduğunu görmek için son derece heyecan duyuyorum. Bear ve Land Rover'ın rehberliğinde büyük şeyler başaracağını tahmin ediyorum." 

Alex ise şunları söylüyor: "Land Rover'ın Yeni Nesil Kaşifi ödülünü aldığım için ne kadar heyecanlı olduğumu tarif edemem. Onlar tarafından seçilmek bir yana, Ranulph ve Ben gibi simge olmuş maceracıların yanında görevlerin üstesinden gelmek bir onurdu. Son derece gururluyum ve bir sonraki görevime başlamak için sabırsızlanıyorum."

Jaguar Land Rover Global Marka Deneyimi Müdürü Mark Cameron ise şu yorumda bulundu: "Alex'in ilk Discovery Adventure Challenge şampiyonu olduğunu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Tüm yarışmacılar Land Rover markasının kalbinde yatan Daha İleri ilkesinin ruhunu gösterdiler. Alex'in tümü dünyanın birçok yerinde inanılmaz işler başaran Sir Ranulph Fiennes, Ben Saunders, Eric Loizeau, Hannah White, Kenton Cool ve Bear Gryllls'den oluşan bu etkileyici kadroya katılacağına inanıyorum."

© Jaguar Land Rover 2018