LAND ROVER VE BORN FREE VAKFI FİL KORUMA PROJESİNİ DESTEKLİYOR

Range Rover

Land Rover ve Born Free Vakfı soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan fillere yönelik farkındalığın artırılması ve gerekli fonun sağlanması amacıyla "Filleri Hatırlama" adlı yeni bir koruma projesine destek verdiklerini açıkladı.

Vahşi doğa fotoğrafçısı ve tutkulu bir çevreci olan Margo Ragget tarafından başlatılan projeye satışı ile fon sağlayacak bir kitap hazırlamak için dünyanın önde gelen 50 vahşi doğa fotoğrafçısı çalışmalarını bağışladı. 2016 yılının Eylül ayında yayınlanacak kitap yasa dışı avlanmaya karşı bir direnişi temsil ederken Afrika fillerinin en güzel ve en büyüleyici fotoğraflarını da bir araya getirecek.

Margot konu hakkında şunları söylüyor: "Land Rover'ın ‘Filleri Hatırlamak (Remembering Elephants)’ sergisini desteklemeyi kabul ettiği an sevinçten havalara uçtum, daha uygun bir sponsor düşünemezdim. Birkaç fotoğrafçı arkadaşımla birlikte bir anda başlattığımız ve hepimizin tutkuyla bağlı olduğu proje, şu anda filleri korumak üzere on binlerce kişiyi harekete geçirecek bir eyleme dönüştü. Filleri aklımızdan çıkartmamamız gerekiyor, bu muhteşem türe bir övgü olacak eserin başlığı işte buradan geliyor."

Filleri Hatırlamak (Remembering Elephants) kitabı bir filin doğumundan hayatının son anlarına kadar dünya üzerindeki yolculuğunu belgeleyen 60 fotoğraftan oluşacak. Kitapta yer alan 60 fotoğrafın tümü sergide sunulacak ve amaca yönelik olarak daha fazla fon elde etmek üzere satışa sunulacak.

Proje, hem Land Rover, hem de Born Free Vakfı'nın dünyanın dört bir yanında bulunan hayvanlara ilişkin olarak küresel sürdürülebilirliğin sağlanması, farkındalığın artırılması, hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve bu konuda eğitim sağlanmasına yönelik kampanyasını yansıtıyor. Kitaptaki fotoğrafların 18 Eylül 2016'da La Galleria, Pall Mall'da gerçekleştirilecek halk sergisinin sponsorluğunu Land Rover gerçekleştirecek.

Jaguar Land Rover Deneyimsel Pazarlama Müdürü Mark Cameron şunları söylüyor, “Land Rover, 2002'den beri Born Free Vakfı ile arasındaki başarılı ve verimli ortaklıktan büyük bir keyif aldı; bu inanılmaz proje, fillerin korunması ve kaçak avcılığa karşı devam eden mücadelesinde Vakfı desteklemeye yönelik bağlılığımızı daha da pekiştirme fırsatı sunuyor. Fotoğraflar duygulara hitap ediyor ve gerçekten fillerin güzelliğini gözler önüne seriyor. Bu, Land Rover'ın parçası olmaktan gurur duyduğu bir proje.”

Filleri Hatırlamak (Remembering Elephants) fotoğraf sergisi 18 Eylül'den 1 Ekim'e kadar Londra, La Galleria Pall Mall’da yer alacak.

© Jaguar Land Rover 2018